Najveca vojna SILA......

Sa ovim se i nije bas zezati :


ko to upotrebi, prestace da bude sila u roku od par dana. prestace da bude i drzava, nacija pa i mesto za sadjenje luka.

nuklearni potencijal je potencijal za samodestrukciju.

sto i nije tema topika.

Ja sam rusofil bez daljnjeg al nisam navijac.
Ko ima toliko nosaca aviona, aviona, krstarecih raketa dugog dometa, marinaca i sve expeditivne sile?

rusija? kina?

ne.

ne vidim ni da ce imati u skoroj buducnosti.
sve sto ce se desiti u toj skoroj buducnosti je odlazak SAD sa svetske scene.

za sad, SAD su neprikosnovena sila
 
ko to upotrebi, prestace da bude sila u roku od par dana. prestace da bude i drzava, nacija pa i mesto za sadjenje luka.

nuklearni potencijal je potencijal za samodestrukciju.

sto i nije tema topika.

Ja sam rusofil bez daljnjeg al nisam navijac.
Ko ima toliko nosaca aviona, aviona, krstarecih raketa dugog dometa, marinaca i sve expeditivne sile?

rusija? kina?

ne.

ne vidim ni da ce imati u skoroj buducnosti.
sve sto ce se desiti u toj skoroj buducnosti je odlazak SAD sa svetske scene.

za sad, SAD su neprikosnovena sila


Sve je moguce,nisam ekspert za vojna pitanja ali pogledaj ovu matematiku:

http://sh.wikipedia.org/wiki/Nuklearne_sile
 
ko to upotrebi, prestace da bude sila u roku od par dana. prestace da bude i drzava, nacija pa i mesto za sadjenje luka.

nuklearni potencijal je potencijal za samodestrukciju.

sto i nije tema topika.

Ja sam rusofil bez daljnjeg al nisam navijac.
Ko ima toliko nosaca aviona, aviona, krstarecih raketa dugog dometa, marinaca i sve expeditivne sile?

rusija? kina?

ne.

ne vidim ni da ce imati u skoroj buducnosti.
sve sto ce se desiti u toj skoroj buducnosti je odlazak SAD sa svetske scene.

za sad, SAD su neprikosnovena sila

ovako razmislja pravi rusofil..ali slozio bih se sa tobom..donekle:think:
 
ona koja moze da projektuje silu na bilo kojoj tacki sveta za par dana max.

znaci SAD.

za sad

Razume se da je jednostavan odgovor na postavljeno pitanje taj, samo shto bi ja rekao NATO, umesto SAD, medjutim gruzijski rat je pokazao da najaktivniju vojnu motj ima evropski deo NATO pakta, da ne kazhem EU i to konkretno Francuska i Nemachka. Od njihovog stava zavisitje ishod svakog rata u budutjnosti. Npr. bez njihove podrshke se ne usudjuje Amerika da napadne Iran.
 
Razume se da je jednostavan odgovor na postavljeno pitanje taj, samo shto bi ja rekao NATO, umesto SAD, medjutim gruzijski rat je pokazao da najaktivniju vojnu motj ima evropski deo NATO pakta, da ne kazhem EU i to konkretno Francuska i Nemachka. Od njihovog stava zavisitje ishod svakog rata u budutjnosti. Npr. bez njihove podrshke se ne usudjuje Amerika da napadne Iran.

NATO je vise multinacionalnog karaktera ,jelte . Ovde se radi o drzavi.
 
Po brojnosti tehnike u smislu naoruzanja ne znam ko bi mogao biti ali sto se tice samog tehnoloski dostignuca i savremenosti mislim da su rujke u prednosti.
Recimo projektili imaju veci domet i dosta su brzi ,avioni su im takodje da kazem dosta fleksibilni u smislu manervisanja i brzi od ostali.
 

Back
Top