20 godina od otvaranja prvog McDonald's-a u Rusiji

Srborus

Poznat
Poruka
8.219
31. januara 1990. otvaranje prvog McDonald's restorana, simbolicni dogadjaj koji predstavlja konacan pad komunistickog mraka i pocetak tranzicije i kapitalizma i demokratije u Rusiji.
BAS LEPO! :)

http://en.rian.ru/photolents/20100201/157737776.html

30.000 Rusa je jelo i pilo hamburgere i kokakolu tog prvog dana u McDonald's-a u Rusiji, tada se za prosecnu platu od 150 rubalja moglo kupiti samo 100 hamburgera od po 1,5 rublju, drugi restoran je otvoren tek 1993. godine.
E a zato danas, 20 godina posle, sasvim je druga prica, McDonald's u modernoj Rusiji ima 245 restorana i svakog dana u njihovim restoranima 600.000 Rusa jede i pije.
A u ovoj 2010. godini planiraju da otvore jos 45 restorana i da uloze jos 135 milki $$$ samo u ovoj godini. :ok:

157737686.jpg


157737712.jpg


157737752.jpg


157737736.jpg
 
...sesta mi je bila na obuci za nekog poslovodju u meku ,kazi kad je videla od chega se sprema hrana nikad vishe nece jesti tamo ,inache je zavrshila za kuvaricu ............

Al ponavljam da je to većinom za mesne proizvode.Pisalo se o tome.Čudi me kako Rusi inače veliki ljubitelji alkohola zalaze tamo gde ga nema.ne idu u Mek samo roditelji sa decom.
 
Al ponavljam da je to većinom za mesne proizvode.Pisalo se o tome.Čudi me kako Rusi inače veliki ljubitelji alkohola zalaze tamo gde ga nema.ne idu u Mek samo roditelji sa decom.

...pa reklama je chudo ,kao i shto ljudi piju koka-kolu ,smece najobichnije koje chak i stvara neku zavisnost ,svugde na svetu se svake godine javlja pad od 3-5% gaziranih pica sem kod nas i rusa,valjda volimo da se samounishtavamo ,da ne kazem da je zabranjeno na zapadu u vecini shkola i okolini prodaja gaziranih pica i tresh hrane ........
 
Al ponavljam da je to većinom za mesne proizvode.Pisalo se o tome.Čudi me kako Rusi inače veliki ljubitelji alkohola zalaze tamo gde ga nema.ne idu u Mek samo roditelji sa decom.

Како ли Срби-ракијаши залазе у Мек?

Или нпр. Швабе које пију као смукови?

А чудно ми је и за Холандезе, и они воле да потегну....:roll:

___________________________________________________

Мис'им, какве су то мудре генерализације?:D
 
A nije poenta u tome kakva je hrana u MekDonaldsu nego poenta je dvadesetogodisnjici simbolicnog kraja komunizma u Rusiji i poenta je u tome sto je prvi restoran u Moskvi otvoren 1990. godine a druga dva tek 1993. godine, dok danas se svake godine otvara po 45 novih restorana u Rusiji i u njih se svake godine ulaze stotine miliona dolara i svaki dan MekDonalds restorani u Rusiji usluze po 600 hiljada ljudi, to je moja poenta.
 
A nije poenta u tome kakva je hrana u MekDonaldsu nego poenta je dvadesetogodisnjici simbolicnog kraja komunizma u Rusiji i poenta je u tome sto je prvi restoran u Moskvi otvoren 1990. godine a druga dva tek 1993. godine, dok danas se svake godine otvara po 45 novih restorana u Rusiji i u njih se svake godine ulaze stotine miliona dolara i svaki dan MekDonalds restorani u Rusiji usluze po 600 hiljada ljudi, to je moja poenta.

I, sta je tu poenta...? To sve znamo...
 
A nije poenta u tome kakva je hrana u MekDonaldsu nego poenta je dvadesetogodisnjici simbolicnog kraja komunizma u Rusiji i poenta je u tome sto je prvi restoran u Moskvi otvoren 1990. godine a druga dva tek 1993. godine, dok danas se svake godine otvara po 45 novih restorana u Rusiji i u njih se svake godine ulaze stotine miliona dolara i svaki dan MekDonalds restorani u Rusiji usluze po 600 hiljada ljudi, to je moja poenta.

..to se zove kraj komunizma i pochetak amerikanizacije rusije ...................
 
A nije poenta u tome kakva je hrana u MekDonaldsu nego poenta je dvadesetogodisnjici simbolicnog kraja komunizma u Rusiji i poenta je u tome sto je prvi restoran u Moskvi otvoren 1990. godine a druga dva tek 1993. godine, dok danas se svake godine otvara po 45 novih restorana u Rusiji i u njih se svake godine ulaze stotine miliona dolara i svaki dan MekDonalds restorani u Rusiji usluze po 600 hiljada ljudi, to je moja poenta.
А је л' би могао мало да конкретизујеш поенту, пошто мени ипак није јасно?:lol:
 

Back
Top