Da li mislite da postoji deminutivna tiranija majki nad sinovima?

BettyBlue

Aktivan član
Poruka
1.482
Hajde da razgovaramo na temu deminutivne tiranije majki prema muškoj deci? Tipa: - Hoćeš mama da ti nasecka krastavčić, jesi opravo rukice, da li si poneo čiste gaćice... i tako do 40-te godine. Sinovljeve. Sa ćerkama je drugačije: - Uzmi krastavac ako ti se jede, operi ruke, da li si ponela veš, misliš li svojom glavom, žensko si itd...
Znam, skroz sam skočila sa teme, ali nešto mi pade na pamet, pa ako vam je zanimljivo : )
 
Hajde da razgovaramo na temu deminutivne tiranije majki prema muškoj deci? Tipa: - Hoćeš mama da ti nasecka krastavčić, jesi opravo rukice, da li si poneo čiste gaćice... i tako do 40-te godine. Sinovljeve. Sa ćerkama je drugačije: - Uzmi krastavac ako ti se jede, operi ruke, da li si ponela veš, misliš li svojom glavom, žensko si itd...
Znam, skroz sam skočila sa teme, ali nešto mi pade na pamet, pa ako vam je zanimljivo : )
Реално, мајке и јеси носиоци великог дела крвице што синови нису способни да брину сами о себи.
 
Pa nešto ne vidim da muškarcima smeta to ponašanje majki. Ne znam otkuda tiranija? A razlike sigurno da postoje. Ko bi se bunio da mu neko sakuplja bačene stvari, pere, sređuje, kuva, secka, drži kašiku...? Moja teorija je da su majke glavni odgovorni odgajivači dece. Ako je neko razmažen, mama ga je razmazila. Ako je dobar, majka ga je tome naučila. Naravno, ovo ne važi za ljude koji nisu odrastali uz majku.
 
Pa nešto ne vidim da muškarcima smeta to ponašanje majki. Ne znam otkuda tiranija? A razlike sigurno da postoje. Ko bi se bunio da mu neko sakuplja bačene stvari, pere, sređuje, kuva, secka, drži kašiku...? Moja teorija je da su majke glavni odgovorni odgajivači dece. Ako je neko razmažen, mama ga je razmazila. Ako je dobar, majka ga je tome naučila. Naravno, ovo ne važi za ljude koji nisu odrastali uz majku.
Углавном је тако. Осим у породицама где очеви воде главну реч кад је васпитање у питању.
Мада, и ту је све могуће- претерано заштитнички однос и према сину и према ћерки.
 
moja svekrva to ne radi,to s deminutivima,ali se brine preterano za sincice
i to za starijeg vise nego za mm
moja mama takodje ne govori u deminutivima,ali isto tako vise brine o mom bratu nego o meni
nas dvoje smo odbaceni iz porodice:(
ja tepam svojoj cerkicicicci
"ma cherie d'amour" "ma puce" "mon bébé" i boli me doope sta ce ko da misli
ali krastavcic sece sama:zcepanje:
 
Moja svekrva to nikad nije radila, ni sa jednim od sinova (sto ne znaci da su ispali bolji ljudi zbog toga). Sve je relativno.

Mojoj cerki tepam, iako ima blizu 12 godina. Ona je moje pilence, moja beba, ima lepu kosicu, i jos lepse nogice i lakira noktice..............:lol: Bas me briga sta ko misli o tome.

Ali u prodavnicu ide sama i uzima da jede sama iako joj mama cisti cipelice i pegla majicice.
 
Hajde da razgovaramo na temu deminutivne tiranije majki prema muškoj deci? Tipa: - Hoćeš mama da ti nasecka krastavčić, jesi opravo rukice, da li si poneo čiste gaćice... i tako do 40-te godine. Sinovljeve. Sa ćerkama je drugačije: - Uzmi krastavac ako ti se jede, operi ruke, da li si ponela veš, misliš li svojom glavom, žensko si itd...
Znam, skroz sam skočila sa teme, ali nešto mi pade na pamet, pa ako vam je zanimljivo : )

Bolest. Bolesna tema, bolesno postavljena.

Sad' jos samo reci da si zakacila takvog. Pa da ti pomognemo. :lol:
 
Hajde da razgovaramo na temu deminutivne tiranije majki prema muškoj deci? Tipa: - Hoćeš mama da ti nasecka krastavčić, jesi opravo rukice, da li si poneo čiste gaćice... i tako do 40-te godine. Sinovljeve. Sa ćerkama je drugačije: - Uzmi krastavac ako ti se jede, operi ruke, da li si ponela veš, misliš li svojom glavom, žensko si itd...
Znam, skroz sam skočila sa teme, ali nešto mi pade na pamet, pa ako vam je zanimljivo : )

Znam za takve slučajeve i takvi muškarci se teško ožene jer njegova majka mora da bude uvek uz svog sina,jer ni jedna druga žena ne može ga voleti kao majka i brinuti se o njemu:mrgreen::mrgreen:
 
Moji roditelji si od mog brata koji je mladji 3 godine od mene (ima 22god)
napravili debila ...on nista nije sam u stanju da uradi,

uvek nesto pokvari, sjebe, izgubi,.. pogotovo ne vodi racuna o nasem zajednickom autu...
studira vec 4 godine, on kada ga nesto pitas nikada nista ne zna .
.nece tati da pomaze , nema osecaj grize savesti
ni prema kome....i dan danas mu mama sprema
dorucak, i dan danas mu mama kaze :" Nemoj ti evo mama ce" :think:

Zasto?????? Ne znam
 
moja svekrva to ne radi,to s deminutivima,ali se brine preterano za sincice
i to za starijeg vise nego za mm
moja mama takodje ne govori u deminutivima,ali isto tako vise brine o mom bratu nego o meni
nas dvoje smo odbaceni iz porodice:(
ja tepam svojoj cerkicicicci
"ma cherie d'amour" "ma puce" "mon bébé" i boli me doope sta ce ko da misli
ali krastavcic sece sama:zcepanje
:

Joj kako je ovo slatko. :) A.. I treba da sece sebi krastavcic. :)
 
Имала сам ђака у осмом разреду: висок преко 190 и преко 100 кила, брада му већ избила, сав длакав, главни табаџија у школи...а мама ми каже:''Перица јуче није вио у школи - болео га је стомачић!''

:lol:
 
Имала сам ђака у осмом разреду: висок преко 190 и преко 100 кила, брада му већ избила, сав длакав, главни табаџија у школи...а мама ми каже:''Перица јуче није вио у школи - болео га је стомачић!''

:lol:

:zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf:
 
Izvadi mi reč iz usta:)
Znam takve primerke, prvi ih je mama udebilila, a žena nastavila sa tetošenjem. To su danas ljudi koji su prešli 50-u godinu i još uvek ne umeju da naprave sendvič i nađu čiste gaće i čarape.:confused:
ali zenama je to simaaaatiiicnooo da trckaraju na svaki cim
jos nisi naucila sto je prava ljubav i posvecenost, prave zene :rumenko:
 
sve zavisi od vaspitanja, moj decko je sin jedinac ali keva mu se ne mesa mnogo i nije neka koja ga mnogo mazi, normalno kao i drugi roditelji ali ja sam sa njim 2 ipo godine i zena se nikada nije mesala smarala......mene moja keva vise smara za sve te gluposti, obuci carape hladne je posle nemoj da mi kukas.....i sl ja bih cak volela da je manje takva i da me pusta da stvari sama uradim...stvarno sve zavisi od osobe do osobe.
 

Back
Top