DOPING za i protiv ?

Lucidini

Početnik
Poruka
10
Nekako mi ne da mira sva ta halabuka oko dopinga.
Šta je tu loše ako je stvar ličnog izbora.
Smatram da čovečanstvo koči samo sebe, kažu štetno po zdravlje, kao i pušenje pa to ne sputava milijarde da se svakodnevno truju!
Kraj sveta je tu, danas sutra naše lepo sunce će da kaže "dosta smo se družili PUTUJ ili možeš samnom da gledaš jedno lepo kabum"!!!
Hoćemo li biti spremni za put?

..."Što možeš danas ne ostavljaj za sutra"...

Sutra se neki neće ni probuditi to je surova istina!
Koliko ste puta čuli onu ..."Eee da mi je ova pamet i one godine"...?
Poenta te mudrosti je (između ostalog) "NISAM IMAO DOVOLJNO HRABROSTI" !!!
 
Lucidini:
Nekako mi ne da mira sva ta halabuka oko dopinga.
Šta je tu loše ako je stvar ličnog izbora.
Smatram da čovečanstvo koči samo sebe, kažu štetno po zdravlje, kao i pušenje pa to ne sputava milijarde da se svakodnevno truju!
Kraj sveta je tu, danas sutra naše lepo sunce će da kaže "dosta smo se družili PUTUJ ili možeš samnom da gledaš jedno lepo kabum"!!!
Hoćemo li biti spremni za put?

..."Što možeš danas ne ostavljaj za sutra"...

Sutra se neki neće ni probuditi to je surova istina!
Koliko ste puta čuli onu ..."Eee da mi je ova pamet i one godine"...?
Poenta te mudrosti je (između ostalog) "NISAM IMAO DOVOLJNO HRABROSTI" !!!


Interesantno zapazanje. Samo je problem sto nema trunke realnosti u tvome filosofiranju. Vidi se da se nisi bavio nikada sportom, a kamo li razmislio o licnosti sportiste. Doping nije zabranjen samo radi zdravlja. Dopingovati se, znaci drogirati se, da bi postigao bolje rezultate. To je prisutno kod vrhnunskih sportista, ali i kod onih nizerazrednih. Procitaj knjigu LJubodraga Ducija Simonovica, "Olimpijska podvala". Tu se mnogo govori o dopingu, o sportu, o sportskom duhu, o olimpijskim igrama i onome u sta su se one pretvorile. Svi ti vrhunski sportisti postaju idoli neke dece koja ulaze u sport, koja sport biraju kao nesto oprecno narkomaniji, koja je sve prisutnija. Gomile su dece koja su socijalno odbac4ena zbog statusa njihovih roditelja, koja sport vide kao neki nacin kako mogu da se izvuku iz propasti. POgledaj samo NBA, to je zivi primer. Vecina kosarkasa je crno, a poreklo su crnacki kvartovi, getoi iz kojih je izvukla upravo kosarka, ili bilo koji sport. ONI SU MOTIVISANI. Motivsani su da se ne vrate u propast, da pokusaju da daju sve od sebe, da ne pomere granice svoje fizicke izdrzljivosti nekim stimulansima, vec cistim instinktnim motivom.

Istina je da se doping danas koristi svesno, planski, ali razlog tome je mesanje politike i biznisa u nesto sto bi trebalo doci kao razonoda i vid rekreacije, radi ocuvanja psihickog i fizickog zdravlja.
 
A šta kažeš da onu izreku " Što možeš danas ne ostavljaj za sutra" malo upotrebiš oko nekih društveno korisnih stvari.
Samo bi neko da se drogira, da lenčari, da ne radi ništa pametno i da večito bude na nečijoj grbači.
Što ne pitaš mamu i tatu da ti daju lovu za dop, mislim da su oni razumni i da će potpuno razumeti tvoje mladalačke potrebe.
Idi bolje sedi uči, završavaj neku školu da budeš nešto i da te se tvoje potomstvo ne stidi i ne odriče. Ili bar radi nešto, da se tvoji roditelji s tobom ne pate.
A cigarete, šta reći, bravo pušači uspeli ste ne samo sebe da trujete već trujete i ljude kojima je njihovo zdravlje dragoceno, još ih i kritikujete kad vas zamole da malo sklonite cigaretu...
Uostalom, izgleda da si se ti malko više bacio na taj dop i ozbiljnije, malo si zalutao. Ovo je forum DRUŠTVENE NAUKE, znaš ne povezujem to sa dopom nikako, ok društveno, odnosi se na društvo ali nauka!? A možda ti samo želiš da ti dop pomogne da postaneš neki naučnik.
Mislim da je bolje da nađeš neki realniji način.
SLOBODA o kojoj ti možda misliš kad govoriš o tome da ne treba zabranjivati ono što je u korist tvoje štete, nije sloboda, već ropstvo, koja sloboda kad robuješ večno nekoj apsurdnoj i besciljnoj želji da imaš sve i više i više... Sloboda je biti slobodan da možeš sve (što svako na ovom svetu, sudeći po tome da je vlasnik svog života, ima za pravo) a biti pametan i uzeti samo ono što je dobro.
No, od volje ti, tvoj život tvoja stvar, niko tebi ništa ne brani, samo napred, neki se ne uče na tuđim greškama, osveste se tek kad lupe o beton posle visokog letenja.
Od srca ti želim da ti tada ne bude kasno.
Samo ipak razmisli bolje.
 
Ljudi nije mi samo jasno, kada mislite da se ispilimo i kako iz ove naše majke Zemlje!?

Bežite od dopinga, šta li onda mislite o genetskom inžinjeringu?

Srećom ima ko misli o ovim temama. Dobacili smo do meseca (mislim kao civilizacija, da izbegnem maloumne komentare tipa ..."Američka svinja"...Mada je to priča za sebe),ali to nije ni "t" od trunka u poređenju sa Vasionom.

Žalosno je što mnogi i ne razmišljaju dalje od danas.
Isto ti je sa zubom i tek malom tačkicom koju možeš da uočiš. Šta radiš naravno ideš kod zubara, svestan neminovnog bola popravke!
Neki vole da dočekaju krater, bože moj i da ga izvade reći će ..."POSTOJE VEŠTAČKI ZUBI"...
Vremenom će sve više i više veštaci zamenjivati originale i eto nas u android sutrašnjici. I opet će neki zdušno da kukaju ..."Ne dozvolite da humanoidi nestanu!"...
Ovako inertnim rezmišljanjem stvarno ćemo dozvoliti da nestanemo!!!
 
Ovako inertnim rezmišljanjem stvarno ćemo dozvoliti da nestanemo...

da, veovatno je da cemo nestati ako se ne budemo pod hitno dopingovali... ne vidim, a verovatno ni bilo ko drugi kakva je veza izmedju vestaka, dopinga i kloniranja...
 
Lane moje:
Ovako inertnim rezmišljanjem stvarno ćemo dozvoliti da nestanemo...

da, veovatno je da cemo nestati ako se ne budemo pod hitno dopingovali... ne vidim, a verovatno ni bilo ko drugi kakva je veza izmedju vestaka, dopinga i kloniranja...

Da se razumemo nisam ja ovisnik i sad mi treba legalizacija dopa da se na miru "džabe" radim!

Nisam čak ni duvanski ovisnik!!!

Pričam o legalizaciji stimulativnih sredstava, kao mogućnost napretka. Mnogo je lakše istraživati bez kočnice "ILEGALNO". Ne dozvolite da vam prodaju bauk "DOP" šta mislite da se i baš u ovom dok ovo čitate neko ne bavi stimulativnim sredstvima koje neće proglasiti "DOP"? Naravno da se istražuje naravno da se koriste stimulativna sredstva, ali se samo pazi da na testiranju bude "čist ko suza"!
MAAA DAAAAA !!!

U ljudskoj je prirodi ..."brže bolje više"...
iz jednostavne svesti o postojanju kao najvišem nama poznatom dostignuću!!!

Zašto ..."brže bolje više"...?
nikad se ne zna ko je iza ugla i kakve su mu namere. Zar da nepoznato dočekam sa "sporo loše niže" ?

NE HVALA !!!
 
Anonymous:
Lane moje:
Ovako inertnim rezmišljanjem stvarno ćemo dozvoliti da nestanemo...

da, veovatno je da cemo nestati ako se ne budemo pod hitno dopingovali... ne vidim, a verovatno ni bilo ko drugi kakva je veza izmedju vestaka, dopinga i kloniranja...

Da se razumemo nisam ja ovisnik i sad mi treba legalizacija dopa da se na miru "džabe" radim!

Nisam čak ni duvanski ovisnik!!!

Pričam o legalizaciji stimulativnih sredstava, kao mogućnost napretka. Mnogo je lakše istraživati bez kočnice "ILEGALNO". Ne dozvolite da vam prodaju bauk "DOP" šta mislite da se i baš u ovom dok ovo čitate neko ne bavi stimulativnim sredstvima koje neće proglasiti "DOP"? Naravno da se istražuje naravno da se koriste stimulativna sredstva, ali se samo pazi da na testiranju bude "čist ko suza"!
MAAA DAAAAA !!!

U ljudskoj je prirodi ..."brže bolje više"...
iz jednostavne svesti o postojanju kao najvišem nama poznatom dostignuću!!!

Zašto ..."brže bolje više"...?
nikad se ne zna ko je iza ugla i kakve su mu namere. Zar da nepoznato dočekam sa "sporo loše niže" ?

NE HVALA !!!

cini mi se da i dalje nema odgovorar na moje pitanje...
 
Lucidini:
Ljudi nije mi samo jasno, kada mislite da se ispilimo i kako iz ove naše majke Zemlje!?

... Dobacili smo do meseca (mislim kao civilizacija
...ali to nije ni "t" od trunka u poređenju sa Vasionom.

Sta si se potresao toliko, kada je kosmicki turizam danas vise nego realan:-)))
Mozes i ti da budes jedan od putnika, ako ucestvujes u nagradnoj igri.
Seti se samo "folksvagenove" lutrije u Brazilu, na kojoj je put u Svemir dobila neka mlada kozmeticarka(nekog ruskog imena, cini mi se)

Mozda bez DOP-a ne mozes da odleprsas u Vasionu, ali da ucestvujes u nagradnoj igri sigurna sam da mozes. lol

"Ko istinu gudi, gudalom ga po prstima biju"- Vuk Karadzic
 

Back
Top