Hrvatska

Vitez Koja

Ističe se
Poruka
2.108
Hteo bih ove godine da odem na more u Hrvatsku medjutim moji roditelji se protive tome posto smatraju da ce na granici Hrvati da me uhapse zato sto nisam sluzio njihovu vojsku. Ja jesam rodjen u Hrvatskoj ali sam otisao iz Zagreba kad sam imao 5 godina i vec 20 godina zivim u Srbiji i nemam nikakve veze sa Hrvatskom osim sto imam njihovo drzavljanstvo i nista vise. Svi ostali dokumenti su mi srpski a imam i srpsko drzavljanstvo. A i ovde u Srbiji nisam isao u vojsku zato sto studiram. Sta vi mislite o tome? :bye:
 
Hteo bih ove godine da odem na more u Hrvatsku medjutim moji roditelji se protive tome posto smatraju da ce na granici Hrvati da me uhapse zato sto nisam sluzio njihovu vojsku. Ja jesam rodjen u Hrvatskoj ali sam otisao iz Zagreba kad sam imao 5 godina i vec 20 godina zivim u Srbiji i nemam nikakve veze sa Hrvatskom osim sto imam njihovo drzavljanstvo i nista vise. Svi ostali dokumenti su mi srpski a imam i srpsko drzavljanstvo. A i ovde u Srbiji nisam isao u vojsku zato sto studiram. Sta vi mislite o tome? :bye:

Idi u crnu goru na more,zasto ti je zapelo bas za hr a pod rizikom si da odes u istu zbog vojske
 
Hteo bih ove godine da odem na more u Hrvatsku medjutim moji roditelji se protive tome posto smatraju da ce na granici Hrvati da me uhapse zato sto nisam sluzio njihovu vojsku. Ja jesam rodjen u Hrvatskoj ali sam otisao iz Zagreba kad sam imao 5 godina i vec 20 godina zivim u Srbiji i nemam nikakve veze sa Hrvatskom osim sto imam njihovo drzavljanstvo i nista vise. Svi ostali dokumenti su mi srpski a imam i srpsko drzavljanstvo. A i ovde u Srbiji nisam isao u vojsku zato sto studiram. Sta vi mislite o tome? :bye:

Poništi hrvatsko državljanstvo. U Srbiji služenje vojnog roka više nije obavezno.
 
Немам линк, али је од 2010, можда и краја 2009, укинута обавезна регрутација. Али ако је не служиш мислим да не можеш да поседујеш оружје, радиш у полицији, војсци итд.
Ако си у Србији, вероватно знаш.
Не држи ме за реч, овде нико не зна шта се дешава. Нисам сасвим сигуран.

Витеже Којо, препоручујем ти неко хеленско острво.
 
Немам линк, али је од 2010, можда и краја 2009, укинута обавезна регрутација. Али ако је не служиш мислим да не можеш да поседујеш оружје, радиш у полицији, војсци итд.
Ако си у Србији, вероватно знаш.
Не држи ме за реч, овде нико не зна шта се дешава. Нисам сасвим сигуран.

Витеже Којо, препоручујем ти неко хеленско острво.

*****š za medalju ... Naravno da nije još ukinuto !!!
 
Hteo bih ove godine da odem na more u Hrvatsku medjutim moji roditelji se protive tome posto smatraju da ce na granici Hrvati da me uhapse zato sto nisam sluzio njihovu vojsku. Ja jesam rodjen u Hrvatskoj ali sam otisao iz Zagreba kad sam imao 5 godina i vec 20 godina zivim u Srbiji i nemam nikakve veze sa Hrvatskom osim sto imam njihovo drzavljanstvo i nista vise. Svi ostali dokumenti su mi srpski a imam i srpsko drzavljanstvo. A i ovde u Srbiji nisam isao u vojsku zato sto studiram. Sta vi mislite o tome? :bye:

A reci mi prijatelju,kako si uspeo da dobiješ njihovo državljanstvo ??? Ja sam isto rođen u Hrvatskoj,Dubrovniku,1987. god. u onoj staroj SFRJ,nikada tamo nisam živeo,a li sam tražio državljanstvo i nisu mi dali navodno zbog toga što mi niko od roditelja nije rođen u Hrvatskoj,to je valjda uslov kako su mi rekli u ambasadi ovde u Beogradu ...
 
M aVitez slobodno odjasi do hrvatske na moru...nece ti niko pitati...samo ce te pitati na granici kod koga ides i koliko para imas u sebi...najbolje receno da ides na more na 10 dana i reci da imas 300 evra...
ja sam prosle i pretprosle leta isao na moru po 2 meseca...moj zet je rodjen u hr i ima njihovo drzavljanstvo tek je vadio a srpsko ima od 5 godina...
nista mu nisu pitali isao je 100 puta tamo i vamo...
 
A reci mi prijatelju,kako si uspeo da dobiješ njihovo državljanstvo ??? Ja sam isto rođen u Hrvatskoj,Dubrovniku,1987. god. u onoj staroj SFRJ,nikada tamo nisam živeo,a li sam tražio državljanstvo i nisu mi dali navodno zbog toga što mi niko od roditelja nije rođen u Hrvatskoj,to je valjda uslov kako su mi rekli u ambasadi ovde u Beogradu ...

Ne secam se kako sam ga dobio. Ima vec nekih desetak godina. Mislim da je tad bilo dozvoljeno dvojno drzavljanstvo ali su ga kasnije ukinuli. Ne znam tacno.
 
Poslednja izmena:
Ma idi bre na NJIHOVO LIJepo more, mozda ti se posreci kad te u'apse i posalju u morske domobrane ili bojovnike, (posto neverujem da se na hrvatskom kaze mornar, a neznam koju su tacno rec izmislili da se razlikuje od Srpskog)
I tako budes godinu dana na njihovom moru i to o njihovom trosku...

Mani se bre toga, sto ti treba da rizikujes, eto ti Grcke, Turske, Bugarske, Rumunije...
Crnu goru treba takodje bojkotovati i to u svemu, kako ici kod nekog ko ti zabija noz u ledja konstantno...
 
Ma idi bre na NJIHOVO LIJepo more, mozda ti se posreci kad te u'apse i posalju u morske domobrane ili bojovnike, (posto neverujem da se na hrvatskom kaze mornar, a neznam koju su tacno rec izmislili da se razlikuje od Srpskog)
I tako budes godinu dana na njihovom moru i to o njihovom trosku...

Mani se bre toga, sto ti treba da rizikujes, eto ti Grcke, Turske, Bugarske, Rumunije...
Crnu goru treba takodje bojkotovati i to u svemu, kako ici kod nekog ko ti zabija noz u ledja konstantno...

Slažem se sa tobom što se Crne Gore tiče,treba ih bojkotovati i to žestoko...Ali nisam siguran za ovo o Hrvatskoj što pričaš...Bio sam jula 2008. god. u Osijeku na koncertu legendarne rock grupe Whitesnake i nikakvih problema nismo imali tamo,čak šta više oduševljen sam kako su nas prihvatili...a Osijek valjda važi za baš ustaško mesto,pa ti sad vidi!
Što se Grčkog primorja tiče,bio sam dole tanja 3 leta i stvarno sam oduševljen,ptava primorska zemlja u kojoj ima hiljadu letovališta,može se lepo odmoriti,obići dosta mesta,pogotovu su prelepa Grčka ostrva,to stvarno treba doživeti...A isti trošak bi te izašao za isti boravak u jbn. Crnoj Gori,a feeling nije ni približan :)
Bugarsku i Rumuniju nisam posetio,ali iskreno meni lično uopšte ne ulivaju neko poverenje...A Turska sam čuo da je isto super i da može lepo da se provede !!!
 
Bio sam i ja pretprosle godine u Rijeci i Opatiji i vozikao se po celoj Rvatskoj, bez problema, cak su me svuda prijatno docekali. A nisam ja mislio na nacionalizam i te probleme , vec specificno na Kojin problem sluzenja domobranske vojske...
 
druže, ja sam se odselio iz HR kad sam imao 5 godina, sada mi je 35. odlayim u Yagreb jedanput u dva meseca.
od papira imam samo domovnicu iliti rodni list. svaki put pri prelasku granice, jedino što provere to je da li imam i pasoš odnosno ličnu kartu (putovnicu i osobnu).

tako da možeš da pališ bez ikakve brigre..
ako mi ne veruješ (ako ti preovladava frka nad razumom, skeniraću pasoš i poslati ti na PP).

srećan put i prijatan boravak, pogotovo ako ideš u Istru!
 
Hteo bih ove godine da odem na more u Hrvatsku medjutim moji roditelji se protive tome posto smatraju da ce na granici Hrvati da me uhapse zato sto nisam sluzio njihovu vojsku. Ja jesam rodjen u Hrvatskoj ali sam otisao iz Zagreba kad sam imao 5 godina i vec 20 godina zivim u Srbiji i nemam nikakve veze sa Hrvatskom osim sto imam njihovo drzavljanstvo i nista vise. Svi ostali dokumenti su mi srpski a imam i srpsko drzavljanstvo. A i ovde u Srbiji nisam isao u vojsku zato sto studiram. Sta vi mislite o tome? :bye:

U Hrvatskoj vojni rok više nije obavezan, tako da nemaju razloga da te zaustave.
 
Ja sam iz Splita, i svako lito sve više auta viđam po gradu, mislim da nema nikakvih problema doći sa autom ovde i provest odmor. Prije par godina bila sam prvi put u Beogradu sa autom splitskih tablica, bilo me malo strah....ali sve me oduševilo, ljudi su spremni za pomoć, objasnit...nikakvih problema. Luđaka ima u svakoj zemlji, ali mislim tko želi doći ovde da je sigurno dobrodošao od većine ljudi (normalnih) :-)
 
Hteo bih ove godine da odem na more u Hrvatsku medjutim moji roditelji se protive tome posto smatraju da ce na granici Hrvati da me uhapse zato sto nisam sluzio njihovu vojsku. Ja jesam rodjen u Hrvatskoj ali sam otisao iz Zagreba kad sam imao 5 godina i vec 20 godina zivim u Srbiji i nemam nikakve veze sa Hrvatskom osim sto imam njihovo drzavljanstvo i nista vise. Svi ostali dokumenti su mi srpski a imam i srpsko drzavljanstvo. A i ovde u Srbiji nisam isao u vojsku zato sto studiram. Sta vi mislite o tome? :bye:

Raspitaj se u ambasadi o tome, ali i u hrvatskoj vojska više nije obavezna.
 
viteže Koja,nemaš problema s prelaženjem granice,kako je već netko rekao,u Hrvatskoj ( živim u Zagrebu) je ukinut vojni rok već nekoliko godina..
samo,bojim se da ti neće bit ništa extra zabavno u Hr na moru..u 10.mjesecu 2010.sam bio Santorini,Krit i doživljaj je bio puno bolji nego što sam sve ove godine iskusio na Jadranu..Da ne velim da sam u Grčkoj potrošio manje love nego što bi potrošio u Hrvatskoj na bilo kojoj popularnoj destinaciji..Tako da sam ja prekrižio Hr za odmor,osim dan-dva na kupanje,jer mi nije daleko iz Zg..
 

Back
Top