da li je KFOR uopste potreban...

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.624
KFOR smanjio svoje snage na 10.000
1. februar 2010. | 09:17 | Izvor: Tanjug
Priština -- KFOR je saopštio da je i formalno smanjio svoje snage na Kosovu na 10.000 vojnika, ističući da to neće ugroziti stabilnost u pokrajini.
18065011994b6690a45a0e2364382359_450x300.jpg

Snage KFOR-a (FoNet, arhiva)

U saopštenju se dodaje da su novoformirane multinacionalne borbene grupe "moćno sredstvo" za bezbednost ljudi ukoliko ona bude ugrožena. „Sa novom, značajno efikasnijom i fleksibilnijom strukturom, 10.000 vojnika iz 32 nacije, obezbeđuju sigurnost i stabilnost za stanovništvo Kosova".

"KFOR je prilagodio svoju strukturu i kurs aktuelnim bezbednosnim zahtevima i kako bi u potpunosti iskoristio svoje ključne prednosti kao što su helikopteri i rezervne snage. Ova rekonfiguracija neće ugroziti stabilnost", tvrdi KFOR.

Bezbednost je, navodi se dalje, „pažljivo osmišljena tako da omogući snagama KFOR-a da nastave da uspešno obavljaju svoju misiju uz neznatne izmene".

Krajnji rezultat će ostati isti: bezbedno i sigurno okruženje za sve ljude na Kosovu", ističe se u saopštenju i dodaje da je prelazak Kfora na novu strukturu odraz poverenja NATO-a i partnerskih zemalja u postignut napredak.

Novim konceptom je smanjen broj trupa razmeštenih na Kosovu, dok su zadržane 'Over-the-Horizon' rezervne snage u zemljama koje učestvuju u Kforu, koje su spremne da pruže podršku KFOR-u", piše u saopštenju.

"Novooformljene Multinacionalne borbene grupe su moćno sredstvo koje će biti upotrebljene ukoliko bezbednost ljudi bilo gde na Kosovu bude ugrožena. Pored toga, KFOR će ostati u stalnom kontaktu sa lokalnim stanovništvom i institucijama uz pomoć mnogobrojnih timova za vezu i službenika na terenu".

NATO, podvlači se, ostaje posvećen miru, stabilnosti, prosperitetu i poštovanju ljudskih prava u regionu.

„NATO je doneo odluku o rekonfiguraciji Kfora u julu 2009, na osnovu sveobuhvatne procene bezbednosne situacije u čitavom regionu", zaključeno je u saopštenju KFOR-a.

posto u se za ovih deset godina uverili da nema znacajnijih eskalacija nasilja, ili pokusaja da se sa reci predje na dela, mislim da su u pravu sto smanjuju broj, cak je sasvim dovoljno i polovina sadasnjeg broja.
a sto se naslova tice, mislim da je potreban jos neko vreme
 
uporedi bilo koje mesto. desetak godina nakon rata, gde i dalje zive jedni pored drugih bivsi neprijatelji i sve ce ti biti jasnije.

Da,zive...a kako zive i koji to bivsi neprijatelji?Gde su Srbi iz Pristine,Urosevca,Prizrena,Djakovice,Gnjilana,Peci?Kako zive jedni pored drugih bivsi neprijatelji a Srba dole gotovo i da nema juzno od Ibra?E sad ako si mislio na neprijatelje medju samim Albancima,to je druga stvar...
 
Da,zive...a kako zive i koji to bivsi neprijatelji?Gde su Srbi iz Pristine,Urosevca,Prizrena,Djakovice,Gnjilana,Peci?Kako zive jedni pored drugih bivsi neprijatelji a Srba dole gotovo i da nema juzno od Ibra?E sad ako si mislio na neprijatelje medju samim Albancima,to je druga stvar...

ti si bio na kosovu.
i pored toga sto mislite to sto mislite, i na severu mitrovice ima albanaca, ali i po celom kosovu ima srba, a kako oni zive, i koliko se krecu, ti to nikada nesec shvatiti. jedino sto "znas" je ono sto procitas. a citas i citaces ono sto neki odluce da treba da citas, a to bas i nema veze sa pravim stanjem.
prepucavati se, ili pokusavati ubediti neke forumase u to je jalov posao.
bila je ona tema onomad o tome koliko je srba i albanaca nastradalo za ovih deset godina na kosovu, i ako se izuzme broj nastradalih srba i albanaca tog marta 2004, videces da je broj veoma mali, ako se uzme za uporedjivanje ono sto vi mislite i pisete na forumu.
ali da ne duzim, forum opstaje na takvim i slicnim misljenjima:rtfm::rtfm:
 
Oni su ih obucavali i opskrbili sa potrebnim materijalom ;) A tu je i Bondstil koji ce dugo, dugo biti tu.

Jel ih obucavali oni koji su zarobljeni na Jugoslovensko-Albanskoj granici `99?:hahaha:
Secas se onih trojice nesretnika kad ih nasi zarobili,oni napunili gace jadni...i takvi su obucavali UCK...zato ste tako i prosli...
A sto se tice Bondstila,on ce biti tu,ali ne u vasim rukama sigurno...
 
Није потребан ни Кфор, ни запад ни исток ... нико.
Треба само сви да нас оставе на миру па да ми и шиптари решимо све међусобне проблеме. А после свега што се издешавало, решили би смо их за вјек - вјекова !
 
ti si bio na kosovu.
i pored toga sto mislite to sto mislite, i na severu mitrovice ima albanaca, ali i po celom kosovu ima srba, a kako oni zive, i koliko se krecu, ti to nikada nesec shvatiti. jedino sto "znas" je ono sto procitas. a citas i citaces ono sto neki odluce da treba da citas, a to bas i nema veze sa pravim stanjem.
prepucavati se, ili pokusavati ubediti neke forumase u to je jalov posao.
bila je ona tema onomad o tome koliko je srba i albanaca nastradalo za ovih deset godina na kosovu, i ako se izuzme broj nastradalih srba i albanaca tog marta 2004, videces da je broj veoma mali, ako se uzme za uporedjivanje ono sto vi mislite i pisete na forumu.
ali da ne duzim, forum opstaje na takvim i slicnim misljenjima:rtfm::rtfm:

Apsolutno opet nisi u pravu!Na severu Mitrovice ima Albanaca,to je tacno,i juzno od Ibra ima Srba,ali gde ih ima i koliko ih ima,i kako zive,i koliko ih je bilo pre `99?
I daj objasni nam ovde molim te koji su to Albanci nastradali marta `99?Osim one jadne dece koju ste sami podavili da bi optuzili Srbe?Znas li ti covece sta pricas?
 
Jel ih obucavali oni koji su zarobljeni na Jugoslovensko-Albanskoj granici `99?:hahaha:
Secas se onih trojice nesretnika kad ih nasi zarobili,oni napunili gace jadni...i takvi su obucavali UCK...zato ste tako i prosli...
A sto se tice Bondstila,on ce biti tu,ali ne u vasim rukama sigurno...

Decko KBS se pripremaju od strane americkih i britanskih strucnjaka, oficiri se salju na na njihovim vojnim akademijama itd. Da jednoga dana budu spremni a to je veoma bliska buducnost Kosovo postane clanica NATO.
 
Decko KBS se pripremaju od strane americkih i britanskih strucnjaka, oficiri se salju na na njihovim vojnim akademijama itd. Da jednoga dana budu spremni a to je veoma bliska buducnost Kosovo postane clanica NATO.

Pa jel ti citas sta sam ja pisao?Ja ti govorim da su americki specijalci zarobljeni `99 u toku bombardovanja na granici sa Albanijom,isti ti koje ti spominjes ovde kao da su sami Marsovci...nisam mislio na otpad iz UCK,oni su sluzili nasima za laksi trening...a ovo sto pominjes Kosovo i NATO...:rotf:
 
Pa jel ti citas sta sam ja pisao?Ja ti govorim da su americki specijalci zarobljeni `99 u toku bombardovanja na granici sa Albanijom,isti ti koje ti spominjes ovde kao da su sami Marsovci...nisam mislio na otpad iz UCK,oni su sluzili nasima za laksi trening...a ovo sto pominjes Kosovo i NATO...:rotf:

I ti znas da su bili specijalci a ne obicni vojnici. I nisu uhvaceni na Albanskoj vec na Makedonskoj granici.;) Sloba je ubrzo doneo dekret pokazavsi dobru volju da se isti puste :per: Tu Slobinu odluku tadasnja opozicija je ocenila kao hrabrom i humanom...
 
Poslednja izmena:
I ti znas da su bili specijalci a ne obicni vojnici. I nisu uhvaceni na Albanskoj vec na Makedonskoj granici.;) Sloba je ubrzo doneo dekret pokazavsi dobru volju da se isti puste :per: Tu Slobinu odluku tadasnja opozicija je ocenila kao hrabrom i humanom...

Vidis da znas o cemu se radi...namerno sam napisao albanskoj granici da vidim da li znas...i da ih je streljao ne bi bilo nikakve koristi...otpad je otpad pa kako god da ga okrenes...a cudno je to da ta vojska koju ti nipodastavas zarobi tri vojnika `najjace svetske sile`,i obori im `nevidljivi` avion...a ne azboravi da je bio plan da NATO kopneno okupira celu Srbiju...postavi pitanje zasto nisu imali mooda da to i urade...automatski dobijas odgovr sam sebi na to dali ce oni da ginu za albance...
 

Back
Top