Seks skanadl vladike Kačavende

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
Skandal iz sela Zagoni

- Postoji dosta indikatora prema kojima su mnogi odigrali jednu jako nečasnu ulogu u vreme rata u Bosni, a jedan od učesnika vezanih za ta vremena upravo je i vladika Kačavenda. On je bio povezan sa mnogim aferama iz tog vremena, vezivan je za ratnu huškačku politiku i zloupotrebu položaja. Međutim, pored svega toga, postoje i još nečasnije stvari. Konkretno, mislim da bi morala da se istraži njegova uloga iz ratnih vremena u selu Zagoni pored Banjaluke. Ne znam da li znate da je isti vladika tražio da se svaki novodošli paroh u ovom selu odrekne svoje žene sedam dana kako bi ona došla kod njega! Zbog toga je u ovom kraju bilo i oružanih sukoba. Tako da priča o njegovom luksuznom životu, uz sve ovo, govori da on nema moralni dignitet - priča Živanović.

Predsednik Centra za humanu politiku u RS Momir Dejanović, koji živi na teritoriji Zvorničko-tuzlanske eparhije, upozorava da vladika Vasilije Kačavenda nije jedini predstavnik Crkve koji se odao „srebroljublju i raskoši".

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/...Vasilija+Kačavende:+Vladika+u+seks+aferi.html

-----------------------------------------

(Daj Bože da je ovo laž)
 
Мислим да се ради о најобичнијем политичком памфлету који нема утемељење у истини и да су га измислили они којима је СПЦ вечити трн у оку.
 
Мислим да се ради о најобичнијем политичком памфлету који нема утемељење у истини и да су га измислили они којима је СПЦ вечити трн у оку.

И ја се надам. Само одакле им право онда да оволико масно слажу у новинама.
да се подсетимо да нико не сме да увреди ДОС-овце да га не би искажњавали....
 
И ја се надам. Само одакле им право онда да оволико масно слажу у новинама.
да се подсетимо да нико не сме да увреди ДОС-овце да га не би искажњавали....

Па све им се може.............и Чеда иде код кума и Шиптара као пријатељ а после нема везе са Ђикијевим убиством, Колесар и Јањушевић на слободи, из Бодрума се вереоватно и дан данас гласа...............за силу закон не важи.
 
Ne znam da li znate da je isti vladika tražio da se svaki novodošli paroh u ovom selu odrekne svoje žene sedam dana kako bi ona došla kod njega!

Звучи као типична лаж из уобичајене лажовске кухиње.

Које кухиње? Па ове која и иначе млати на ову тему -

vezivan je za ratnu huškačku politiku...
 
netacno. ja bih rekao da je ovde u pitanju osveta irineja backog kacavendi sto ga on i vladike iz bosne nisu podrzale na izboru za patrijarha - ko sto znas u drugi krug su usli vladika vasilije kacavenda, amfilohije i irinej niski

Погрешио си, владика Василије није био ни у једном кругу. Мислиш на владику Јефрема бањалучког.
 
Погрешио си, владика Василије није био ни у једном кругу. Мислиш на владику Јефрема бањалучког.

koliko sam citao izvlacenjem iz sesira se biralo izmedju vladika zvornickog vasilija kacavende, vladike crnogorskog amfilohije radovica i vladike niskog irineja koji je postao nas patrijarh srpski.

Verovatno je ovaj tekst osveta Tadica i Djilasa vladici Vasiliju sto nije podrzao njegovog kandidata , koji je bio ili vladika backi Irinej ili vladika hercegovacki Grigorije
 
Verovatno je ovaj tekst osveta Tadica i Djilasa vladici Vasiliju sto nije podrzao njegovog kandidata , koji je bio ili vladika backi Irinej ili vladika hercegovacki Grigorije

Kad ce vec jednom srpske vladike poceti da se bave spasavanjem duse, a politiku ostave politicarima?

Ni jedan narod nikada nije imao srece kada se popovi bave politikom, a politicari spasavanjem dusa.....
 
koliko sam citao izvlacenjem iz sesira se biralo izmedju vladika zvornickog vasilija kacavende, vladike crnogorskog amfilohije radovica i vladike niskog irineja koji je postao nas patrijarh srpski.

Овако је то изгледало -

... prizivom Svetog duha u pridvorskoj kapeli svetog Simeona Mirotočivog, posle čega su vladike pristupile izboru novog patrijarha. Prvi kandidat za koga su se vladike opredelile bio je mitropolit crnogorsko-primorski Amfilohije, koji je dobio podršku 25 episkopa.

Drugi krug doneo je kandidaturu vladike niškog Irineja, za koga je glasalo 23 arhijereja. Potrebna većina jedino nije ostvarena u trećem krugu, u kome je episkop banjalučki Jefrem dobio 22 glasa, dok je vladika bački Irinej (Bulović) osvojio jedan glas manje. Dilema ko će biti treći kandidat u žrebu, razrešena je u četvrtom krugu, u kome je episkop bački dobio podršku 23 člana Sabora, dok je vladika Jefrem izbor završio sa 21 glasom.
 
  • Podržavam
Reactions: 27E
netacno. ja bih rekao da je ovde u pitanju osveta irineja backog kacavendi sto ga on i vladike iz bosne nisu podrzale na izboru za patrijarha - ko sto znas u drugi krug su usli vladika vasilije kacavenda, amfilohije i irinej niski
pa to sam i mislio, Irinej i Risto ne mogu da vide Kacavendu ocima ,a ni Mile Dodik na cijoj je teroritoriji njegova eparhija ga isto ne mirise , zbog toga sto je ovaj surovao SDS-om , pa se tako Mile uglavnom druzi samo sa Grigorijem , dok Kacavendu uglavnom izbegava koliko moze ... pa je moguce da nezadovoljne vladike uz podrsku vlasti RS i Srbije sada razapinju Kacavendu po novinama i nameravaju da mu uzmu eparhiju ...
 
Kad ce vec jednom srpske vladike poceti da se bave spasavanjem duse, a politiku ostave politicarima?

Ni jedan narod nikada nije imao srece kada se popovi bave politikom, a politicari spasavanjem dusa.....

Кад ће већ једном комунисти и остали стаљинисти да почну да се баве светском пролетерском револуцијом, а не дешавањима у помесној цркви српског народа и спасавањем душа у које не верују?
 
pa to sam i mislio, Irinej i Risto ne mogu da vide Kacavendu ocima ,a ni Mile Dodik na cijoj je teroritoriji njegova eparhija ga isto ne mirise , zbog toga sto je ovaj surovao SDS-om , pa se tako Mile uglavnom druzi samo sa Grigorijem , dok Kacavendu uglavnom izbegava koliko moze ... pa je moguce da nezadovoljne vladike uz podrsku vlasti RS i Srbije sada razapinju Kacavendu po novinama i nameravaju da mu uzmu eparhiju ...

ne mogu da mu uzmu eparhiju. vladika ostaje svaki do smrti .

samo mogu ovako da ga ljagaju i to je sve.
 
... prizivom Svetog duha u pridvorskoj kapeli svetog Simeona Mirotočivog, posle čega su vladike pristupile izboru novog patrijarha. Prvi kandidat za koga su se vladike opredelile bio je mitropolit crnogorsko-primorski Amfilohije, koji je dobio podršku 25 episkopa.

Drugi krug doneo je kandidaturu vladike niškog Irineja, za koga je glasalo 23 arhijereja. Potrebna većina jedino nije ostvarena u trećem krugu, u kome je episkop banjalučki Jefrem dobio 22 glasa, dok je vladika bački Irinej (Bulović) osvojio jedan glas manje. Dilema ko će biti treći kandidat u žrebu, razrešena je u četvrtom krugu, u kome je episkop bački dobio podršku 23 člana Sabora, dok je vladika Jefrem izbor završio sa 21 glasom.

Jeeeee....Koja DEMOKRATIJA! Sav sam se najezio!

Jos ce CRKVA ISPASTI DEMOKRATSKA USTANOVA! :hahaha:
 

Back
Top