Najveca vojna SILA......

Po brojnosti tehnike u smislu naoruzanja ne znam ko bi mogao biti ali sto se tice samog tehnoloski dostignuca i savremenosti mislim da su rujke u prednosti.
Recimo projektili imaju veci domet i dosta su brzi ,avioni su im takodje da kazem dosta fleksibilni u smislu manervisanja i brzi od ostali.

Da bi projektovao svoju silu shirom sveta potrebna ti je motjna mornarica, a okusnica mornarice su nosachi aviona. Rusi nemaju nosach aviona sa parnim katapultom, ne poseduju tu tehnologiju. Rusi su 10-15 godina u zaostatku u projektu lovca pete generacije, shto je okusnica avijacije, o kakvoj tehnoloshkoj prednsoti Rusije prichamo? Rusi su superiorni u interkontinentalnim raketama, helikopterima, PVO, VBR i drugoj artiljeriji, mozhda tenkovima i tu se njihova prednsot zavrshava. Dovoljno da se samozashtite ali nedovoljno da bi se smatrali vodetjom svetskom silom.
 
Verovatno je USA kad se sva ratna tehnika uzme u obzir br.1 u svetu, ali to su bili i pocetkom 50 tih, krajem 60 tih i pocetkom 70 tih godina proslog veka, pa im opet sve bilo badava.

Ima tu i stvari koji su takodje vazni, a kojih Kinezi i Rusi imaju vise nego Ameri - vojnika i morala.
 
Da bi projektovao svoju silu shirom sveta potrebna ti je motjna mornarica, a okusnica mornarice su nosachi aviona. Rusi nemaju nosach aviona sa parnim katapultom, ne poseduju tu tehnologiju. Rusi su 10-15 godina u zaostatku u projektu lovca pete generacije, shto je okusnica avijacije, o kakvoj tehnoloshkoj prednsoti Rusije prichamo? Rusi su superiorni u interkontinentalnim raketama, helikopterima, PVO, VBR i drugoj artiljeriji, mozhda tenkovima i tu se njihova prednsot zavrshava. Dovoljno da se samozashtite ali nedovoljno da bi se smatrali vodetjom svetskom silom.


Sta ce rusima katapul kad mogu avioni da im polecu bez zaleta tj iz mesta .
Sto se tice lovca 5 generacije vec je napravljen u stel tehnologiji,odakle ti da nesto kasne .Mornaricama im je sasvim ok stim sto sam rekao da oni nemaju potrebe za katapultom a rekao sam i zbog cega.
 
Verovatno je USA kad se sva ratna tehnika uzme u obzir br.1 u svetu, ali to su bili i pocetkom 50 tih, krajem 60 tih i pocetkom 70 tih godina proslog veka, pa im opet sve bilo badava.

Ima tu i stvari koji su takodje vazni, a kojih Kinezi i Rusi imaju vise nego Ameri - vojnika i morala.

Pa valjda je najaci onaj ko ima navise nuklearnih bojevih glava,najsofisticiranije rakete,i operativan sistem koji moze da presretne i unisti balisticke rakete...
A ko je bi to mogao biti ? :think::D

A kada se gleda ukupna tehnika,bez nuklearnog oruzja,e onda je opet isti ovaj od gore GLAVNI DZUKAC u choporu.
 
Pa valjda je najaci onaj ko ima navise nuklearnih bojevih glava,najsofisticiranije rakete,i operativan sistem koji moze da presretne i unisti balisticke rakete...
A ko je bi to mogao biti ? :think::D

A kada se gleda ukupna tehnika,bez nuklearnog oruzja,e onda je opet isti ovaj od gore GLAVNI DZUKAC u choporu.

Korejski rat je pokazao da onaj ko ima nuklearno oruzje ipak moze dobije po nosu.

Vjetnam takodje.

Afganistan isto.

Jedno je imati N oruzje, drugo je upotrebiti ga.

Ameri ratuju po celom svetu i zato ih bije glas jakog siledzije, Kina je kod kuce, ne ratuju nigde, ali svi znaju da je s njima bolje ne ratovati, Ameri to znaju najbolje.

Rusi su jaki, ali nisu ni senka bivseg SSSR-a.

Ako cemo da gledamo snagu zemlje u odnosu na njenu velicinu, onda tu izdvajam Izrael i SFRJ.
 
Korejski rat je pokazao da onaj ko ima nuklearno oruzje ipak moze dobije po nosu.

Vjetnam takodje.

Afganistan isto.

Jedno je imati N oruzje, drugo je upotrebiti ga.

Ameri ratuju po celom svetu i zato ih bije glas jakog siledzije, Kina je kod kuce, ne ratuju nigde, ali svi znaju da je s njima bolje ne ratovati, Ameri to znaju najbolje.

Rusi su jaki, ali nisu ni senka bivseg SSSR-a.

Ako cemo da gledamo snagu zemlje u odnosu na njenu velicinu, onda tu izdvajam Izrael i SFRJ.


Vijetnam i avganistan nisu nulearne sile a koreja je tek od skoro razvila N program. Tako da ne vidim logiku u tome sto pricas.
 
Korejski rat je pokazao da onaj ko ima nuklearno oruzje ipak moze dobije po nosu.

Vjetnam takodje.

Afganistan isto.

Jedno je imati N oruzje, drugo je upotrebiti ga.

Ameri ratuju po celom svetu i zato ih bije glas jakog siledzije, Kina je kod kuce, ne ratuju nigde, ali svi znaju da je s njima bolje ne ratovati, Ameri to znaju najbolje.

Rusi su jaki, ali nisu ni senka bivseg SSSR-a.

Ako cemo da gledamo snagu zemlje u odnosu na njenu velicinu, onda tu izdvajam Izrael i SFRJ.

Moze zemlja sa N da izgubi rat,ali samo ako se odluci da ga ne korist.A niko ga ne koristi ako nije krajnja nuzda. A jedno je kada amerika napadne pa izgubi,a durgo kada bi nju neko napao,i ugrozio...
Izrael da, jaka je i belorusija...ali ne znam gde nadje SFRJ :) nismo mi bili nista posebno...
A rusi ko rusi,svega imaju mnogo vise od drugih...
 
Moze zemlja sa N da izgubi rat,ali samo ako se odluci da ga ne korist.A niko ga ne koristi ako nije krajnja nuzda. A jedno je kada amerika napadne pa izgubi,a durgo kada bi nju neko napao,i ugrozio...
Izrael da, jaka je i belorusija...ali ne znam gde nadje SFRJ :) nismo mi bili nista posebno...
A rusi ko rusi,svega imaju mnogo vise od drugih...

Zato sam napisao "u odnosu na velicinu zemlje".

SFRJ je bila vojna evropska sila, to je jasno.
 
Ako ne racunas pola evrope,bili smo sila :)

Ako se svi, ukljucujuci i NATO zemlje slazu da je JNA bila 3 ili 4 vojna sila Evrope, zasto onda da bilo ko drugi tvrdi suprotno?

NIje tesko usporediti ondasnje stanje vojske SFRJ sa drugima, ne samo naoruzanje vec i vojnu doktrinu.

Zahvaljujuci tome je NATO umesto planirana 3 dana bombardovanja 1999 napadao 78 dana, i opet nisu vojno uzeli Kosovo, niti su znali gde je VJ.
 
Sta ce rusima katapul kad mogu avioni da im polecu bez zaleta tj iz mesta .
Sto se tice lovca 5 generacije vec je napravljen u stel tehnologiji,odakle ti da nesto kasne .Mornaricama im je sasvim ok stim sto sam rekao da oni nemaju potrebe za katapultom a rekao sam i zbog cega.

:hahaha: :hahaha: :hahaha: (u vezi boldovanog)

Ruski prototip je tek poleteo dok Ameri imaju 150 operativnih aviona. Ako ti kazhesh da Rusi ne kasne. :roll: :roll:
 
Korejski rat je pokazao da onaj ko ima nuklearno oruzje ipak moze dobije po nosu.

Vjetnam takodje.

Afganistan isto.

Jedno je imati N oruzje, drugo je upotrebiti ga.

Ameri ratuju po celom svetu i zato ih bije glas jakog siledzije, Kina je kod kuce, ne ratuju nigde, ali svi znaju da je s njima bolje ne ratovati, Ameri to znaju najbolje.

Rusi su jaki, ali nisu ni senka bivseg SSSR-a.

Ako cemo da gledamo snagu zemlje u odnosu na njenu velicinu, onda tu izdvajam Izrael i SFRJ.

Nishta Sovjetski savez nije bio jachi do Rusije, samo je bio izvikan. Titova Jugoslavija je imala slabiju vojsku od jedne Bugarske ili Grchke, a da ne prichamo dalje. Takodje je bila vishe izvikana i trula iznutra, a nije imala ni opreme.
 

Back
Top