Da li je ovo bio samo neciji san?

chon-ji

Zainteresovan član
Poruka
224
"Karlovac-Karlobag-Ogulin-Virovitica!!!"
Tokom prosle decenije u Srbiji se mnogo puta culo za gore navedeni izraz.Neki od politicara su smatrali,pa i dan danas misle, da je ovo jedna od granica Velike Srbije.Sta vi mislite da li ce "Karlovac-Karlobag-Ogulin-Virovitica!!!" ostati samo neciji ne ostvareni san ili ce se mozda ta zamisao jednom i ostvariti,kao i da li je u to vreme bilo moguce to i ostvariti?
 
"Karlovac-Karlobag-Ogulin-Virovitica!!!"
Tokom prosle decenije u Srbiji se mnogo puta culo za gore navedeni izraz.Neki od politicara su smatrali,pa i dan danas misle, da je ovo jedna od granica Velike Srbije.Sta vi mislite da li ce "Karlovac-Karlobag-Ogulin-Virovitica!!!" ostati samo neciji ne ostvareni san ili ce se mozda ta zamisao jednom i ostvariti,kao i da li je u to vreme bilo moguce to i ostvariti?

Mozda to nikada nece biti zapadna granica Srbije ali sigurno Drina nece ostati trajna zapadna granica nase zemlje.
 
"Karlovac-Karlobag-Ogulin-Virovitica!!!"
Tokom prosle decenije u Srbiji se mnogo puta culo za gore navedeni izraz.Neki od politicara su smatrali,pa i dan danas misle, da je ovo jedna od granica Velike Srbije.Sta vi mislite da li ce "Karlovac-Karlobag-Ogulin-Virovitica!!!" ostati samo neciji ne ostvareni san ili ce se mozda ta zamisao jednom i ostvariti,kao i da li je u to vreme bilo moguce to i ostvariti?
Неће се никад остварити, јер једино реално време кад се то могло остварити је 1918. година.

И то тада не би била никаква "Велика Србија", него, нормална, као последица тежње за уједињењем већине Срба.

Све друго потом је пука демагогија, у бити - антисрпска.
 
Неће се никад остварити, јер једино реално време кад се то могло остварити је 1918. година.

И то тада не би била никаква "Велика Србија", него, нормална, као последица тежње за уједињењем већине Срба.

Све друго потом је пука демагогија, у бити - антисрпска.

A zasto konkretno mislis da je antisrpska, od tad? Osim sto podstice na ratove, naravno...?
 
A zasto konkretno mislis da je antisrpska, od tad? Osim sto podstice na ratove, naravno...?
Јер је, како рекох, напросто, у сукобу с реалним стањем.

И подстицање на ратове, у таквим околностима, наравно.

А сада, је тек нереално, поготово, јер на многим од тих територија (данашњи делови Хрватске, а и неки делови БиХ) скоро уопште више нема Срба.

Једина реална варијанта, мада, како знамо, у неким другачијим границама, је уједињење с Републиком Српском, које, лично бих желела да буде што пре, али ће до њега доћи, топло се надам, једног дана, кад се за то стекну (опет то) реални услови).
 
Da zasto je od 1918 to antisrpska granica,razumeo bih da si kazeal da je to sada anitisrpska granica ali pre 1990 nekontam?
Па добро, можда нисам била најпрецизнија.

Антисрпска је пре свега од 1991. и Шешељевог лажног патриотизма.

А, од 1918. до 1990, пропуштена је у ствари прилика друге врсте.

Да се, кад је већ створена таква држава, од ње направи уистину стабилна и са много мање клица каснијег распада.
 
Једина реална варијанта, мада, како знамо, у неким другачијим границама, је уједињење с Републиком Српском, које, лично бих желела да буде што пре, али ће до њега доћи, топло се надам, једног дана, кад се за то стекну (опет то) реални услови).
A koji to uslovi tu treba da se steknu?Ja mislim da je dovoljno da se raspise referendum na nivou RSrpske i to je to.Ali ove nije tema RSrpska vec naznacena "GRANICA",a mene zanima zasto mislis da se to moglo ostvariti samo 1918 ,zar nije moglo i 1945 ili 1991-95?
 
A koji to uslovi tu treba da se steknu?Ja mislim da je dovoljno da se raspise referendum na nivou RSrpske i to je to.Ali ove nije tema RSrpska vec naznacena "GRANICA",a mene zanima zasto mislis da se to moglo ostvariti samo 1918 ,zar nije moglo i 1945 ili 1991-95?
1918. је било највише шансе да Србија, као део победничке коалиције, постави неке своје услове.
На жалост, наша недовољно одговорна елита пропустила је ту прилику.

1945. , знамо добро и то, таквом поделом интересних сфера, Југославија је дата комунцима и Титу.

Она је била после таква каква је, и то знамо.

1991. , да су уместо Милошевића и Туђмана били неки други политичари на власти, највероватније се Југославија не би ни распала, поготово не тако трагично, у ратовима.
 
Mogu se sloziti sa tobom u skoro svim tackama.Mislim da je Srbija imala i 1945 velike sanse dastvori takvu ili cak i vecu drzavu jer kao sto znamo veliki broj Hrvata je tada bio za Ustasku NDH i Hitlera zatim tu su i Siptari koji su takodje bili za Hitlera pa na osnovu toga zar mi je logicno da je Srbija mogla da stvori i vecu drzavu od gore napomenute pa i od SFRJ.Zar ne?
 
Srbija,

Republika Srpska,

Republika Srpska Krajina,

Hercegovina,

Zapadna Slavonija,

Kosovo i Metohija.


Granica nije potrebna, ne trebaju nam delove Hrvatske, ni Bosne, samo lep zivot Srba tamo.


A, ovo gore je za mene "Velika Srbija", ali ona koju niko ne moze i ne sme osporavati.
 
Mogu se sloziti sa tobom u skoro svim tackama.Mislim da je Srbija imala i 1945 velike sanse dastvori takvu ili cak i vecu drzavu jer kao sto znamo veliki broj Hrvata je tada bio za Ustasku NDH i Hitlera zatim tu su i Siptari koji su takodje bili za Hitlera pa na osnovu toga zar mi je logicno da je Srbija mogla da stvori i vecu drzavu od gore napomenute pa i od SFRJ.Zar ne?
Али, Србија (ма шта то значило), на жалост, није могла богзнакако одлучивати 1945. Тито је био бог и батина.

Кажем, ја се свесрдно надам томе дану, уједињења са РС, и, у том националном смислу, бићу најсретнија оног дана, кад остваримо јединствену државу.
 
"Karlovac-Karlobag-Ogulin-Virovitica!!!"
Tokom prosle decenije u Srbiji se mnogo puta culo za gore navedeni izraz.Neki od politicara su smatrali,pa i dan danas misle, da je ovo jedna od granica Velike Srbije.Sta vi mislite da li ce "Karlovac-Karlobag-Ogulin-Virovitica!!!" ostati samo neciji ne ostvareni san ili ce se mozda ta zamisao jednom i ostvariti,kao i da li je u to vreme bilo moguce to i ostvariti?

Nije to niciji san,to je jedna velika glupost!Kao sto je jedna velika glupost Velika Albanija,kao sto je glupost da ce Hrvatska drzava da dopre do Zemuna,tako je glupost i Velika Srbija.
 
Nije to niciji san,to je jedna velika glupost!Kao sto je jedna velika glupost Velika Albanija,kao sto je glupost da ce Hrvatska drzava da dopre do Zemuna,tako je glupost i Velika Srbija.
Pa ako se uzme da je u Makedoniji veliko procenat siptara,pa isto tako je i u Crnoj Gori,pa i na Kosovu ih je dosta.Tako da ne mislim da je VAlbanija bas takva glupost kakvu je ti predstavljas.S druge strane Srba u Crnoj Gori je skoro vise neg Crnogoraca,u RSrpskoj je Srba 90% ,pa i u Hrvatskoj ih ima 200 000 tako da i to nije glupost.Mada tu su i Hrvatu kojih na srecu nema puno u Srbiji,ali ih ima dosta u BIH-u tako da Velika Hrvatska bas i nije takva glupost kao sto ti kazes.Imajuci ovo u vidu mogu da zakljucim da ce na balkanu i dalje da se kuva ali na nesrecu ne znam ko je kuvar.
 
U buducnosti, bar onoj koju bi ja mogao da docekam, tako nesto se NECE dogoditi, jer jednostavno nisu a niti ce biti prilike za to..

Jednostavno i za neke takve ideje, kao po pravilu nismo imali potrebnu podrsku i jos gore losu sopstvenu politiku, pa mozda neke buduce generacije to dozive, ali tada cu vec biti u vecnim lovistima i imati titulu Kurdjela..

Pokaj se
:pop:
 

Back
Top