Konkursi

MUDRICA

Primećen član
Poruka
811
Nedavno sam ovde procitala da su konkursi za mlade pesnike namestaljka.. Da li neko od upucenih ljudi zna da li je to zaista istina?
Razmisljala sam da se prijavim na takav jedan konkurs i kada sam to cula totalno sam se razocarala... Ako je to istina; bruka i sramota...
 
Na zalost u vecini slucajeva jeste ili namestaljka ili totalno povrsno sagledavanje stvari.I sam sam imao takva iskustva ranije,kada su mi neki zaista ugledni ljudi ukrali ispred nosa moje nagrade,pa sam morao daleko odavde da se afirmisem.
Tu se ne ceni rad,kvalitet,nego eto,bukvalno ubadanje prstom,a na zalost,svi domaci izdavaci (koje bih ja rado zadavio i sa kojima vodim rat vec godinama),svi oni idu po principu laznog mudrovanja ili namestanja da slucajno bas ta i ta osoba dobije nagradu.Gledao sam to sopstvenim ocima,pa sam resio da se klonim mojih dragih kolega knjizevnika koji se lepe uz svoje izdavace na krajnje licemeran nacin.
 
Ponekad stvarno imam utisak da su neki konkursi namesteni. Ucestvovao sam na mnogima, i slazem se sa tobom. Nemozes nista da iygubis ako posaljes rad na konkurs. Ipak desava se da su nestrucni ljudi u ziriju, posebo na konkursima za mladje autore. Deciji pesnici su posebna prica, veruj mi, bas kao i oknkursi ya osnovne i srednje skole gde su oni u ziriju.
 
Ja sam pre par nedelja bio u uzem izboru za jednu
knjizevnu nagradu (jedna od 4 najbolje zbirke), a
nagradu je osvojila neka curka. Pretpostavljam da
je vise glupost onih koji ziriraju omela mnoge
talentovane ljude da osvoje nagrade, nego sto je
nekakvo namestanje razlog tome.
 
bas me interesuje koji je konkurs u pitanju. meni su skoro javili sa jednog konkursa da im je jako zao sto nisu uzeli u obzir moju zbirku pesama, ali da su me morali diskvalifikovati jer sam umesto tri posalo samo jedan primerak. Odvratno, zar ne?
 
Pa nije odvratno, nego te je to tako ... moras postovati propozicije, jbg.Ali nemoj da posustajes, bar konkursa ima mnogo, sto dobrih, sto losih .. ali vremenom skontas kakav je koji.


Pozdrav,
Ceca
 
Nije nesto sto bi moglo da nahrani nase apetite , ali kao kakva zabavna igra , moze da posluzi predlog osnivanja virtuelnog kluba pesnika i pisaca.Svako ko je zainteresovan moze dati svoju pesmu ili odlomak teksta , a u isto vreme predstavljati deo zirija koji bi jednom mesecno dao pohvalu za jednu pesmu ili tekst , a jednom godisnje proglasio najboljeg medju pesnicima ili piscima. U tom slucaju pobeda se nikako ne moze smatrati namestenom. 8) :!: :?:
 

Back
Top