Seselj u Hagu

Dr Vojislav Šešelj je čovek superiorne inteligencije, ogromne erudicije, izvanredne političke spretnosti... Uz to je neustrašiv, nepotkupljiv, nesalomiv (što je sve jasno demonstrirao suprotstavljajući se Miloševićevom režimu). Kakav bi nastup jednog takvog čoveka mogao da bude, nego skoro savršen?
Pa pogledaj samo koliko ga mrze ovi iz tzv. demokrackog bloka. Njihova mržnja je jednostavno ogromna - sasvim u skladu sa formatom njegove ličnosti. Njihova mržnja je najbolji dokaz Šešeljeve veličine.

Što se tiče Haškog suda, nije mi baš jasno šta planiraju sa Šešeljem da urade. Mislim da nije ni njima jasno. Ni oni nemaju pojma šta će sada s njim.
Oni nisu ni nameravali da ga hapse, a uradili su to pod pritiskom naše i nekih stranih vlada koje su shvatile da će posle Đinđića, najverovatnije, on doći na vlast.
Ono što svakako ne smeju da mu dozvole jeste da se sam brani. Sa njegovim IQ 150+, onakvom elokvencijom i pravnim znanjem (što mu osporavaju još samo domaći šešeljomrzci) on prosto ne sme da se pojavi u ulozi vlastitog branioca. Ne samo što bi ih pravno zbrisao, već bi postao i nacionalni heroj, a slava njegove pobede za čas bi preplavila i "radiklizovala" Srbiju. To nikakao ne smeju da dozvole.

Koliko ja odavde vidim, Haški sud ima nekoliko scenarija za pristup problemu Šešelja:

- pod bilo kojim pretextom nametnuće mu njihovog advokata da ga "brani", tj. oduzeće mu pravo na samoodbranu

- držaće ga u pritvoru, bez otpočinjanja procesa, dok ne osude Miloševića, (eventualno Karadžića i Mladića), posle čega će se sud raspustiti, a optužnica protiv Šešelja povući "zbog nedostatka dokaza" ili slično

- nastupiće sa nečim extremnijim, "samoubistvom", ili "nesrećnim slučajem" ili će pokušati da mu toliko otežaju uslove življenja da se ovaj ozbiljno razboli i prepusti svoju odbranu nekom drugom (na ovome se već uveliko radi, setite se zabrane telefoniramja 6 meseci, one operacije na stomaku i stalnog šikaniranja sitnicama)

Šta god da urade, Šešelj je već postao svojevrstan heroj u srpskom narodu, opevan je u pesmama, pola Srbije apsolutno je uz njega. Snaga njegovih protivnika ovde je sve manja, jedu je crvi njihove mržnje, a Srbiji se smeši radikalska budućnost. :)
Bez brige, kad je Šešelj u pitanju, stvari mogu da budu samo bolje, nikako gore. :)
 
Au, Djenka jos ces me nagovoriti da odem u Radikale.
Pa mozda i ocu ako budu bili dobri. U stvari necu.

To sto si rekao je OK, Seselj je zaista pametan covek i strasno dobro poznaje prava i jos mnogo sta.
No njegov najveci problem je u tome sto ima dugacak jezik.
On jednostavno 'mora' sve da kaze sto misli, i sto jeste i sto nije. Iako je u pravu, zaista bi trebao da precuti neke stvari.
Ja mislim da je to problem zasto on mnogo pre kostunice nije skinuo Milosevica.
No tako nam je kako nam je.
 
Đenka:
Dr Vojislav Šešelj je čovek superiorne inteligencije, ogromne erudicije, izvanredne političke spretnosti... Kakav bi nastup jednog takvog čoveka mogao da bude, nego skoro savršen? Šta god da urade, Šešelj je već postao svojevrstan heroj u srpskom narodu, opevan je u pesmama, pola Srbije apsolutno je uz njega.

А Прва Божија Заповест гласи:

Ја сам Господ Бог твој: немој имати других богова осим мене.
 
da najbolje, biti u milosevicoj vladi i "ne podrzavati ga", mnogo brzo ljudi zaboravljaju bitne stvari iz proslosti, seselj je milosevicu bio omiljeni piuncic

Razloge zbog kojih je srpska radikalna stranka usla u vladu sa Milosevicem i umesto koga oni su jedno milion puta objasnili.To nikako ne znaci da su podrzavali Milosevica,vec su preuzeli na sebe ogromnu odgovornost kad je trebala zemlja da se brani,a nisu sedeli skrstenih ruku cekajuci vreme da posle kazu "pa da toliko ste je dobro branili,ili vidim kako ste je odbranili".A ne bih o omiljenim pijuncicima,to je vec druga tema,secam se i drugih jos omiljenijih tzv. demokrata.
Sto se tice Seselja i njegove odbrane,svaka mu cast,samo neka izdrazi tu torturu i razna maltretiranja.Da postoji pravda on ne bi ni trabao da bude tamo.U potpunosti se slazem sa Djenkom.Svaka cast majstore!
 
Jeste li čuli onu: "Pred Haškim sudom svako je nevin dok se ne dokaže da je Srbin!"

Svakoga oni mogu da optuže za genocid i ratne zločine, čak i za ratne zločine na teritoriji gde rata nije bilo. Mogu oni i da krše međunarodno prava, ljudska prava, mogu da krše i najviše pravne akte koje su sami ustanovili (Statut Tribunala, na primer). Mogu da hapse, osuđuju i zatvaraju.
Jedino što ne mogu jeste da uvere međunarodnu pravnu (a i širu) javnost da se u svemu tome rukovode najvišim međunarodnim pravnim načelima na kojima je zasnovana sva svetska pravna teorija i praksa.
Posle svega što se tamo izdešavalo nikog oni više ne mogu da uvere da je Haški tribunal sudska, (a ne politička organizacija) koja zastupa interese istine i pravde, a ne političko-ekonomske interese svetskih moćnika koji su ga (protivpravno) osnovali.

Nikog, osim nekolicine vas koje je mržnja prema Miloševiću i Šešelju zaslepila i otrovala, pa ste spremni da podržite i najflagrantnije kršenje ljudskih i ostalih prava, samo da bi se toj dvojici "doakalo".

Vi, dragi prijatelji, do pravde i prava ne držite ništa više nego što je držao taj ozloglašeni Milošević kad je bio na vrhuncu svoje moći. Vama je stalo samo do toga da se sprovede vaša volja i vaš interes, bez obzira na sve.
Vi ste, dragi moji prijatelji Haga, o istini, pravdi i pravu upravo od Miloševića učili.
I svaka čast - dobro ste naučili. :?
 
Au covece ala se ovaj djenka proserava. Pa svi oni i seselj, i sloba, (karadzic i mladic) koji ce im se nadam se uskoro pridruziti treba da istrunu tamo, da li si ti uopste svestan svoje nesvesti, da li uopste znas sta su ti ljudi uradili sa ovom zamljom i koliko je ljudi zbog njih stradalo. Ja ne mogu da razumem ljude koji stvarno misle da su to srpske patriote, pa da su patriote za sta se izdaju zasto svoju decu nisu slali na ratista. A izjavu da su seselja uhapsili zato sto bi dosao na vlast posle pokojnog Djindjica ne zelim ni da komentarisem, ko vama ispira mozak da mi je znati? Zalosno je to sto uopste postoje ljudi koji i pored svega sto nam se desilo u poslednjih petnaest godina ikonizuju ljude kao sto su ovi koji su nam upropastili zemlju i unazadili nas za 100 godina. TOLIKO OD MENE
 
Кулиража:
Au, Djenka jos ces me nagovoriti da odem u Radikale.
Pa mozda i ocu ako budu bili dobri. U stvari necu.

To sto si rekao je OK, Seselj je zaista pametan covek i strasno dobro poznaje prava i jos mnogo sta.
No njegov najveci problem je u tome sto ima dugacak jezik.
On jednostavno 'mora' sve da kaze sto misli, i sto jeste i sto nije. Iako je u pravu, zaista bi trebao da precuti neke stvari.
Ja mislim da je to problem zasto on mnogo pre kostunice nije skinuo Milosevica.
No tako nam je kako nam je.
E Djenka, svaka ti cast. Prvi put citam neki tekst a da se slazem sa svakom reci koju sam procitao. Samo tako nastavi! Pozdrav svima! :D
 
panther:
Au covece ala se ovaj djenka proserava. Pa svi oni i seselj, i sloba, (karadzic i mladic) koji ce im se nadam se uskoro pridruziti treba da istrunu tamo, da li si ti uopste svestan svoje nesvesti, da li uopste znas sta su ti ljudi uradili sa ovom zamljom i koliko je ljudi zbog njih stradalo. Ja ne mogu da razumem ljude koji stvarno misle da su to srpske patriote, pa da su patriote za sta se izdaju zasto svoju decu nisu slali na ratista. A izjavu da su seselja uhapsili zato sto bi dosao na vlast posle pokojnog Djindjica ne zelim ni da komentarisem, ko vama ispira mozak da mi je znati? Zalosno je to sto uopste postoje ljudi koji i pored svega sto nam se desilo u poslednjih petnaest godina ikonizuju ljude kao sto su ovi koji su nam upropastili zemlju i unazadili nas za 100 godina. TOLIKO OD MENE

Jedino što je u celoj stvari žalosno jeste što među Srbima postoje ljudi kao što si ti. I još gore - ne samo da je žalosno, već je i do bola SRAMOTNO. :?

@The Prophet

Hvala. Nisam od onih koji svoje političke stavove isturaju ispred sebe kao neka koplja i vređaju druge, ali takođe neću dozvoliti da mene neko bocka i vređa.

@Kuliraža

Kako ide ona naša:
"Planino moja, planino, tugo,
planino moja, starino..."

Ne moraš u stranku, niko te ne tera. Možeš ti pošteno i časno da misliš i deluješ iz (skoro) bilo koje stranke, a i kao nestranačka ličnost... Osim ako ti sam koren (radix) nije truo, kao nekima ovde...
 
Nekad davno,....bio na tv duel izmedju Seselja i Vuka.....kao sto se zna oni su kumovi.....i verovatno se dobro poznaju....E to je trebalo videti... :lol:
Izmedju ostalog,tad je Vuk tvrdio(i podnosio dokaze)da je Seselj hrvat...Jedan od dokaza je da to prezime ne postoji u Srbiji...i da je on jedini srbin koji se tako preziva..... :lol: ...dok Seselja-hrvata ima koliko hoces....
Ako dodam,da imam na kasetama snimljeno....njegovo proglasenje za Vojvodu....i njegov govor u vezi toga...(..u Americi...pop Djuic)...i pokojni pop,koji je potvdio da ga niko nije prevario kao Seselj....
Sve kad saberem.....i oduzmem....i vidim kako se ponasa debil(i kako izgleda)....slatko bi se ispovracao....A ,moram isto da zalim ljude,koji o istom imaju neko dobro misljenje....
Mislim da je najveca bruka i poraz Srpskog naroda,da Seseljova stranka dobija toliko glasova....
Zar smo toliko izmanipulisani,ocajni ,nepismeni...?
 
Да, это так, господьин президент. :lol: :lol:

Jel gledo danas neko onog brata Rusa? Oduševio me...

Gledam ovaj naš jad i bedu i sav se sneveselim, a onda odem na neki ruski forum il se nakačim na neku rusku online radio stanicu i sve oped bude - хорошо!

Будь такие все, как вы, ротозеи,
Что б осталось от Москвы, от Расеи?
 

Back
Top