Ameri 6 meseci iza Kine

Torrente Bgd

Buduća legenda
Poruka
34.549
Kineska kopija I-Pada na tržištu je već šest mjeseci.
Apple je svoj I-Pad držao u tajnosti i javnosti predstavio ove sedmice, no kinesko tržište napravilo je krivotvorinu ovog uređaja još prije pola godine.

Pošto je američki proizvođač Apple ove sedmice predstavio svoj čarobni proizvod I-Pad, kineski portali raspisali su se o nevjerojatno sličnome proizvodu koji je na njihovu tržištu dostupan već šest mjeseci.

Sličnost je potaknula azijske portale, među njima je Shanzhai.com, tehnološki blog koji se bavi kineskim kopijama, da ironizira o sposobnosti domaćih proizvođača koji su sada već sposobni klonirati proizvod prije nego se taj i pojavi na tržištu.

Proizvođač Shenzhen Great Loong Brother Industrial Co., čiji model „P88” nalikuje predimenzioniranom iPhonu, optužuje Apple da je kopirao njega.

„Ne razumijemo. Zašto su oni (Apple) učinili isto što i mi”, rekla je Huang Xiaofang i dodala „Mi smo bili prvi”, te je P88 lani bio predstavljen na Sajmu elektronike u Berlinu (Internationale Funkausstellung).

Teži i deblji od Appleova modela iPad, kineski model ima veći ekran, više memorije i ulaze USB što Apple ne posjeduje.


:hahaha: E Ameri,Ameri......

2ajb888.jpg
 
Poslednja izmena:
tako nesto al' dobra je skroz stvar to jos samo kada bi ovi ****** iz Telekoma / Telenora uveli normalan net preko onog usb modeoma sto reklamiraju na tv-u a ne da je to njesra sporije i od dial up-a :roll: onda bi uzeo da imam kada sam van Bg-a da se zezam :D
ma koji ce ti qurac van Beograda ,menii je jedna od najboljih stvari u odsustvovanju iz kuce , grada i drzave sto se potpuno iskljucim od neta , tv-a ,vesti i sranja :super:
 

Back
Top