Serijatski zakon

Radoje Kandic

Zainteresovan član
Poruka
218
Zdravo,
od nedavno sam poceo da se interesujem za serijatski zakon i nasao da je to jedan vrlo los(po googlu)zakon....Mada ja ipak mislim da i nije tako los vec da je sve to rezultat uticaja sa zapada....Sta vi mislite?
 
Mene vise interesuje zasto se on smatra losim,da li je obavezno njegovo postovanje jer to je ipak vjerski zakon a ne drzavni medjutim nasao sam da je to u nekim islamskim zemljama vrhovni zakon....
I bez svadje,molicu...
 
Poslednja izmena:
Šta ti to znači "po Guglu je loš"? Google nema mišljenje, on ti daje samo gomilu linkova prema stranama koje pišu o toj temi. E sad, moguće je da stranice na kojima je Šerijatski zakon predstavljen kao pozitivna stvar nisu dobro odradile optimizaciju za pretraživače. Inače, kao i mnogo toga u ovom svetu, po mišljenju jednih je loš, po mišljenju drugih je dobar i koristan. Sve zavisi iz kog ugla posmatraš.
 
Zdravo,
od nedavno sam poceo da se interesujem za serijatski zakon i nasao da je to jedan vrlo los(po googlu)zakon....Mada ja ipak mislim da i nije tako los vec da je sve to rezultat uticaja sa zapada....Sta vi mislite?

Brother in Avatar, ja ne znam kakav je taj zakon.
Možeš li da kažeš o čemu je reč?

Tema je otvorena, a nema dovoljno direkcija.
 
Pisao sam o šerijatskom zakonu u Saudijskoj Arabiji na svom blogu. Detalje iz primene šerijatskog zakona postavljam na forumu ateista Srbije.

Šerijatski zakon ozbiljno diskriminiše žene. Ukratko žena je glupa, i mora da bude pod zaštitom muškarca. Muž treba da disciplinuje svoju ženu batinama i ima pravo da je ubije ako mu povredi čast. Preljuba se kažnjava smrtnom kaznom i to odsecanjem glave na javnom mestu. U Sudanu godišnje se uhapsi i osudi na bičevanje preko 40 000 žena zbog nošenja pantalona. Silovane žene obično bivaju osuđene zbog toga što su silovane, skoro je jedna osuđena na 100 udaraca bičem zato što je zatrudnela posle silovanja.
2002. policija je sprečila spasavanje devojčica iz zapaljene škole zato što nisu bile adekvatno odevene, 15 devojcica je izgorelo.
Tokom Ramadana zabranjeno je jesti, piti (vodu) i pušiti na javnom mestu, kazna je bičevanje.

Šerijatski zakon brani slobodu govora, a verska tolerancija i demokratija ne postoje, naravno, zabranjeno je i pivo.

Sve stvari imaju svoju dobru i lošu stranu, šerijatski zakon sigurno ima neke pozitivne sitnice, ali generalno gledano, šerijatski zakon je najgori zakon u istoriji ljudske civilizacije. Radije bi živeo u nacističkoj Nemačkoj.
 
Poslednja izmena:
Naravno, ako nisi Jevrej, Ciganin, Sloven, ... :whistling:

Pa isto ti dođe. Svaki normalan Evropljanin bi kad-tad ozbiljno naj**o u Saudijskoj Arabiji. Drugo, svaki građanin SA mora da bude Musliman, a strance često primoravaju da prime Islam ako duže vremena borave u zemlji. Jevreji (za koje Kuran ima samo reči hvale :roll:) bi se verovatno proveli podjednako loše u obe zemlje.
 
Pisao sam o šerijatskom zakonu u Saudijskoj Arabiji na svom blogu. Detalje iz primene šerijatskog zakona postavljam na forumu ateista Srbije.

Šerijatski zakon ozbiljno diskriminiše žene. Ukratko žena je glupa, i mora da bude pod zaštitom muškarca. Muž treba da disciplinuje svoju ženu batinama i ima pravo da je ubije ako mu povredi čast. Preljuba se kažnjava smrtnom kaznom i to odsecanjem glave na javnom mestu. U Sudanu godišnje se uhapsi i osudi na bičevanje preko 40 000 žena zbog nošenja pantalona. Silovane žene obično bivaju osuđene zbog toga što su silovane, skoro je jedna osuđena na 100 udaraca bičem zato što je zatrudnela posle silovanja.
2002. policija je sprečila spasavanje devojčica iz zapaljene škole zato što nisu bile adekvatno odevene, 15 devojcica je izgorelo.
Tokom Ramadana zabranjeno je jesti, piti (vodu) i pušiti na javnom mestu, kazna je bičevanje.

Šerijatski zakon brani slobodu govora, a verska tolerancija i demokratija ne postoje, naravno, zabranjeno je i pivo.

Sve stvari imaju svoju dobru i lošu stranu, šerijatski zakon sigurno ima neke pozitivne sitnice, ali generalno gledano, šerijatski zakon je najgori zakon u istoriji ljudske civilizacije. Radije bi živeo u nacističkoj Nemačkoj.

Zdravo,
od nedavno sam poceo da se interesujem za serijatski zakon i nasao da je to jedan vrlo los(po googlu)zakon....Mada ja ipak mislim da i nije tako los vec da je sve to rezultat uticaja sa zapada....Sta vi mislite?

Ajde objasni nam sta je tu dobro? I kakav je to uticaj zapada? Za taj zakon i mi smo zapad.
 
Ajde objasni nam sta je tu dobro? I kakav je to uticaj zapada? Za taj zakon i mi smo zapad.

Evo objasnjenja:mislim da je to rezultat prvenstveno americkog uticaja koji inace sve sto kaze mi u to slijepo vjerujemo....:eek: a Amerika misli da je sve sto nije americko lose,tako da je i serijatski zakon "los"...

on topic:Mozda je i ovakav zakon bolji mozda bismo mi ovdje bili disciplinovaniji da je tako i kod nas....Sta mislite?(mada je malo previse nasilan)...:eek:
 
Otkud tebi to da su Saudijci disciplonovani? Njima jeste zabranjen gotovo svaki vid zabave, ali oni opet znaju da se izluduju.

Disciplinovane su jedino žene jer ne smeju nigde da se kreću bez pratnje rođaka muškog pola.

Za nas ne bi valjao preterano strog zakon jer bi ga zloupotrebili. Za vreme komunizma ljudi su nepravedno optuživali komšije za zločine protiv države, za vreme Prvog Svetskog rata vojnici su nepravedno optuživali jedni druge za izdaju (kazna: streljanje)... Mnogim Srbima je jako stalo do toga da "komšiji crkne krava", a sudije su uglavnom podmitljive tako da je to prilično opasna situacija.
 
Evo objasnjenja:mislim da je to rezultat prvenstveno americkog uticaja koji inace sve sto kaze mi u to slijepo vjerujemo....:eek: a Amerika misli da je sve sto nije americko lose,tako da je i serijatski zakon "los"...

on topic:Mozda je i ovakav zakon bolji mozda bismo mi ovdje bili disciplinovaniji da je tako i kod nas....Sta mislite?(mada je malo previse nasilan)...:eek:

Serijatski zakon je postao mnogo pre "danasnje amerike".
Ko bi bio disciplinovaniji? Zene? Kada serijatski zakon bude propisivao da se i muskarci pokrivaju i budu egal sa zenama u svakodnevnici (a pri tom mislim na slobodu kretanja, pricanja, oblacenja, ...) onda nema nikakvih problema.
A pritom da podsetim da serijatski zakon vazi uglavnom za arapske zemlje, u vecini drugih muslimanskih zemalja on nije na snazi. Cak se i bore protiv njega.
 
Serijatski zakon je postao mnogo pre "danasnje amerike".
Ko bi bio disciplinovaniji? Zene? Kada serijatski zakon bude propisivao da se i muskarci pokrivaju i budu egal sa zenama u svakodnevnici (a pri tom mislim na slobodu kretanja, pricanja, oblacenja, ...) onda nema nikakvih problema.
A pritom da podsetim da serijatski zakon vazi uglavnom za arapske zemlje, u vecini drugih muslimanskih zemalja on nije na snazi. Cak se i bore protiv njega.
ako zene moraju da izlaze uz pratnju muza ili rodjaka....ko ce da prati te muskarce?nema tu egala nit ce ga ikad biti.Bog je musko,normalno da je na strani muskaraca. :cool:
 
Zdravo,
od nedavno sam poceo da se interesujem za serijatski zakon i nasao da je to jedan vrlo los(po googlu)zakon....Mada ja ipak mislim da i nije tako los vec da je sve to rezultat uticaja sa zapada....Sta vi mislite?

Ne vidim sta je u serijatu pod uticajem zapada.
Radi se o modifikovanoj verziji Mojsejevog Petoknizja koje je Muhamed prepisao sa satrog zaveta i malo ga modificirao.:mrgreen:
Serijat je surovi zakon koji se primjeuje u islamskim zemljam gde Bogi batina su jedno. Kod nas medzutim vlada zakon ljubavi (citaj poslanja ap. Pavla upuceno rimljanima kako bi bolje razumeo zasto mi nismo pod zakonom):)
 
Nije svašta. Bog je na strani muškaraca jer im je dodelio tašte. Za muškarca, tašta je krst koji ne može da sam nosi, za razliku od drugih krstova koji se ljudima dodeljuju u skladu sa njihovom snagom. I ondak bog mora da bude na strani muškaraca, jer bi mu se inače prigovorilo:
- Licemeru! Drugima tovariš na leđa tašte teške i nezgodne za nošenje, a nit imaš svoju taštu, nit hoćeš prstom malim da pripomogneš onom koji nosi teret. :D

Lažeš na Boga. On ima i tasta i taštu, Joakim i Ana. :rtfm:
 
Zdravo,
od nedavno sam poceo da se interesujem za serijatski zakon i nasao da je to jedan vrlo los(po googlu)zakon....Mada ja ipak mislim da i nije tako los vec da je sve to rezultat uticaja sa zapada....Sta vi mislite?

Po googlu je sve o Islamu lose, naravno nije ni cudno kada se zna ko stoji iz googla i ko hoce to tako. Sta je serijatski zakon i da li je ispravan, ako ti kazem da kriminala tu skoro i da nema, nema silovanja nema pljacke , skoro sve lose strane su ravne sa nulom, zar nije dovoljno receno o tome sta je serijatski zakon?
 
Ne vidim sta je u serijatu pod uticajem zapada.
Radi se o modifikovanoj verziji Mojsejevog Petoknizja koje je Muhamed prepisao sa satrog zaveta i malo ga modificirao.:mrgreen:
Serijat je surovi zakon koji se primjeuje u islamskim zemljam gde Bogi batina su jedno. Kod nas medzutim vlada zakon ljubavi (citaj poslanja ap. Pavla upuceno rimljanima kako bi bolje razumeo zasto mi nismo pod zakonom):)

Kod nas vlada ljubav? A kako da ne.. ljubav pocinje od nase drage skupstine (koji samo znaju da se svadjaju izmedju sebe, zatim ubijanje presednika.. pa da ne govorimo dalje o svakodnevnim pljackama, drogiranjima, silovanjima i td i td)... u serijatskim zemljama, kad je neko ubio nekog vladara? Ubijanje, pljacke, silovanja i td skoro da ih i nema!

Pa koga lazemo? Sami sebe...?
 
Procitajte "Hiljadu cudesnih sunaca" Haled Hoseini... tamo cete videti sta je serijat.
Da u serijatu zene nisu silovane na ulici ali su zato silovane i maltretirane od strane svojih muzeva...

Toliko o tvom poznavanju ?? Svak se nadje da procita kojekakve knjige (iza kojih mogu da predpostavim ko se krije) i siri ti drugim ljudima tu ruznu sliku koja je vama podmetnuta...
 

Back
Top