Predvidjanje smrti

milos2390

Početnik
Poruka
45
Pozdrav svima :)

Imam jedno pitanje....

Pitao sam jednog lika onako bezveze, da li je moguce u astrologiji predvideti smrt, a ovo sam dobio kao odgovor:

I have no idea how he did that. But I have predicted my own death on my 80th birthday when several planets will conjunct my sun, including Pluto. I believe that Pluto aspects to the Sun are related to death or "transformation" like rebirth.

In your case, your Sun is at 2 Aries and now Pluto is at 3 Capricorn, square your Sun. That is in my opinion a sort of clue that Pluto is influencing you subconsciously to concern yourself with your death. I wouldn't say it is likely for you to commit suicide but I would just warn you that you might have subconscious impulses in that direction, especially during the coming year or two. You should not play with dangerous drugs or play with weapons or such. Pluto would conjunct your Sun at age 79. That would be my expectation if I were you. But of course lots of other things could kill you by accident or natural disaster whatever, in the meantime.

I have studied many people who have died with Pluto square or opposite Sun, like Elvis, Marilyn Monroe, and suicide victims. That's why I think Pluto affects us subconsciously to make us suicide prone. Uranus causes heart trouble too when in aspect to the Sun. And Neptune causes escapist feelings which might cause drug overdose deaths for some like Michael Jackson. And then there are violence type deaths where people attract violence against themselves due to transits like Saturn opposite Mars, and those deaths caused by auto accidents like James Dean, where people seem to drive to their deaths because they are just so excited and frenetic about speed, Uranus opposite Mars. Princess Diana died with Sun conjunct Pluto which everyone goes through once a year.

I should put all my studies in a book some day but I doubt many people are interested.".


Da li je moguce da mi sve ovo kaze, a ne zna ni odakle sam zapravo, niti kada sam rodjen i gde sam rodjen, jedino zna da sam rodjen 23. Marta 1990. i da sam musko, to je sve. Iako ne verujem puno u te stvari, ako je ovo zaista tacno, onda mi je unistio zivot potpuno....koja je svrha da znam kada cu umreti, cemu se onda mucim i nadam kad znam kada mi je vreme da umrem :( Ne zelim da znam kada cu umreti, ili kad bih MOGAO da umrem....

Sta vi mislite o ovome?
 
Poslednja izmena:
Mislim da ti je dotični servirao gomilu gluposti. Vreme smrti je jako teško prognozirati čak i kada znaš tačno vreme rođenja, a i da znaš kako se to radi, to se jednostavno ne govori nikome.

Samo tranzit nije dovoljan da se odredi vreme smrti, posebno ne tranzit Plutona.
 
Hvala puno na odgovoru :)

Izbacicu ovu informaciju od njega iz glave, i ziveti svoj zivot kao do sada.

I po meni je logicno da je to jako tesko prognozirati, posebno jer se i nasi zivotni putevi menjaju konstantno, zar ne? Mislim moze neko nekome da predvidi da ce umreti za 3 meseca, a on onda uzme i izvrsi samoubistvo istog trenutka.....Mislim da dosta zavisi i od nasih odluka i od nas samih. Ili gresim?

Hvala jos jednom :)
 
Pa... istina je da posedujemo slobodnu volju, međutim neki događaji su zacrtani i njih ne možeš da izbegneš. Smrt je jedna od tih zacrtanih stvari. Međutim upravo zbog delikatnosti teme, o tome se nikada ne govori. Informacija o smrti je nešto što može ozbiljno da promeni psihu čoveka, pa i čak da deluje autosugestivno. Kao što rekoh, veoma je teško pognozirati tačno vreme smrti, pa reći nekom tako nešto što nije pouzdano može biti veoma opasno.

Jedno si lepo rekao - živi svoj život kao do sada. Iako se bavim astrologijom, ne vodim se istom i uvek uradim ono što želim, a ne ono što zvezde "savetuju". Tako bar znam da živim SVOJ život.
 
Da, smrt svakako ne mozemo izbeci, samo jasno je da ovakve stvari mogu da poremete coveka. Slazem se sa ovim sto si rekao. I hvala jos jednom. :)

Znaci, mislis da ovo sto je ovaj freak predvideo laz, i da ne verujem u to?
 
haha ovo je tako skolski,i povrsno
Samo zamisli kako je onima koji nose Pluton 0 Sunce natalno
to bi bio dovoljan kvadrat Marsa da iziritira,odma zakljucis smrt
ili kako je jarcevima

donece ti odredjene muke,ali nemas brige;)
 
Ako netko želi znati, kada će umreti ovde je link o rimskom caru Neronu. Znao je, kada će umreti, jer su tada postojale neke formule (ponavljanje aspekata) za dužinu života.
Neron je znao, da se Senat sprema, da ga ubije, otišao je van Rima (sa još par pratilaca) i ubio se.

Link:
http://www.neroprediction.com/charts.htm -

Čudno: šta se vraćam više nazad, vidim da su tadašnji Astrolozi bili bolji od današnjih. Astrolog Aleksandra Velikog je sve znao, a Aleksandar je živeo pre naše ere.
 
Ma jok... to je daleko sira tema. Ako samo gledamo tako kao konjukciju sunca i plutona rekli bi da si mozda jako privlacna jer je pluton izmedju ostalog "magija", privlacnost.... Da mozda volis opasnost, da si jaka licnost, vrlo fizicki i psihicki upadljiva itd. itd. Taj pluton dosta opisuje tebe kao osobu odnosno dao ti je "plutonovske" karakteristike jer ti je na suncu a sunce si TI.
Naravno ako cemo sire odna se gleda dispozitor obe planete, sta jos predstavljaju u natalu, u kojoj je kuci konjukcija... U principu svi aspekti u horoskomu mogu a ne moraju da donesu i dobro i lose....
 
Mislim da se radi o iskusnom i dobrom astrologu.Samo je odgovorio na tvoje pitanje.Nije gledao kartu,ali po tvom datumu rodjenja 23 marta, to jeste 2 stepen Ovan, a tad je pluton bio na drugom stepena Jarca znaci u tom trenutku radi egzaktni kvadrat pluton sunce ..Ne treba vidjeti kartu za to. Sad je Pluton vec na 5 petom, tako da si prosao egazktni kvadrat , mora da si ga osetio.Intersuje me kako je bilo?:)

Smart je ipak sudbinski odredjena i moze se predvidjeti ali za to se mora videti karta , ali nije eticki da se predviduje smrt, zatoa mnogi astrolozi to ne cine.Ipak to je bozja svar.megutim postoje kriticne periode i bas zato astrologija moze savjetom pomici da se mozda nesto ne dogodi.

Meni je kvadrat Pluton sunca doneo smrt oca, sunce kog zena simboluzje otac ( egzaktni kvadrat ) , megutim ipak je kod svakog razlicito.

Intersuje me tvoje iskustvo sad kad je trazit na 2 stepana prosao? Pozdrav svima.

Pozdrav svima :)

Imam jedno pitanje....

Pitao sam jednog lika onako bezveze, da li je moguce u astrologiji predvideti smrt, a ovo sam dobio kao odgovor:

I have no idea how he did that. But I have predicted my own death on my 80th birthday when several planets will conjunct my sun, including Pluto. I believe that Pluto aspects to the Sun are related to death or "transformation" like rebirth.

In your case, your Sun is at 2 Aries and now Pluto is at 3 Capricorn, square your Sun. That is in my opinion a sort of clue that Pluto is influencing you subconsciously to concern yourself with your death. I wouldn't say it is likely for you to commit suicide but I would just warn you that you might have subconscious impulses in that direction, especially during the coming year or two. You should not play with dangerous drugs or play with weapons or such. Pluto would conjunct your Sun at age 79. That would be my expectation if I were you. But of course lots of other things could kill you by accident or natural disaster whatever, in the meantime.

I have studied many people who have died with Pluto square or opposite Sun, like Elvis, Marilyn Monroe, and suicide victims. That's why I think Pluto affects us subconsciously to make us suicide prone. Uranus causes heart trouble too when in aspect to the Sun. And Neptune causes escapist feelings which might cause drug overdose deaths for some like Michael Jackson. And then there are violence type deaths where people attract violence against themselves due to transits like Saturn opposite Mars, and those deaths caused by auto accidents like James Dean, where people seem to drive to their deaths because they are just so excited and frenetic about speed, Uranus opposite Mars. Princess Diana died with Sun conjunct Pluto which everyone goes through once a year.

I should put all my studies in a book some day but I doubt many people are interested.".


Da li je moguce da mi sve ovo kaze, a ne zna ni odakle sam zapravo, niti kada sam rodjen i gde sam rodjen, jedino zna da sam rodjen 23. Marta 1990. i da sam musko, to je sve. Iako ne verujem puno u te stvari, ako je ovo zaista tacno, onda mi je unistio zivot potpuno....koja je svrha da znam kada cu umreti, cemu se onda mucim i nadam kad znam kada mi je vreme da umrem :( Ne zelim da znam kada cu umreti, ili kad bih MOGAO da umrem....

Sta vi mislite o ovome?
 
Poslednja izmena:
Pitao sam jednog lika onako bezveze, da li je moguce u astrologiji predvideti smrt, a ovo sam dobio kao odgovor:

In your case, your Sun is at 2 Aries and now Pluto is at 3 Capricorn, square your Sun. That is in my opinion a sort of clue that Pluto is influencing you subconsciously to concern yourself with your death. I wouldn't say it is likely for you to commit suicide but I would just warn you that you might have subconscious impulses in that direction, especially during the coming year or two. You should not play with dangerous drugs or play with weapons or such. Pluto would conjunct your Sun at age 79.

I have studied many people who have died with Pluto square or opposite Sun, like Elvis, Marilyn Monroe, and suicide victims. That's why I think Pluto affects us subconsciously to make us suicide prone. Uranus causes heart trouble too when in aspect to the Sun. And Neptune causes escapist feelings which might cause drug overdose deaths for some like Michael Jackson. And then there are violence type deaths where people attract violence against themselves due to transits like Saturn opposite Mars, and those deaths caused by auto accidents like James Dean, where people seem to drive to their deaths because they are just so excited and frenetic about speed, Uranus opposite Mars. Princess Diana died with Sun conjunct Pluto which everyone goes through once a year.

Da li je moguce da mi sve ovo kaze, a ne zna ni odakle sam zapravo, niti kada sam rodjen i gde sam rodjen, jedino zna da sam rodjen 23. Marta 1990. i da sam musko, to je sve. Iako ne verujem puno u te stvari, ako je ovo zaista tacno, onda mi je unistio zivot potpuno....koja je svrha da znam kada cu umreti, cemu se onda mucim i nadam kad znam kada mi je vreme da umrem :( Ne zelim da znam kada cu umreti, ili kad bih MOGAO da umrem....

Sta vi mislite o ovome?

U natalu Princeze Dajane uocava se poginuce. Da bar Mesec nije reflektovao los upliv moglo bi se nesto uraditi, ovako ne.

U vezi tebe navedena godina jeste kriticna, dao je prognozu preko godisnjeg, kucao univerzalno. Ne vidim razlog za tvrdnju "unistio mi je zivot potpuno"...
Astrolozi znaju svoju smrt i smrt svojih bliznjih, ta stvar je neminovna i treba je prihvatiti preko radosti kao i sve ostalo, a ne bezati jer se ne moze pobeci.
 
Dana 11. 08. 1999. Mesec je u konjukciji Suncu na 15 Skorpiona. Tada je doslo je do potpunog pomracenja Sunca u proslom veku i milenijumu i ta cinjenica citavom dogadjaju daje naglasenu ekskluzivnost. Maksimalno pomracenje se dogodilo u blizini rumunskog gradica Rimnik.

rimnicu1x1.gif



Sibinjanin Janko, jedna od vodecih licnosti centralne i jugoistocne Evrope
Otac iz Rumunije, majka iz Madjarske
dan smrti: 11. 08.


Endru Karnegi, skotsko-americki industrijalac, osnivac US Steel Co celicne industrije 1899.
podznak: 15 Skorpiona
dan smrti: 11. 08. konjukcija Sunca i Meseca


Kristijan Ajkman, dobitnik Nobelove nagrade za medicinu, pronalazac uzroka bolesti beri-beri
dan rodjenja: Sunce konjukcija 15 Skorpiona
dan smrti: Mesec opozicija 15 Skorpiona
rodjen 11. 08.


Dzejson Polok, zacetnik i najistaknutiji predstavnik apstraktnog ekspesionizma
dan smrti: Mesec konjukcija 15 Skorpiona
rodjen: 11. 08.


Princ Husein
dan rodjenja: Sunce konjukcija 15 Skorpiona
proglasen za kralja: 11. 08.
 
Uran 12 Mars 21, ekvidistanc pocetak Blizanaca. Znaci Ovan i Rak se ne trpe, Mesec tranzituje Skorpiona, radnja se ocekuje kada napravi opoziciju Blizancima gradeci kvadrat Neptunu. Videcemo tokom noci sta ce doneti, pomoc ce kasniti zbog ose Neptuna Regulusu i Suncu, sreca u nesreci Merkur obrazuje povoljne uglove, nesreca hvata orbis nekretnici marsove prirode. Los dan za Blizance rodjene u prvoj dekadi.
 
Mesec konjukcija 15 Skorpiona

krvavi ljubavni trougao

VRGINMOST- Osim što je sukob izbio na međunacionalnoj osnovi između tamošnjeg Srbina i dvojice Hrvata iz Banjaluke, u pozadini priče skriva se i ljubavni trougao, a sve zbog fatalne devojke. Boško je zamahnuo prema Alvinu, ali je zarezo bratov vrat. Dejan je krenuo prema stepenicama kafića i vikao: zovite hitnu, zovite hitnu, držeći se za ranu iz koje je šikljala krv. Iz kafića su istrčali ljudi. On nije izdržao, pao je pred samim vratima. Za to vreme Boško je pet puta zario nož u stomak Alvinu Horvatiću. On je isto pao, ali je pokazivao znakove života. Ovaj mu je prišao i zario mu nož u srce. Iz kafića je izletio policajac koji je savladao ubicu, slomio mu ruke i izbio zube.

Nezgodna nekretnica KIFFA BOREALIS oko koje se nacickala tri nebeska tela. Uz sinocno pomracenje desilo se sto se desilo.
 
8 solarna u 4 natalnoj, godina smrti u porodici. kod njega je četvrta u osmoj.
mada.. ako pogledaš većinu solara naći ćeš varjacije na temu 4/8, 8/4, 6/8, 8/6... pa konjukcije marsa sa suncem, saturna sa suncem, pomračena svetla, pa još ako se dosta toga odigrava u 12, 8, 6, 4... zato mi treba pomoć sa solarom. inače smrti ne gledam, ali kada otvorim solar uvek su nekako crne prognoze... ili ne umem da ga tumačim, ili ga tumačim pogrešno.
šta je tačan pokazatelj u solaru, uopšte? i da li je jedna konjukcija, ili loše položen vrh kuće dovoljan?

aflikovan vladar natalnog asc, jupiter.
jupiter, vladar asc u vagi 10 polje (izlazi na solarno 1), u natalnoj konjukciji sa plutonom i saturnom (vladare natalnog 11, 12 i 2 polja).
solarni merkur pravi konjukciju iz 1 solarnog na vladara asc... solarno jupi iz 10 solarnog kvadrira natalni jupi, solarni uran pravi opoziciju vladaru natalnog asc, iz solarnog 7 egzaktbo na ic, vrh 4 polja.

solarni asc pada u 9 natalno, konjikcija natalno sunce, i solarno, oba pomrecena u 12 polju solara. sve u škorpionu.
vladar solarnog asc venera u konjukciji sa natalnom iz 2 solarnog u 11 natalno, konjukcija sa solarnim satrurno, cvorom i natalnim uranom, sa malo vecim orbisom.inace taj natalni uran vuce celu pricu na vrh 12 natalnog polja.

vladar 6 polja, venera, veci orbis sa cini vrh šestog polja. natalna u egzaktnoj konjukciji sa solarnom vuce i natalne aspekte. egzaktan kvadrat sa marsom u 8 polju, natalnom, mars vladar 4, 11 i 12 natalnog polja.

mesec, kao vladar 8 polja (smrt) pomracen zajeno sa sunce, u solarnom 12 polju.
vladar 8 polja je aflikovan i natalnim aspektom neptuna, trovanje, poroci, ovo bi tebalo da opiše nacin smrti. u 8 natalnom mars, nagla smrt... solarni mars iz 11 pada na natalni u 8, obrazujuci konjukciju.


solarni merkur iz 1 u konjukciji je sa natalnim plutonom, nezgode, pomracenja, smrt.

---------------

po primarnim tranzitima, mars u tranzitu, vladar 4, 11, 12 polja pravi konjukcju, 'leže' na natalni mesec, vladara 8 natalnog polja-smrt.i kvadrira neptuna u 1 polju, konjukcija sa natalnim asc... sam aspekt može biti okidac... mesec kvadrat neptun=poroci, autodestrukcija. pojacati ovo prelaskom marsa preko mesec, dobijamo okidac.u bukvalnom smislu, trovanje organizma.
sunce, nosioc životne energije, aflikovano od neptuna i urana. dugotrajno dejstvo, koje samo po sebi ne donosi konkretnu radnju, ali u kombinaciji sa ostalim faktorima može biti kobno.
tranzitni saturn u škorpiji pravi konjukciju na veneru, vladara polja zdravlja (6), pridružuje se retro merkur i sunce u ranzitu, pa sve to kvadrira marsa u 8 polju.


sekundarna predvidanja nisam gledala, sve ovo je i više nego dovoljno...
 
šta je tačan pokazatelj u solaru, uopšte? i da li je jedna konjukcija, ili loše položen vrh kuće dovoljan?

Pisali smo kada smo tumacili tvoj pre nekoliko meseci. Kada se ponavljaju aspekti i polozaji iz radiksa onda ima jaci upliv i donosi radnju. Kod njega solarni Mars o Mars rx. Plus kvadrira Veneru, isto kao u radiksu koja je u konjukciji svojoj natalnoj poziciji, uz Saturna i cvor.

tranzitni saturn u škorpiji pravi konjukciju na veneru, vladara polja zdravlja (6), pridružuje se retro merkur i sunce u ranzitu, pa sve to kvadrira marsa u 8 polju

To ti je to. Stim sto se prvo uzima radiks, pa primarne, nakon njih solar i tranziti. Po primarnim Venera je legla na AC, Mars kvadrira natalnu Veneru, Jupiter i Saturn je ukljestili, a ista kako si vec navela vlada poljem zdravlja koje ugrozava Mars iz Lava. Lav je glava ili srce, Mars krvotok. Sa Venerom zacepljenje arterije.

Ista je polozena na 15 Skorpiona, Kifa Borealis.
 
Nekretnice se ponasaju poput Saturna. Upliv je sudbinski, kada dolaze na senzitivne tacke, kod njega Kifa na AC, tacnije Venera koja joj u zivotnom pravi konjukciju, donosi, u njegovim slucaju zdravlje ili stradanje jer vlada sestim.

Po direkcijama za 2013 ima:

Mesec sekstil Mars
Venera sekstil Jupiter
Saturn sekstil Mesec
Uran sekstil Merkur


Ali, Mars pravi 90 AC. Nekretnice su jace od planeta.
 
Pisali smo kada smo tumacili tvoj pre nekoliko meseci. Kada se ponavljaju aspekti i polozaji iz radiksa onda ima jaci upliv i donosi radnju. Kod njega solarni Mars o Mars rx. Plus kvadrira Veneru, isto kao u radiksu koja je u konjukciji svojoj natalnoj poziciji, uz Saturna i cvor.



To ti je to. Stim sto se prvo uzima radiks, pa primarne, nakon njih solar i tranziti. Po primarnim Venera je legla na AC, Mars kvadrira natalnu Veneru, Jupiter i Saturn je ukljestili, a ista kako si vec navela vlada poljem zdravlja koje ugrozava Mars iz Lava. Lav je glava ili srce, Mars krvotok. Sa Venerom zacepljenje arterije.

Ista je polozena na 15 Skorpiona, Kifa Borealis.

pisali smo o onoj mojoj konjukciju pl/ve, za koju nisam sigurna šta će doneti i to važi za predstojeću godinu, ako na to misliš...
radikse sam pratila dok nisam došla do sledeće godine pl/ma... dodatno i ove i sledeće konjukcija sa/so, pa naredne i sa/so/ve, u natalnu 12. znači, neću ni da mislim... kamoli da tumačim.
ako tražim uzrok u solaru, naći ću ga, toliko sam shvatila... sve ono što sam tumačila gore treba zanemariti, dovoljno je bilo baciti pogled.

da, to je to, uzrok srce i krvni sudovi, cela osma mu je u lavu, mars u lavu.
posledica.
uzrok se proteže kroz ovaj kvadrat vladara 8 i neptuna.

gledala sam ovaj natal pre par godina, ima pokazatelja kratkog života, ali i mnogo lošijih natala generalno, pa se ljudi nekako izvuku... nisam pratila tada tranzite, na blic mi je delovalo loše.
ali ne ovoliko.
 
Nekretnice se ponasaju poput Saturna. Upliv je sudbinski, kada dolaze na senzitivne tacke, kod njega Kifa na AC, tacnije Venera koja joj u zivotnom pravi konjukciju, donosi, u njegovim slucaju zdravlje ili stradanje jer vlada sestim.

Po direkcijama za 2013 ima:

Mesec sekstil Mars
Venera sekstil Jupiter
Saturn sekstil Mesec
Uran sekstil Merkur


Ali, Mars pravi 90 AC. Nekretnice su jace od planeta.

neki ih totalno zanemaruju.
ne znam im položaje, iskreno... čak ni za upliv nisam sigurna, sem ako ne ne dođe do kontakta sa planetom slične prirode.
ovo su slučajevi gde se traži događaj...
 
OVAN 2,35 DIFDA – ima Saturnovu prirodu pa može usporiti stvari ili stvoriti prepreke i probleme.
9,09 ALGENIB – priroda Marsa i Merkura, potencira aktivno izražavanje.
14,18 SIRRAH (ALPHERATZ, Alpha Andromeda) – Venerina priroda, vrlo je povoljna, pomaže da se prođe kroz događaje na ugodan način, čak s lakoćom, sreća.

BIK
0,24 MIRRACH – ima karakter Venere, odlična je za umjetnost i društveni uspjeh, a posebno kroz žene.
7,40 HAMAL – priroda Marsa i Saturna, može donijeti stradanja.
26,10 ALGOL ili Glava meduze – priroda Saturna, Marsa, Urana; jedna od najozloglašenijih nekretnica koja podiže agresivnost i sadizam na kvadrat, donosi opasnosti, stradanja, a u krajnjim slučajevima (ako se poklope i druge stvari u horoskopu) i zločine. Obično je na važnom mjestu u natalnoj karti imaju zločinci ili osobe koje svojim utjecajem mogu i druge povesti u nesreće, poput Musolinija, Raspućina, Ivana Groznog, Hitlera.

BLIZANAC
9,47 ALDEBARAN – ima prirodu Marsa, dodaje poduzetnost ili agresivnost.
16,50 RIGEL – Jupiterova i Marsova priroda, potencira akcije, velike pothvate, no ne bez opasnosti.
21,28 BELATRIX – karakter Marsa i Merkura, donosi uspjehe u opasnostima, ratu i isplivavanje iz situacija na nepredvidiv način.

RAK
14,05 SIRIUS – priroda Jupitera i Marsa, kažu da je najsvjetlija zvijezda naše galaksije, donosi čast i uspjeh, no kroz određenu borbu i pregnuća.
20,14, CASTOR – priroda Merkura, a po nekima Saturna, Marsa i Venere, donosi uspjeh nakon borbe, no motiv za borbu je povezan s ugodnošću ili čak s ljubavlju.
23,13 POLUX – priroda Marsa, a po nekima Marsa, Mjeseca i Urana, dobra je za izražavanje, nadahnuća, a može donijeti i mještovite utjecaje između ugode i stradanja.

LAV
7,12 PRAESAPE – Marsovo-Mjesečeva priroda, donosi neobične sklonosti i unutrašnja previranja.
27,08 ALPHARD – priroda Saturna i Venere, donosi silnu želju za uspjehom, no i pretjerivanje u istoj; zato ako se na vrijeme ne zaustavi, nakon slave osoba može i sve izgubiti.
29,53 REGULUS – priroda Marsa, Jupitera i Urana, zovu je i kraljevska zvijezda, donosi moć, sjaj i slavu, značajan visok položaj, uspon, čast, raskoš, priznanja, no osoba ponekad dosadi drugima svojom dominacijom.

DJEVICA
15,42 MIZAR – Marsova priroda, može donijeti probleme u svakodnevnom životu i u običnim situacijama.
21,38 DENEBOLA – Uranska priroda, a po nekima Saturnova i Venerina, uspon povezan s nesrećama ili na neočekivan način koji uključuje određena stradanja, koji put donosi atentate.
26,56 BENETANASH – Uranovo-Saturnova priroda, može donijeti neočekivana stradanja.

VAGA
13,27 ALGORAB – priroda Marsa i Saturna, vjerojatno donosi krize ili poneku opasnu situaciju u kojoj osoba reagira onako kako mora, a ne onako kako bi htjela.
23,50 SPICA – priroda Venere i Marsa, zovu je i bijela zvijezda, daje naglašene umjetničke sposobnosti, dar finog izražavanja i ponašanja, uzvišene interese i prihvaćanje u društvu.
24,14 ARCTURUS – ima karakter Jupitera i Marsa, crvena zvijezda koja može donijeti financijsko blagostanje ili čak bogatstvo ako je u konjukciji s nekom tradicionalno „dobrom“ planetom, također je dobra za zdravlje i kreativnost.

ŠKORPION
12,16 GEMMA i ALPHECA – djeluju slično Merkuru i Veneri, potenciraju gracioznost, skladno ponašanje, dobro izražavanje i smisao za umjetnost.
15,04 KIFFA AUSTRALIS – priroda Jupitera i Marsa, može donijeti nezgodacije od poduzimanja, gubitke ili nepravde.
23,48 ALPHA CENTAURI – ima prirodu Venere i Jupitera, nama je najbliža zvijezda, također je i mlada, te vrlo povoljna – donosi sreću, ugodu, bavljenje lijepim stvarima, može donijeti i novac, blagostanje općenito, umjetnost, filozofiju, društvenost, a ponekad čak i sreću na lutriji.

STRIJELAC
9,46 ANTARES – crvena zvijezda koja podsjeća na Mars, a po nekima ima prirodu Marsa, Jupitera i Merkura, uglavnom je mješovitog utjecaja, no ipak donosi uspjeh, ali obično nakon borbi ili nakon peripetija.
22,27 RAS ALHAGUE – Saturnovo-Venerina priroda, može donijeti nesretne slučajeve, osobi daje osobinu popuštanja koja je odvodi u nesreće.
26,52 CENTAR NAŠE GALAKSIJE – često se označava slovom Z; tu se nalaze mlada sunca u skupinama koja imaju jaka elektromagnetska zračenja, utjecaj ove pozicije trebao bi biti vrlo povoljan u svakom pogledu.

JARAC
8,16 FACIES – Sunčevo-Marsova priroda, daje snagu, ali i mogućnost opasnosti.
12,20 PELAGUS – obično donosi uspjeh, a ukoliko je blizu Mjesec, donosi i popularnost.
15,19 VEGA – ima prirodu Venere i Merkura, jedna je od najboljih zvijezda po kojoj jogiji u Indiji vježbaju koncentraciju misli; donosi uspjeh, mudrost, čast, popularnost, sposobnost izražavanja, smisao za umjetnost na višoj razini.

VODENJAK
1,47 ALTAIR – Marsovsko-Jupiterova priroda, uglavnom je pozitivna, daje osobi sposobnost za prepoznavanje suptilnih vibracija, profinjena kreativna bavljenja, mnogo razmišljanja.
13,10 TRI NEKRETNICE – na ovom mjestu su tri zvijezde revolucionarne prirode koje mogu donositi nemir, neočekivane promjene i invencije, no nisu uvijek ugodne.
23,50 DENEB ALGEDI – Jupiterovo-Saturnova priroda koja osobi daje istančan osjećaj za pravdu i sposobnost nepotkupljivosti.

RIBE
3,52 FOMALHAUT – priroda Venere, Merkura i Neptuna, potencira umjetničke darove, osjećaj za glazbu, riječi, boje, za izražavanje, a doprinosi i intuiciji.
15,19 AHERNAR – ima karakter Jupitera, pa je odlična za sva bavljanja povezana s filozofijom, pravom ili religijom, također daje sposobnost širih i dalekih shvaćanja, što se sve može manifestirati i kroz putovanja, umjetnost ili zanimljiva otkrića.
29,22 SHEAT – Marsovsko-Merkurova priroda, obično uzrokuje probleme s vodom ili nesreće na moru.

našla sam im pozicije, tolerancija 1/2 stepena.
 

Back
Top