Kathryn Bigelow

Tzar

Elita
Poruka
19.553
Kathryn Bigelow je moja omiljena reziserka. :):heart:

kathryn.jpg


Volim sve njene filmove, ali sa Strange Days me je kupila za sva vremena. To je jedini film u zivotu koji sam gledao dve projekcije za redom. I posle toga jos po jednom u sledeca 3 dana. Vizuelni dozivljaj gledanja njenih filmova je jednostavno nenadmasan. Zbog toga sa nestrpljenjem cekam svaki njen sledeci film. :D

Konkretan povod za ovu temu je da je konacno i Holivud priznao neverovatan talenat Kathryn Bigelow. Kathryn je postala prva zena u istoriji koja je osvojila nagradu za reziju Udruzenja rezisera Amerike (Director's Guild of America Outstanding Direction of a feature film award). :worth:

Nagradu je dobila za film The Hurt Locker. Pobedila je u veoma jakoj konkurenciji u kojoj su, izmedju ostalih, bili Quentin Tarantino za Inglourious Basterds i njen bivsi suprug James Cameron za film Avatar.

Ovo je naravno veliki uspeh za nju i veliki podsticaj za sve zene rezisere. Ali i najava onoga sto nas ceka na dodeli Oskara. U poslednjih 10 godina 8 puta je dobitnik DGA nagrade za reziju osvajao i Oskara za reziju. Tako da je sada Kathryn najveci favorit za ovu nagradu. :ok:

Vest
 
Da, nominovana je za Oskara za reziju. The Hurt Locker ima ukupno 9 nominacija, kao i Avatar James Camerona. Ja se nadam da ce Kathryn pobediti. :)

Međutim, mislim da znaš da će mu Avatar preoteti.

Nego, ono što mije interesantno jeste da osim zajednički najbolji film i najbolja režija, ova dva filma obuhvataju (odvojeno) gotovo SVE ostale nominacije. Ispada kao da su njih dvoje tu nešto planirali. :mrgreen:
 
Sem toga sto su bili u braku i sto su dobri prijatelji. ;)

James Cameron je savetovao Kathryn, kad je bila u dilemi sta da snimi, da ipak prihvati ponudu za The Hurt Locker. Tako da nista nije iskljuceno. Mada meni se licno svidja ta saradnja James je bio producent i scenarista Strange Days, a Kathryn reziser. Bilo bi lepo da snime jos takvih filmova. :)

Evo sta kaze James Cameron o
.

Inace, moja prognoza je Avatar najbolji film, Kathryn Oskar za reziju, Tarantinu nista. ;)
 
Sem toga sto su bili u braku i sto su dobri prijatelji. ;)

James Cameron je savetovao Kathryn, kad je bila u dilemi sta da snimi, da ipak prihvati ponudu za The Hurt Locker. Tako da nista nije iskljuceno. Mada meni se licno svidja ta saradnja James je bio producent i scenarista Strange Days, a Kathryn reziser. Bilo bi lepo da snime jos takvih filmova. :)

Evo sta kaze James Cameron o
.

Inace, moja prognoza je Avatar najbolji film, Kathryn Oskar za reziju, Tarantinu nista. ;)

Tako je, verovatno će biti Avatar najbolji film a njoj (kako su joj ime filma preveli?!?!?!?) za režiju, isto sam ja predvideo.

Ne bih rekao ništa od Prokletnika. Mislim da Kristofer Valc nema konkurecije za najbolju (mušku) sporednu ulogu. Moguće je vrlo da će dobiti nagradu i za najbolji originalni scenario.
 
Inace, moja prognoza je Avatar najbolji film, Kathryn Oskar za reziju, Tarantinu nista. ;)

Dream on ;)
Gledao sam Strange Days, ali mi je ispario, da nisam sad pogledao jednu fotografiju kadra, ne bih se setio o čemu se radi. Voleli Tarantina ili ne, dovoljno je čak OST da vam puste ili samo ton bez slike bilo kog dijaloga pa da znate ko je snimao film :lol:
Nisam gledao Hurt Locker tako da ne smem ništa još da kažem :D
 
Poslednja izmena:
Bilo mi je poznato ovo ime ,ali apsolutno nisam imao pojma o kome se radi ,s' obzirom da film Strange days ( koji je uglavnom ,svima ovde ,prva asocijacija na Kathryn ) nisam gledao ! Al' ne lezi vraze ,ko nema u vuglu ima u google-u i tako doznam da se doticne secam po radu na seriji Homicide-life on the street :ok: ! Juce pogledam i The hurt locker i skontam da je ona ustvari fenomenalan reziser ...imao sam zakasneli reflex da to shvatim pre :p ! Moram pogledati jos neki njen film da bih mogao da sudim tacno i precizno ,ali sto se Hurt locker-a tice ,voleo bih da dobije Oskara ( za reziju razume se ali ako bude i najbolji film ,necu imati nista protiv )...moj je favorit :super: !
 
Poslednja izmena:
Odgledao
I sadržinski i suštinski taj film nema šta da po(kaže).
Kakav bedan scenario.
Neka joj dajiu oskar za kameru i snimanje iz ruke, to bi bilo jedino zanimljivo u filmu.
 
A da ti pogledas film jos jednom ,ha ;) ?!
Na kraju krajeva ...ona i nema veze sa scenariom ,pa bi se moglo reci da si promasio temu :whistling: !
Verovatno su ti se dopali razvijene vojničine, kvaz-glumci, hoćeš reći da ih nije ona birala? U tome je stvar, voliš ta znojava, muška tela. Pomalo autistični, ali nema veze.. m? :per:
Gluma je tu najmanji problem i poenta nije u samoj glumi, takav izbor i nije tako loš.
Radi se o tome da reditelj koji drži do sebe ne bi ni uzeo da režirao onakvo djubre od scenrija.
+ za film je kamera iz ruke i ništa više
 
Verovatno su ti se dopali razvijene vojničine, kvaz-glumci, hoćeš reći da ih nije ona birala? U tome je stvar, voliš ta znojava, muška tela. Pomalo autistični, ali nema veze.. m?

Zato si i propustio sustinu ...gledao si u pogresnom pravcu ,ja ovako nesto u ovom filmu nisam ni primetio ...ali dobro ,vidim da si upucen pa necu da se raspravljam ,kamera iz ruke ,kamera iz ruke ,haha :bye: !
 
Kažem šta je jedino dobro.
Suština filma o psima rata kao motivu je odavno obrađena u kultnim američkim ratnim filmovima, u jedno 50 filmova koji su filmska čitanka. Da si ih gledao ne bi se divio ovom ćorku od filma :bye:
 
Kažem šta je jedino dobro.
Suština filma o psima rata kao motivu je odavno obrađena u kultnim američkim ratnim filmovima, u jedno 50 filmova koji su filmska čitanka. Da si ih gledao ne bi se divio ovom ćorku od filma :bye:

Tako je ...sve sustine su vec obradjene ,znaci ,ne treba vise nista ni snimati ! Kad 10 puta procitas citanku ,pozelis da procitas jos nesto ...tebe na to niko ne tera ! Ti uzivaj u kultnim filmovima ,a ja cu u corcima ,meni ne smeta :cool: !

PS.
Ovo nije taj rat koji si gledao u kultnim filmovima ,ovo je dobrih 40 ili vise ,godina kasnije :mrgreen: !
 
Eto šale :)
Nažalost, sve je to recikliranje Vijetnama, ali sa ogromnim podbačajem u kvalitetu
Kad budem video nešto originalno, novo, veliko, mnogo ću se obradovati
Čak je i priča u medijima, sudeći po reakciji Amerikanaca osetljivih na ratove unedogled ista kao i onda. Prepisuju se i dosadni su, al to su njihove istorijske lekcije koje nisu naučili..
Ničeg novog nema da dune u ta trula jedra :rotf:
Pozdrav ;)
 
Eto šale :)
Nažalost, sve je to recikliranje Vijetnama, ali sa ogromnim podbačajem u kvalitetu
Kad budem video nešto originalno, novo, veliko, mnogo ću se obradovati
Čak je i priča u medijima, sudeći po reakciji Amerikanaca osetljivih na ratove unedogled ista kao i onda. Prepisuju se i dosadni su, al to su njihove istorijske lekcije koje nisu naučili..
Ničeg novog nema da dune u ta trula jedra :rotf:
Pozdrav ;)

Sve je ovo sala ,pa i ti americki ratovi ;) !
Lep pozdrav prijatelju :) !
 
Ja sam se odmah izjasnio kao fan Hurt locker-a ,i da je Kathryn moj favorit ,te da se nadam oskarima u 2 gl. konkurencije ( za film i reziju ) ...medjutim ,mala senka pada na ovaj film jer je jedan od producenata navodno kontaktirao vise clanova akademije i nudio im novac i poklone ako budu glasali za njihov film a ne za neki drugi ...nadam se ipak da je to samo trac :confused: !!!
 

Back
Top