Da li mislite da postoji deminutivna tiranija majki nad sinovima?
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 56

Tema: Da li mislite da postoji deminutivna tiranija majki nad sinovima?

Aktivan član
    Učlanjen
    23.08.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    48

Podrazumevano Da li mislite da postoji deminutivna tiranija majki nad sinovima?

Hajde da razgovaramo na temu deminutivne tiranije majki prema muškoj deci? Tipa: - Hoćeš mama da ti nasecka krastavčić, jesi opravo rukice, da li si poneo čiste gaćice... i tako do 40-te godine. Sinovljeve. Sa ćerkama je drugačije: - Uzmi krastavac ako ti se jede, operi ruke, da li si ponela veš, misliš li svojom glavom, žensko si itd...
    Znam, skroz sam skočila sa teme, ali nešto mi pade na pamet, pa ako vam je zanimljivo : )

Starosedelac Софија (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1432

Podrazumevano Re: Da li mislite da postoji deminutivna tiranija majki nad sinovima?

Citat Original postavio BettyBlue Pogledaj poruku
    Hajde da razgovaramo na temu deminutivne tiranije majki prema muškoj deci? Tipa: - Hoćeš mama da ti nasecka krastavčić, jesi opravo rukice, da li si poneo čiste gaćice... i tako do 40-te godine. Sinovljeve. Sa ćerkama je drugačije: - Uzmi krastavac ako ti se jede, operi ruke, da li si ponela veš, misliš li svojom glavom, žensko si itd...
    Znam, skroz sam skočila sa teme, ali nešto mi pade na pamet, pa ako vam je zanimljivo : )
    Реално, мајке и јеси носиоци великог дела крвице што синови нису способни да брину сами о себи.

Aktivan član Anđa (avatar)
    Učlanjen
    24.01.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    37

Podrazumevano Re: Da li mislite da postoji deminutivna tiranija majki nad sinovima?

Pa nešto ne vidim da muškarcima smeta to ponašanje majki. Ne znam otkuda tiranija? A razlike sigurno da postoje. Ko bi se bunio da mu neko sakuplja bačene stvari, pere, sređuje, kuva, secka, drži kašiku...? Moja teorija je da su majke glavni odgovorni odgajivači dece. Ako je neko razmažen, mama ga je razmazila. Ako je dobar, majka ga je tome naučila. Naravno, ovo ne važi za ljude koji nisu odrastali uz majku.

Učlanjen
    29.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1432

Citat Original postavio Anđa Pogledaj poruku
    Pa nešto ne vidim da muškarcima smeta to ponašanje majki. Ne znam otkuda tiranija? A razlike sigurno da postoje. Ko bi se bunio da mu neko sakuplja bačene stvari, pere, sređuje, kuva, secka, drži kašiku...? Moja teorija je da su majke glavni odgovorni odgajivači dece. Ako je neko razmažen, mama ga je razmazila. Ako je dobar, majka ga je tome naučila. Naravno, ovo ne važi za ljude koji nisu odrastali uz majku.
    Углавном је тако. Осим у породицама где очеви воде главну реч кад је васпитање у питању.
    Мада, и ту је све могуће- претерано заштитнички однос и према сину и према ћерки.

Zaslužan član smaki* (avatar)
    Učlanjen
    07.05.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    221

definitivno ima toga u nekim porodicama. ne znam zašto, baš me zanima.
    I jare i pare.

Zaslužan član
    Učlanjen
    15.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    198

Jeste tako

Mada i ne mora da bude.

Meni majka i dan danas kaze kad joj kazem da sma gladan, uzmi imas ruke znas gde je frizider spremi pa jedi, ali opet sam razmazan po tom pitanju

Elita mirabel (avatar)
    Učlanjen
    07.04.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    103

pa moja sveki tvrdi da ju je unuka raznezila i razcmeljavila

ko bi reko
    zabranjujem...sve one zamke vase podlosti
    zabranjujem .... da dodir zavisti i bolesti bude KRAJ

LindaLee nije na forumu
    Stop vlaznom predstavljanju,obmanjivanju i zastitilazljivaca
    Zaslužan član LindaLee (avatar)
    Učlanjen
    03.09.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    4033

moja svekrva to ne radi,to s deminutivima,ali se brine preterano za sincice
    i to za starijeg vise nego za mm
    moja mama takodje ne govori u deminutivima,ali isto tako vise brine o mom bratu nego o meni
    nas dvoje smo odbaceni iz porodice
    ja tepam svojoj cerkicicicci
    "ma cherie d'amour" "ma puce" "mon bébé" i boli me doope sta ce ko da misli
    ali krastavcic sece sama

Buduća legenda Cru* (avatar)
    Učlanjen
    03.12.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    211

Moja svekrva to nikad nije radila, ni sa jednim od sinova (sto ne znaci da su ispali bolji ljudi zbog toga). Sve je relativno.

Mojoj cerki tepam, iako ima blizu 12 godina. Ona je moje pilence, moja beba, ima lepu kosicu, i jos lepse nogice i lakira noktice.............. Bas me briga sta ko misli o tome.

Ali u prodavnicu ide sama i uzima da jede sama iako joj mama cisti cipelice i pegla majicice.
    Postoje dve vrste ljudi, oni kojima se svidjam i oni koji nemaju ukusa

Ističe se Sara_ (avatar)
    Učlanjen
    05.02.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    56

Bolest. Bolesna tema, bolesno postavljena.

Sad' jos samo reci da si zakacila takvog. Pa da ti pomognemo.

Legenda Ériu (avatar)
    Učlanjen
    18.02.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1357

da je tiranija,nije,jer bi to svakome odgovaralo. da je medvedja usluga,jeste i to katastrofalna.
    ...sweet little angel you should have run...

Zaslužan član dežurno zvocalo (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    249

Znam za takve slučajeve i takvi muškarci se teško ožene jer njegova majka mora da bude uvek uz svog sina,jer ni jedna druga žena ne može ga voleti kao majka i brinuti se o njemu
    Ja sam uvek civilizovana ali me ljudi pogrešno tumače.

Legenda gost 37180 (avatar)
    Učlanjen
    03.07.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Moji roditelji si od mog brata koji je mladji 3 godine od mene (ima 22god)
    napravili debila ...on nista nije sam u stanju da uradi,

uvek nesto pokvari, sjebe, izgubi,.. pogotovo ne vodi racuna o nasem zajednickom autu...
    studira vec 4 godine, on kada ga nesto pitas nikada nista ne zna .
    .nece tati da pomaze , nema osecaj grize savesti
    ni prema kome....i dan danas mu mama sprema
    dorucak, i dan danas mu mama kaze :" Nemoj ti evo mama ce"

Zasto?????? Ne znam

Ističe se Sara_ (avatar)
    Učlanjen
    05.02.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    56

Citat Original postavio LindaLee Pogledaj poruku
    moja svekrva to ne radi,to s deminutivima,ali se brine preterano za sincice
    i to za starijeg vise nego za mm
    moja mama takodje ne govori u deminutivima,ali isto tako vise brine o mom bratu nego o meni
    nas dvoje smo odbaceni iz porodice
    ja tepam svojoj cerkicicicci
    "ma cherie d'amour" "ma puce" "mon bébé" i boli me doope sta ce ko da misli
    ali krastavcic sece sama:zcepanje
    :
    Joj kako je ovo slatko. A.. I treba da sece sebi krastavcic.

Elita alal (avatar)
    Učlanjen
    31.07.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    104

nope ja poznajem samo majke spartanke bar sto se muske dece tice
    Women, listen to your mothers
    don't just succumb to the wishes of your brothers

Starosedelac Hellen (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    916

Имала сам ђака у осмом разреду: висок преко 190 и преко 100 кила, брада му већ избила, сав длакав, главни табаџија у школи...а мама ми каже:''Перица јуче није вио у школи - болео га је стомачић!''

Legenda ZvezdanKa (avatar)
    Učlanjen
    07.10.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    301

Citat Original postavio Hellen Pogledaj poruku
    Имала сам ђака у осмом разреду: висок преко 190 и преко 100 кила, брада му већ избила, сав длакав, главни табаџија у школи...а мама ми каже:''Перица јуче није вио у школи - болео га је стомачић!''

Učlanjen
    29.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1432

Ја се сећам једног ментола са којим сам ишла у основну.
    Њега је тата звао ''царе''!
    Наравно, имао је привилегије као цар.
    И испао дебил ''парекеселанс''.

Legenda Ansai ♀ (avatar)
    Učlanjen
    18.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    163

Citat Original postavio Ériu Pogledaj poruku
    da je tiranija,nije,jer bi to svakome odgovaralo. da je medvedja usluga,jeste i to katastrofalna.
    nije ako kasnije zena preuzme maminu ulogu, naprotiv
    "I am anti-life, the beast of judgement, I am the dark at the end of everything, the end of universes, gods, worlds … of everything. And what will you be then, Dreamlord?" - I am hope.

Učlanjen
    07.05.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    221

Citat Original postavio unsaie ♀ Pogledaj poruku
    Izvadi mi reč iz usta
    Znam takve primerke, prvi ih je mama udebilila, a žena nastavila sa tetošenjem. To su danas ljudi koji su prešli 50-u godinu i još uvek ne umeju da naprave sendvič i nađu čiste gaće i čarape.
    I jare i pare.

Učlanjen
    29.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1432

Citat Original postavio unsaie ♀ Pogledaj poruku
    Којој жени треба уместо мужа- син?
    Само некој која је такође девијантна.

Legenda Ansai ♀ (avatar)
    Učlanjen
    18.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    163

Citat Original postavio Софија Pogledaj poruku
    Којој жени треба уместо мужа- син?
    Само некој која је такође девијантна.
    velika vecina zena, bar na forumu,
    bila skoro tema o tome koliko ucestvuju muzevi u kucnim poslovima da samo cujes te hvale pomaganja, na nivou retardiranog djeteta, od strane doticnog
    "I am anti-life, the beast of judgement, I am the dark at the end of everything, the end of universes, gods, worlds … of everything. And what will you be then, Dreamlord?" - I am hope.

Legenda Ansai ♀ (avatar)
    Učlanjen
    18.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    163

Citat Original postavio miss smart Pogledaj poruku
    Izvadi mi reč iz usta
    Znam takve primerke, prvi ih je mama udebilila, a žena nastavila sa tetošenjem. To su danas ljudi koji su prešli 50-u godinu i još uvek ne umeju da naprave sendvič i nađu čiste gaće i čarape.
    ali zenama je to simaaaatiiicnooo da trckaraju na svaki cim
    jos nisi naucila sto je prava ljubav i posvecenost, prave zene

Učlanjen
    07.05.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    221

Možda je takvo ponašenje naučeno u porodici. Mama je trčala sa tatom i bratom, devojčica je to shvatila kao normalnu stvar. Kada se udala, počela je da radi isto što i mama, do debilnosti razmazila muža i sina. i ta priča se ponavlja iz generacije u generaciju.

A možda se neke i manipulatori i to čine s nekom zadnjom namerom, al to je već nekako bolesno
    I jare i pare.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    14.07.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    28

sve zavisi od vaspitanja, moj decko je sin jedinac ali keva mu se ne mesa mnogo i nije neka koja ga mnogo mazi, normalno kao i drugi roditelji ali ja sam sa njim 2 ipo godine i zena se nikada nije mesala smarala......mene moja keva vise smara za sve te gluposti, obuci carape hladne je posle nemoj da mi kukas.....i sl ja bih cak volela da je manje takva i da me pusta da stvari sama uradim...stvarno sve zavisi od osobe do osobe.

Slične teme

1. Tiranija zavojevača i kolonizatora!!!
    Autor SiIent Bob u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 51
    Poslednja poruka: 23.12.2008., 23:44
  2. Mislite li da postoji...?
    Autor chikec u forumu Tinejdžeri
    Odgovora: 69
    Poslednja poruka: 02.10.2008., 01:09
  3. Slava sinovima Iraka
    Autor Glas Sauronov u forumu Politika
    Odgovora: 71
    Poslednja poruka: 21.02.2005., 14:45

Oznake