Wellness Halkidiki

Strajder

Zainteresovan član
Poruka
350
Podstaknut reklamama za Terme Čatež, Kopar itd. krenem ja da planiram neki 3-4 dnevni odmorić recimo tokom marta. Klik levo, klik desno, agencija ova, agencija ona, i natrčim na varijantu. Februarska cena, hotel 5*, Oceania club, Nea Moudania na Halkidikiju (oni koji su išli na Kasandru ili Sitoniju, znaju da je tu petlja gde se završava autoput i odvaja se za jedan ili drugi tzv. prst), noćenje sa doručkom 13E po osobi dnevno, za malecku ništa. Dakle tročlana porodica 26E dnevno. Uslov minimum 5 dana, ali to mi odgovara, korišćenje bazena, saune, fitnes centra uključeno u cenu. Postoje i varijante polupansiona i all inclusive, ali sam odlučio da dosta kružimo ako nas iole posluži vreme, tako da - bed&breakfast. Agencija je Sabra. Idemo od 21-26.02.
Ono što me interesuje je da li je neko bio u hotelu Oceania Club, pa da malo podeli svoja iskustva.
 
...bio sam u pomenutom hotelu u januaru 2008...7 dana preko Dertour-a ( Travel House )...priblizhno ista cena je bila...sada nude samo All inclusive...nikad nisam chuo za pomenutu agenciju ( Sabra)...
...odmah da ti kazhem, da sam i ja iz istih pobuda izabrao noccenje sa doruchkom, ali sam vecc drugi dan uvideo da je to greshka, pogotovo kad sam video shta sve sluzhe za vecheru, kao i u a la carte restoranima...ima ih 3 ili 4...jedan je Indonezhanska kuhinja, drugi Italijanska, trecci Mexico...onda sam u hotelu doplatio za polupansion i bilo je skuplje nego da sam to uradio preko agencije...znachi, moj topli savet ti je da ako nije kasno doplatish za polupansion...

...o hotelu...
...hotel pripada grupaciji Sani Resort...pogledaj www.saniresort.gr...najnoviji je u njihovom lancu...ostala 4 se nalaze na prvom prstu...bio sam i u njima...takodje toplo preporuchujem, ali oni koshtaju i ne rade zimi...sam hotel je udaljen nekoliko km od mesta Nea Moudania...nalazi se na brdu, sa prelepim pogledom, ako budete imali sobu sa pogledom na more...verovatno ccete biti smeshteni u glavnoj zgradi...vredi svake od navedenih 5 zvezdica...kako po sobi, urednosti, enterijeru hotela, tako i po pitanju Wellness-a...bazen ima grejanu vodu...nije neki veliki, ali je dobar za uzhivanje...do plazhe se ide hotelskim vijugavim puticcem...ako ti se dete umori, tu je uvek mali "auticc " na struju koji cce vas prebaciti do vrha...kod recepcije je "Major dom"....tako sam ga ja zvao...lik, ccelav, visok a usput je Makedonac...zaduzhen je da goste odveze, doveze...pokazhe hotel...ako te josh neshto interesuje, pitaj

pozz
 
...bio sam u pomenutom hotelu u januaru 2008...7 dana preko Dertour-a ( Travel House )...priblizhno ista cena je bila...sada nude samo All inclusive...nikad nisam chuo za pomenutu agenciju ( Sabra)...
...odmah da ti kazhem, da sam i ja iz istih pobuda izabrao noccenje sa doruchkom, ali sam vecc drugi dan uvideo da je to greshka, pogotovo kad sam video shta sve sluzhe za vecheru, kao i u a la carte restoranima...ima ih 3 ili 4...jedan je Indonezhanska kuhinja, drugi Italijanska, trecci Mexico...onda sam u hotelu doplatio za polupansion i bilo je skuplje nego da sam to uradio preko agencije...znachi, moj topli savet ti je da ako nije kasno doplatish za polupansion...

...o hotelu...
...hotel pripada grupaciji Sani Resort...pogledaj www.saniresort.gr...najnoviji je u njihovom lancu...ostala 4 se nalaze na prvom prstu...bio sam i u njima...takodje toplo preporuchujem, ali oni koshtaju i ne rade zimi...sam hotel je udaljen nekoliko km od mesta Nea Moudania...nalazi se na brdu, sa prelepim pogledom, ako budete imali sobu sa pogledom na more...verovatno ccete biti smeshteni u glavnoj zgradi...vredi svake od navedenih 5 zvezdica...kako po sobi, urednosti, enterijeru hotela, tako i po pitanju Wellness-a...bazen ima grejanu vodu...nije neki veliki, ali je dobar za uzhivanje...do plazhe se ide hotelskim vijugavim puticcem...ako ti se dete umori, tu je uvek mali "auticc " na struju koji cce vas prebaciti do vrha...kod recepcije je "Major dom"....tako sam ga ja zvao...lik, ccelav, visok a usput je Makedonac...zaduzhen je da goste odveze, doveze...pokazhe hotel...ako te josh neshto interesuje, pitaj

pozz
Uf, inače sam se dvoumio između ND i PP, doplata za PP je 28E dnevno (11+11+6), ali jedan dan sigurno ostajemo u Solunu, pa onda da li će mala (4 godine) jesti u tom terminu, ili ipak ranije itd, itd, itd, pa da li je švedski sto raznovrstan kao u sezoni (pretpostavljam da je hotel poluprazan) takođe zbog deteta...Sad sam pomalo u rebusu da li da kontaktiram agenciju, već smo uplatili ili da ipak ostavimo ovako.
U svakom slučaju zahvaljujem se na informacijama. Pozdrav!
 
Poslednja izmena:
Pa pazi, ne verujem da troje mogu da odu do dole bez 60E po osobi, plus tamo si osuđen ili da sediš u Nea Moudaniji, ili da rentiraš auto...A mene mesto ne drži, pa ne znam koliko da je hotel odličan. Uostalom ideja odlaska je i bila dosta šetnje pored mora, ako posluži vreme (danas 21 stepen), kruženja po poluostrvu, odlazak do Soluna, unutrašnjost Halkidikija itd...Ako baš bude lepo vreme, biće tu i rentiranja mountain bike-a (pasionirani rekreativac), što aktivnije to bolje...
 
Poslednja izmena:
Uf, inače sam se dvoumio između ND i PP, doplata za PP je 28E dnevno (11+11+6), ali jedan dan sigurno ostajemo u Solunu, pa onda da li će mala (4 godine) jesti u tom terminu, ili ipak ranije itd, itd, itd, pa da li je švedski sto raznovrstan kao u sezoni (pretpostavljam da je hotel poluprazan) takođe zbog deteta...Sad sam pomalo u rebusu da li da kontaktiram agenciju, već smo uplatili ili da ipak ostavimo ovako.
U svakom slučaju zahvaljujem se na informacijama. Pozdrav!


da...shvedski sto...izbor je za svachiji stomak i uzrast...veruj mi...a za 11+11+6 ne verujem da cesh tako pojesti ...drugo, morash uveche da palish auto, pa da idesh u Nea Moudania...tako sam ja 2 dana...u 18.30h prekidamo uzhivanje na bazenu, pa onako polumokri,po vetru od parkinga do restorana po Nea M....kako hoccesh...
...obavezno poseti mesto Afitos...to ti je na prvom prstu...a u blizini je i Sani Resort...pa ga obavezno obidjite...i proshetajte se po Sani Village-u...u Solunu idi u najvecci shopping mol u tom delu EU...Cosmos Mediteraneo...nalazi se na samoj obilaznici oko Soluna...pa u Outlet-ove...
 
Prosto ne verujem 5* za te pare..a koliko je put..verovatno oko 50€?

То је прави приватни бизнис који је несхватљив српском менталитету. Боље је да ван сезоне инкасирају за собу 26 евра дневно него да им зврји празна и да хвата паучину и још имају фиксне трошкове за њу...:)
 
Direktno bukiranje hotela podrazumeva cenu za mene i moju porodicu od 41E dnevno, razlika je u tome što ta cena važi i za 3-dnevni boravak, a preko agencije se insistira na minimumu od 5 dana, ali to mi i ne predstavlja problem, u svakom slučaju mi odgovara, da nemamo obaveza na poslu ostali bi rado još par dana...Što se tiče Sabre, čudi me da nisi čuo za njih, ipak nisu totalno nepoznata agencija, lično nisam koristio njihove usluge, ali dosta mojih prijatelja jeste, posebno za Halkidiki. Uostalom, njihova usluga u ovom slučaju je isključivo rezervacija...
 
Direktno bukiranje hotela podrazumeva cenu za mene i moju porodicu od 41E dnevno, razlika je u tome što ta cena važi i za 3-dnevni boravak, a preko agencije se insistira na minimumu od 5 dana, ali to mi i ne predstavlja problem, u svakom slučaju mi odgovara, da nemamo obaveza na poslu ostali bi rado još par dana...Što se tiče Sabre, čudi me da nisi čuo za njih, ipak nisu totalno nepoznata agencija, lično nisam koristio njihove usluge, ali dosta mojih prijatelja jeste, posebno za Halkidiki. Uostalom, njihova usluga u ovom slučaju je isključivo rezervacija...


...samo idi...Oceania je super hotel...lepo ccete se provesti u njoj...to ti garantujem...a za sve ostalo van hotela...kao shto ti napisah, posetite Afitos, pa u brdima "glavni grad" chitavog Halkidikija...zaboravih mu ime...ako imate vremena idite do Soluna...zimske rasprodaje...

...nazhalost za Sabru nisam chuo...u Oceaniu sam ishao preko Travel House-a ( Dertour )...
 
Mesto u brdima, inače administrativni centar Halkidikija je Poligiros, 2008. letovao u Gerakiniju, i zbog pretoplih junskih večeri, svako drugo veče izlazili u taj gradić (oko 10,000 stanovnika), nalazi se na 500-600 metara nad morem, ceo grad okružen borovom šumom, tako da je uveče izuzetno prijatno, a i samo mesto je šarmantno, izuzetno opušteni ljudi, manje frke nego na obali. Sigurno ćemo svratiti bar na jedno kafence, a inače Halkidiki osim Atosa sam kompletno obišao, a uz Poligiros u unutrašnjosti je obavezno mesto za obići i varošica Arnea...
 
Evo, stidim se...
Ovako...
Krenuli odavde po snegu i susnežici oko 7.00 i dole stigli nešto posle 16.00 (17.00 po grčkom vremenu) na vedro, vetrovito i sunčano vreme uz 15 stepeni. Hotel iznad svih naših očekivanja, iskreno ja u boljem nisam noćio. Hotel se sastoji iz glavne zgrade i 5 building-a, bili smo smešteni u building 2, nad samom obalom, pogled na more naravno, sve sobe inače imaju takav pogled. Soba zaista 30 kvadrata + velika terasa, uživancija. Ljubaznost osoblja na izuzetnom nivou, usluga takođe, švedski sto sa oooogromnim izborom, savet El Muertea 200% na mestu. Zatvoreni bazen prelep, manjih dimenzija, jedini je problem što dete može na bazen samo do 13.00, ali zato nam je ostalo dovoljno vremena za vozikanje naokolo. Nea Moudania živi preko cele godine, mesto ima oko 20,000 stanovnika, taverne u centru sa odličnom klopom, ne preterano skupom, a Grci ljubazniji nego ikad, valjda zato što nema gužve, frke, pa su svi maksimalno opušteni, da sam se već zapitao na čemu li su...
Za razliku od Moudanije, na ultra turističkoj Kasandri, recimo u Kalitei, bukvalno nismo imali gde da popijemo kafu, jer su sve roletne spuštene i svi lokali zatvoreni, tako da smo produžili dalje. U Solun smo krenuli po lepom vremenu, ali tamo je takva saobraćajna ludnica zbog izgradnje metroa, Egnatia ulica je presečena i zatvorena za saobraćaj jednim svojim delom, polovina parking mesta je zbog toga ostala nedostupna, i na kraju kada sam u Agios Dimitrios našao mesto, sručila se takva kiša, da smo odustali i završili u Cosmosu. Ono što je na rasprodaji, zaista je na rasprodaji, primer prelep kaputić za malecku u Zari, sa duks kapuljačom, nešto za rano proleće ili jesen 6 evra.
Zaključak: ovo ponoviti i iduće godine obavezno, uz iste ili slične finansijske uslove, eventualno pomeriti za kraj marta, još prijatnije vreme i duži dan (imali smo jedan dan kišu, preko dana lepo i sunčano, ali su jutra i večeri za zimsku jaknu, zbog vetra koji konstantno duva) i obavezno u varijanti polupansion, a ko voli da kafeniše i popije po koju onda all inclusive. Poz...
 
Poslednja izmena:
Evo, stidim se...
Ovako...
Krenuli odavde po snegu i susnežici oko 7.00 i dole stigli nešto posle 16.00 (17.00 po grčkom vremenu) na vedro, vetrovito i sunčano vreme uz 15 stepeni. Hotel iznad svih naših očekivanja, iskreno ja u boljem nisam noćio. Hotel se sastoji iz glavne zgrade i 5 building-a, bili smo smešteni u building 2, nad samom obalom, pogled na more naravno, sve sobe inače imaju takav pogled. Soba zaista 30 kvadrata + velika terasa, uživancija. Ljubaznost osoblja na izuzetnom nivou, usluga takođe, švedski sto sa oooogromnim izborom, savet El Muertea 200% na mestu. Zatvoreni bazen prelep, manjih dimenzija, jedini je problem što dete može na bazen samo do 13.00, ali zato nam je ostalo dovoljno vremena za vozikanje naokolo. Nea Moudania živi preko cele godine, mesto ima oko 20,000 stanovnika, taverne u centru sa odličnom klopom, ne preterano skupom, a Grci ljubazniji nego ikad, valjda zato što nema gužve, frke, pa su svi maksimalno opušteni, da sam se već zapitao na čemu li su...
Za razliku od Moudanije, na ultra turističkoj Kasandri, recimo u Kalitei, bukvalno nismo imali gde da popijemo kafu, jer su sve roletne spuštene i svi lokali zatvoreni, tako da smo produžili dalje. U Solun smo krenuli po lepom vremenu, ali tamo je takva saobraćajna ludnica zbog izgradnje metroa, Egnatia ulica je presečena i zatvorena za saobraćaj jednim svojim delom, polovina parking mesta je zbog toga ostala nedostupna, i na kraju kada sam u Agios Dimitrios našao mesto, sručila se takva kiša, da smo odustali i završili u Cosmosu. Ono što je na rasprodaji, zaista je na rasprodaji, primer prelep kaputić za malecku u Zari, sa duks kapuljačom, nešto za rano proleće ili jesen 6 evra.
Zaključak: ovo ponoviti i iduće godine obavezno, uz iste ili slične finansijske uslove, eventualno pomeriti za kraj marta, još prijatnije vreme i duži dan (imali smo jedan dan kišu, preko dana lepo i sunčano, ali su jutra i večeri za zimsku jaknu, zbog vetra koji konstantno duva) i obavezno u varijanti polupansion, a ko voli da kafeniše i popije po koju onda all inclusive. Poz...

...drago mi je da ti se dopao hotel i da si (nadam se) doplatio za polupansion...jedina razlika izmedju tvog i mog boravka je free-time na bazenu...bash me zachudilo da je samo do 13.30h...kada smo mi bili, tog ogranichenja u zimskom periodu nije bilo...( u letnjem postoji...i u Sani Resort-u takodje )...a hotel je tada bio prepun turista...interesuje me, da li je i sada bilo gostiju, kao i josh jedna info...( jer, mi smo bili smeshteni u glavnoj zgradi ), je l' "strashno" ( za decu mislim ) deluje "transfer" sa bazena do paviljona ( mislim, onako vlazhne kose pa napolje po vetru do paviljona )...?
 
Polupansion nismo imali, već sam bio uplatio B&B, jednostavno moja lenjost da ponovo kontaktiram, itd, itd...Da sam postovao pre nego što sam uplatio, dobio bih i tvoju preporuku na vreme i sigurno bih te poslušao...
Hotel je bio iznenađujuće pun, nešto oko 60-70%, inače ima 650 kreveta. Prelazak od glavne zgrade od paviljona bi uveče bio jako ozbiljan, hladno i vetrovito, ovako u najtoplijem delu dana brz prelazak tih 20-30m, zimska jakna i kapuljača na glavi za dete i suprugu (jaaaako duga kosa), a za mene bez problema, 2-3 puta peškirom, kačket na glavu i napolje...
 
Nije mi jasno, da li želiš da putuješ sada ili na letovanje. Ako je letovanje, onda masa agencija nudi ovaj hotel, od onoga što sam ja video najpovoljniji je Dertour via Travelhouse, nude i Filip, Sabra, Eurojet, ne znam za Kon Tiki itd...Ako je varijanta rano proleće, onda je Sabra najpovoljnija
http://www.sabra.rs/wellness/wellness_oceania_club.htm

Inače nude još 3 hotela u tom kao wellness fazonu, ali meni se čini da Oceania daje ubedljivo najbolji odnos kvalitet/cena...
http://www.sabra.rs/wellness/wellness_halkidiki.htm
 

Back
Top