Srbi budite Srbi

Ne slažem se sa ovim. Postoje tri vrste ljudi koji ne žive u matici. Oni koji tamo gde žive rade za svoju matičnu državu (to su uglavnom uspešni ljudi koji svojim uspehom i uticajem pokušavaju da pomognu matici), oni koji žive ne razmišljajući o matici (oni se obično ni ne brinu o matici i ne bave politikom) i oni koji pljuju svoju matičnu državu. Dakle, nisu svi napolju loši, a mnogi mogu više da pomognu spolja nego da su ovde. Nije brojnost jačina, već organizacija usmerena ka zajedničkom cilju.

Svakom od njih je jedino njihova ****** na prvom mestu. NIKO od njih nije u inostranstvu da bi pomogao Srbiji, već prvenstveno da bi bolje živeo, tj. imao bolji standard. Samo da razjasnim, mislio sam na patriote koje su nas podržavale iz inostranstva u vreme bombardovanja i ratova, a istovremeno se vozili u Mečkama i živeli u Parizu, Beču ili Londonu. Njima mogu da kažem samo: sikter!
 
Svakom od njih je jedino njihova ****** na prvom mestu. NIKO od njih nije u inostranstvu da bi pomogao Srbiji, već prvenstveno da bi bolje živeo, tj. imao bolji standard. Samo da razjasnim, mislio sam na patriote koje su nas podržavale iz inostranstva u vreme bombardovanja i ratova, a istovremeno se vozili u Mečkama i živeli u Parizu, Beču ili Londonu. Njima mogu da kažem samo: sikter!

Postojanje Srba u dovoljnoj meri moze odlucivati i americke izbore u buducnosti, niko tebi nije kriv sto vozis jugo i sto ti nasi parizani ili njujorcani nisu poklonili svog renoa ili svog forda.
 
Svakom od njih je jedino njihova ****** na prvom mestu. NIKO od njih nije u inostranstvu da bi pomogao Srbiji, već prvenstveno da bi bolje živeo, tj. imao bolji standard. Samo da razjasnim, mislio sam na patriote koje su nas podržavale iz inostranstva u vreme bombardovanja i ratova, a istovremeno se vozili u Mečkama i živeli u Parizu, Beču ili Londonu. Njima mogu da kažem samo: sikter!
Kivan si na njih, manje principijelno, a više zbog toga što i sam nisi mogao da voziš Mečke !
Naprotiv, meni je svaki Srbin drag, živeo u Amerikama ili ne, vozio Mečku ili ne.
 
Sigurno ce velika vecina uciniti onako kako sam ja predlozio na ovoj temi, ovo nije moj predlog vec inijacitiva kongresa srpskog ujedinjenja.
Nemoj molim te da postujes vise, em ispadas smesan - em gusis ozbiljnu temu. Ne osecaj se duznim da mi odgovaras, ako ti je do dopisivanja sa mnom mozemo razmeniti brojeve telefona.

Šta je to kongres srpskog ujedinjenja? :think:
 
Postojanje Srba u dovoljnoj meri moze odlucivati i americke izbore u buducnosti, niko tebi nije kriv sto vozis jugo i sto ti nasi parizani ili njujorcani nisu poklonili svog renoa ili svog forda.

Od početka si mi delovao ignorantski, i sada si to potvrdio.... Ne vozim juga,a i da vozim ne bih se stideo.Ovde je mnogo teže uspeti i ziveti i nije mi neophodno da mi bilo ko bilo šta poklanja. Neka te face iz dijaspore lepo dođu ovde i uplaćuju porez Srbiji, i svima će nam biti bolje. A ne da blebeću po inostranstvu.
A koliko ti misliš da ima Srba, ako mogu da budu relevantni u odnosu na 200 miliona građana SADa?
 
Kivan si na njih, manje principijelno, a više zbog toga što i sam nisi mogao da voziš Mečke !
Naprotiv, meni je svaki Srbin drag, živeo u Amerikama ili ne, vozio Mečku ili ne.

Dao sam samo primer tipičnog "patriote". Nije bitno šta vozi, bitno je da tamo živi, radi plaća porez školuje decu a glumi Srbina u rasejanju. To mi malo ide na nerve. Istina je da nam je država u lošem stanju, ali hajde onda da pokušamo nešto ovde da uradimo, a ne da bežimo napolje. I još nešto- ne bih im NIKADA dozvolio da glasaju na bilo kakvim izborima, da oni odlučuju ko će ovde kod nas da vlada. SIkter. :rtfm:
 
Od početka si mi delovao ignorantski, i sada si to potvrdio.... Ne vozim juga,a i da vozim ne bih se stideo.Ovde je mnogo teže uspeti i ziveti i nije mi neophodno da mi bilo ko bilo šta poklanja. Neka te face iz dijaspore lepo dođu ovde i uplaćuju porez Srbiji, i svima će nam biti bolje. A ne da blebeću po inostranstvu.
A koliko ti misliš da ima Srba, ako mogu da budu relevantni u odnosu na 200 miliona građana SADa?

Briga me za tvoje misljenje o meni. Vidi se da ne pratis politiku, da je pratis znao bi koliko izbori u SAD mogu da budu tesni rezultatski. Nisi ni svestan koliko je nasa dijaspora bitna. Na kraju krajeva da nije nase dijaspore euro bi bio 200 dinara sada a ne 100. I nemoj da govoris lose o nasim ljudima, nisu oni nista krivi, muka ih je naterala tamo, retko ko je otisao tamo daleko jer je oduvek zeleo da ima pogled na Ajfelovu kulu ili na Kip slobode.
 
Briga me za tvoje misljenje o meni. Vidi se da ne pratis politiku, da je pratis znao bi koliko izbori u SAD mogu da budu tesni rezultatski. Nisi ni svestan koliko je nasa dijaspora bitna. Na kraju krajeva da nije nase dijaspore euro bi bio 200 dinara sada a ne 100. I nemoj da govoris lose o nasim ljudima, nisu oni nista krivi, muka ih je naterala tamo, retko ko je otisao tamo daleko jer je oduvek zeleo da ima pogled na Ajfelovu kulu ili na Kip slobode.

Da da sigurno....Hajde kad si tako pametan navedi mi ko to iz dijaspore drži kurs evra na 200 dinara? Ovo je jedna od najvećih gluposti koje sam pročitao na forumu. Naterala ih je želja da se nafatiraju parama i da žive lagodno. Ne mrzim ih, samo kažem da ih ne treba veličati zato što su tamo gde jesu, i da ni u kom slučaju ne treba da odlučuju o tome šta će se dešavati u Srbiji.
 

Back
Top