Misterija... ?

Tooth fairy

Elita
Poruka
18.835
E ovako,suprug i ja,tacnije moj suprug je dobio poziv od naseg poznanika da se prikljucimo jednoj "Svajcarskoj firmi".Cime se bavi ta firma,on nece/ne sme da kaze,na sastanak sa "sefom" dolazis skockan- odelo,kravata i te stvari.Pare pljuste,ti ne radis ama bas nista,osim sto ides na te njihove "sastanke",i slusasa kako pricaju o knjizevnosti,filozofiji itd,i obavezan si da placas clanarinu,i ulaz na sastanak.Moras da budes dobar covek,bez dosije-a,porodican,pobozan... Ima jos toga,ali ne mogu da se setim.
A ja nisam glupa (bar mislim tako),i skapirala sam da su to MASONI!
Mozda gresim,ali previse stvari se poklapa.
Razlog iz kog bi se mi pridruzili toj "firmi" je iskljucio materijalne prirode.
Imam par pitanja,na koje bih volela da dobijem direktne i objektivne odgovore.
1. Da li se iz masona moze slobodno istupiti,bez problema i posledica kad god ti to pozelis,kao sto to oni kazu.
2.Da li su opasni za pojedinca,mislim po njegovo psihicko i fizicko stanje.
3.Da li kod njih postoje neki seksualni ili sl. rituali?
 
Pa masoni to ne rade na taj nacin niti ce vam reci da ce pare pljustati, niti se predstavljaju kao bilo koja firma. Naglasak nije na komercijalnoj dobiti, pozivanje se ne radi na takav nacin i jos mnogo toga sto ce ti objasniti oni koji se u njihov sistem delovanja mnogo vise razumeju.

Ja bih rekao da je to neki komercijalni kult, nesto poput herbalajfa, kalifornija fitnesa, nesto gde pozivalac nece da vam otkriva o cemu se radi da vi ne bi rekli da to necete i da vas ne zanima. Uce ih da vas pozovu na neki sastanak i da vam onda tamo predstave o cemu se radi. Prosto da ne bi ste odbili u startu i zato sto tako pise u njihvom prirucnicima
 
Masoni! Hahahaha

Ne shavatam naslov. U čemu je misterija? Meni je misterija to što vi uopšte razmišljate o ponudi o kojoj ne znate ništa sem da treba da plaćate ulaz. Ako plaćam, moram da znam šta plaćam. I kakva je to firma u kojoj se ništa ne radi, već se samo sastanči i plaća? Misterija je da o tome uopšte razmišljate, a kažete da niste glupi. Izvinjavam se, ali nešto mi pade na pamet ona plavuša iz glupih crtanih štosava na jednoj televiziji.
 
Poslednja izmena:
Vrlo moguce...
Zanimljiva teorija...:super:
A i oni kazu da bi bilo pozeljno da dolazim i ja sa suprugom na sastanke,mada nije obavezno.A masoni i zene? :ljutko:
Ali stvarno ne razumem cemu tolika misterija.Taj nas poznanik nece nikako da kaze cime se bavi.:dontunderstand: Majku mu,ako koljes ljude,reci tako,zar ne? Stvarno ne kapiram... On (Sasa),nam lepo kaze,dodjes,porazgovaras sa sefom,on ti isprica neku svoju pricu, nista te ne pita,msm da li hoces da se pridruzis ili sl.Samo kaze kada je sledeci sastanak,pa ti sad odluci da li ces doci ili ne,ako se pojavis-pojavis,nije nista obavezno.
Je l mozes molim te,da mi kazes ako je to luuupam Herbalajf,sta ti npr radis za njih,za sta ti leze 1000-2000 evra mesecno na racun:manikir: Ne preterujem,veruj mi.
A zamisli da mi muz radi kao zigolo?To mi je prvo palo na pamet.:dash::dash::dash::dash:
 
U pa hoće to. Ima firmi gde treba samo da se pojaviš skockan i oni ti plate 1000-2000 evra na račun. Lud narod, pa nezaposlen i muči se za sitne pare. Budale. Neradnici.
 
Masoni! Hahahaha

Ne shavatam naslov. U čemu je misterija? Meni je misterija to što vi uopšte razmišljate o ponudi o kojoj ne znate ništa sem da treba da plaćate ulaz. Ako plaćam, moram da znam šta plaćam. I kakva je to firma u kojoj se ništa ne radi, već se samo sastanči i plaća? Misterija je da o tome uopšte razmišljate, a kažete da niste glupi. Izvinjavam se, ali nešto mi pade na pamet ona plavuša iz glupih crtanih štosava na jednoj televiziji.

Izvinjavam se sto sam glupa... :worth::worth::worth:
Mama me rodila takvu,nisam ja jadna kriva...:hahaha:
 
Masoni! Hahahaha

Ne shavatam naslov. U čemu je misterija? Meni je misterija to što vi uopšte razmišljate o ponudi o kojoj ne znate ništa sem da treba da plaćate ulaz. Ako plaćam, moram da znam šta plaćam. I kakva je to firma u kojoj se ništa ne radi, već se samo sastanči i plaća? Misterija je da o tome uopšte razmišljate, a kažete da niste glupi. Izvinjavam se, ali nešto mi pade na pamet ona plavuša iz glupih crtanih štosava na jednoj televiziji.

Mora da je u pitanju neko Ministarstvo :hahaha:
A verovatno i orgijaju
 
Vrlo moguce...
Zanimljiva teorija...:super:
A i oni kazu da bi bilo pozeljno da dolazim i ja sa suprugom na sastanke,mada nije obavezno.A masoni i zene? :ljutko:
Ali stvarno ne razumem cemu tolika misterija.Taj nas poznanik nece nikako da kaze cime se bavi.:dontunderstand: Majku mu,ako koljes ljude,reci tako,zar ne? Stvarno ne kapiram... On (Sasa),nam lepo kaze,dodjes,porazgovaras sa sefom,on ti isprica neku svoju pricu, nista te ne pita,msm da li hoces da se pridruzis ili sl.Samo kaze kada je sledeci sastanak,pa ti sad odluci da li ces doci ili ne,ako se pojavis-pojavis,nije nista obavezno.
Je l mozes molim te,da mi kazes ako je to luuupam Herbalajf,sta ti npr radis za njih,za sta ti leze 1000-2000 evra mesecno na racun:manikir: Ne preterujem,veruj mi.
A zamisli da mi muz radi kao zigolo?To mi je prvo palo na pamet.:dash::dash::dash::dash:

Pa to pise u prirucnicima o multi level marketingu.
Ljudi imaju nejasnu ideju da je to neka prevara, culi su da se neko time bavio pa nije bio uspesan, boje se da ih neko ne prevari, i onda se savetuje da kad sire krug kupaca, ljudima ne govore o cemu se radi, bas zato da ih ne bi odbili u startu. Nego te zaintrigiraju u dovoljnoj meri da sam dodjes, a kad dodjes uzdaju se u dobro osmisljenu prezentaciju.
Nije to nista strashno, to je moderna direktna prodaja, psihologija kupca i sl.

Naravno, na tom sastanku ce ti i reci da ti nemas nikakvu platu, nego da mozes da zaradis te pare ako ovo i ono i ovako i onako i bla bla bla

Pa vidi....siguran sam da se tvoj muz ne bi previse bunio da radi kao zigolo. Zavisi samo koje bi mu trziste dali da pokriva :hahaha:
 
E ovako,suprug i ja,tacnije moj suprug je dobio poziv od naseg poznanika da se prikljucimo jednoj "Svajcarskoj firmi".Cime se bavi ta firma,on nece/ne sme da kaze,na sastanak sa "sefom" dolazis skockan- odelo,kravata i te stvari.Pare pljuste,ti ne radis ama bas nista,osim sto ides na te njihove "sastanke",i slusasa kako pricaju o knjizevnosti,filozofiji itd,i obavezan si da placas clanarinu,i ulaz na sastanak.Moras da budes dobar covek,bez dosije-a,porodican,pobozan... Ima jos toga,ali ne mogu da se setim.
A ja nisam glupa (bar mislim tako),i skapirala sam da su to MASONI!
Mozda gresim,ali previse stvari se poklapa.
Razlog iz kog bi se mi pridruzili toj "firmi" je iskljucio materijalne prirode.
Imam par pitanja,na koje bih volela da dobijem direktne i objektivne odgovore.
1. Da li se iz masona moze slobodno istupiti,bez problema i posledica kad god ti to pozelis,kao sto to oni kazu.
2.Da li su opasni za pojedinca,mislim po njegovo psihicko i fizicko stanje.
3.Da li kod njih postoje neki seksualni ili sl. rituali?



Zvuci mi poznato,pre nekoliko godina moj sada bivsi muz i ja smo pozvani....NIsam u startu htela da idem,jer nisu hteli da kazu o cemu je rec,ali on je navaljivao i otisli smo...Necu ti prepricavati dogadjaj...Da sam mogla otisla bih kuci istog momenta,ali posto je bilo u drugom gradu,a nas je tamo odveo njegov rodjak kolima nisam imala gde da odem, vec da slusam...A pre nego sto cujes celu pricu,moras da potpises klauzulu po kojoj neces pricati lose o njima u javnosti,da ces cutati najmanje tri godine,a ako to prekrsis platices kaznu od cini mi se 3000 evra...A ostavljas sve svoje podatke,i ime i adresu i maticni broj i potpis..Molila sam muza da odemo,nije hteo,a posto smo dosli u paru morala sam da ostanem do kraja.A traje dugo...Placas ulaz,zaista,a ta clanarina,''prava sitnica''..Pre tih 5,6 godina bila je 2000 evra...Kolika je sada mogu misliti...Sustina je u tome da te pare moras da uplatis za tri dana..Da bi te pare kroz zaradu dobio natrag moras da nadjes najmanje 3 osobe ili 3 bracna para koji ce tu istu sumu uplatiti...Ako ih nadjes i vise zaradjujes,a ako ne nadjes pare ti propadaju....Mene nisu impresionirali nimalo tom prevarom,ali mog muza jesu...Hvala bogu te nismo imali te pare,a nije mi ni palo na pamet da ih pozajmljujem kao sto je njegov nesrecni rodjak uradio:nasao je samo jedan par,novac je pozajmio jer su i on i njegova zena tada radili u propaloj firmi gde nisu primili platu mesecima...A posto je taj skup u drugom gradu bio ,svaki put je potencijalne kandidate vozio tamo i placao im obrok( i to je obavezno).''Kandidati'' sami placaju ulaz na predavanje,ali onaj koji ih preporucuje duzan je da ih doveze tamo i plati im da jedu...I da ih ta tri dana kasnije dok se smisljaju svaki dan zove,obilazi i odveze na jos jedan sastanak gde ce ga vec uspeli kandidati ubedjivati sta propustaju ako ne prihvate....On je mnogo kandidata vodio i napravio sebi jos troskova...A moras i da ides na ''sastanke'' na kojima slusas razne predavace i skupljas bodove za uspinjanje na lestvici uspeha,a bez tih bodova ne mozes da vratis pare cak iako nadjes kandidate....Propao je nacisto,ne znam sta je uradio da vrati taj dug...A slucajno sam saznala i za coveka koji je novac pozajmio od zelenasa,dao kao garanciju svoj stan i posto nije uspeo da nadje kandidate pare su mu propale,a zelenasi za vratom....
ZA svaki slucaj necu pisati ime firme,ali posto je nedelja,pretpostavljam da si vec na tom sastanku...I da je poceo muzikom i specificnim pozdravom sledbenika koji sa odusevljenjem klicu...Brr kad se samo setim....Nadam se da niste naseli...Ili da imate para za tu clanarinu i bogate prijatelje koji ce se povesti vasim primerom i uplatiti clanarinu...
 
To su piramidni sistemi prevare, MLM je tipičan primer. Tu dobijaju samo oni koji su na vrhu, a ostali sisaju veslo i bivaju ošišani.

Matematika je prosta - ne postoji sistem u kojem svi dobijaju.
 

Back
Top