Koliko ste imali macaka do sad?

Evo na primer, ja sam imala oko.......:think: puno macaka,:lol: a ovo su njihova imena: Prvi, Persija, Greta, Kivi, Belka, Belko, Šeri, Tomi, Garfild, Sivka, Živka, Cica, Serafina.... Ne mogu vise da im se setim imena imala sam jos vise macaka.....:whistling: A najomiljenije macke su mi bile sve ali evo na primer Šeri, Greta i Garfild...:think:
 
Ja imam samo jedno jedino, ovo mace sto ga sad imam! Ali sigurna sam da cu ih u buducnosti imati jos!
Ali imali smo kuci u Subotici vecito nekih macaka, onih dvorisnih, sto dolaze da jedu, prespavaju a preko dana ih ne mozes videti jer lutaju po kraju. Nisam bila preterano zinteresovana za njih, mislila sam da su prljave, pune buva i krpelja, i tada nisam volela macke, samo pse. U tom periodu sam zapamtila samo dve mace, Miciku i Lolu, koje su mi bile posebno drage. Micika je spavala sa nasim tadasnjim psom, Bagzijem, nemackim bokserom. Mnogo su se voleli i slagali kao brat i sestra! Lola je bila blesava, luda, hiperaktivna.... Za ostale macke se nisam vezivala. Dok mi, pre dva meseca, u zivot nije usla ova Gospodjica MAca. E ona je prva maca koja je pravi kucni ljubimac, zato sto zivi samnom u kuci, brinem o njoj, spavam sa njom, volim je do neba!
 
Maza 1 i 2, Lucija, Gabrijela, Debeli, Mica, njena ćerka, pa unuka, Zloćko i Bili. Obe Maze i Lucija su bile babine mačke, Gabrijela, debeli, Mica&offsprings su bili ispred zgrade, Zloćko u dvorištu (koje je bilo babino a sad je moje) a Bili u radnji. Najduže je tu bila Gabrijela ali stvarno ne bih mogla da kažem koga sam najviše volela.
 
Ja im iskreno ne znam broja.... jaaaako puno.
Prvi macak se znao Buca, i bio je sa nama oko 9 godina i posle bombardovanja je uginuo. Pa je posle njega dosla zenka koja se zvala Maka, i ona je pocela da se maci.....njena deca Cvrca, Meka, Mican. Svi su bili vec odrasli kada su nestali, jedino je Meka (zenka) dosta dugo pozivela pa je izrodila buljuk maca. Moji omiljeni (njena deca) su Guza i Mica.
Guza je bio moj miljenik, iako ga vise nema, udarila su ga kola, jos uvek ga nosim u srcu. Njega sam najvise volela a i on mene. Mica se macila nekoliko puta ali nije htela da ih cuva pa su posle par dana macici umirali, a onda se razbolela, i tako bolesna se omacila i te mace je pocela da gaji, dva decaka, Belko i Micko, imali su oko 3 meseca kada je Mica uginula, oni su joj tada sisali, i ona je bukvalno umrla dok ih je dojila.
Hvala bogu njih dvojica su zivi i zdravi, veliki mackovi, lepi su ko lutke. Blesavi.
A imam i jos 2. mace koje je neko bacio u nase dvoriste a mi smo ih zadrzali. To su Sivno i Cakana. Znaci trenutno 4 macke.

A da ne zaboravim i moju Kiki koju sam ja dovela kuci, neko je bacio kao jakoooo malu u dvoriste pored moga po cicoj zimi. Ona se kod nas oporavila i odrasla, omacila se i dobili smo Crnka, Brku i Popija. Medjutim, na zalost ni jedno od njih vise nije zivo.
 
Samo dve, tj. dva mačka. Prvog sam dobila kada sam imala 5 godina i nikako nisam mogla da prihvatim da je dečak, pa sam mu dala ime Micika. Kasnije smo ga prekrstili u Micko. Živeo je 10 godina, pa smo morali da ga uspavamo... Sada imam Lazu, veliku mazu, starog gotovo 8 meseci i volim ga najviše na svetu. :heart:
 
Kad sam bila mala imala sam lepog cnobelog macka koji se zvao Djeri. Bio je mali daivljak koji je imao obicaj satima da mi lezi u krilu i dok ga mazim zadovoljno prede da bi odjednom skocio i svu me izgrebao. Sada imam slicnog nevaljalka Carlija. I on je dosta agresivan pa se ponekad pitam da li ja uticem na macke da budu agresivne ili je to u njihovim genima. Mozda mene samu privlace macke koje imaju neukrotivu narav.:heart:Kada sam birala Carlija od pet macica u leglu izabrala sam ono koje nije marilo za svoju majku. Oni drugi kada sam uzimala u narucje pogledom su trazili majku, samo je Carli bio neustrasiv i radoznao. Kada sam ga uzela bio je jako mali (imao je 5 nedelja) i na putu do kuce ni jednom nije zamaukao.Znam da mali macici kad se odvoje od majke cele noci tuzno maucu i dozivaju majku ali Carli nije pustio ni glasa. Kad sam ga donela u kucu i spustila odmah je krenuo u istrazivanje svog novog doma. Kad je nasao hranu bio je srecan i zadovoljan. Odmah je poceo da prede.
 
Poslednja izmena:
U ovoj temi bi mene zanimalo koliko ste imali macaka, njihova imena, koju ste najvise voleli....:lol:

uf ne znam da li cu se svih setiti...imala sam prvo jednog - marko, onda je on uginuo (otrovao se siroma) e onda idu (u isto vreme) tonce i zvonce dve sestre, njihov brat micko, pufna zvoncina cerka, belka sestra tonce i zvonce, marko II njega sam pokupila sa ulice...dal bese jos neka ne mogu da se setim :lol:
tu je gomila macica, ovih zenki, koje smo ispoklanjali nismo im davali imena jer kad se okote sve u isto vreme to ne znas koje je cije :lol:
 
Poslednja izmena:
ja ne mogu da zamislim ovaj j....i zivot bez macke.Znaci od najranijeg detinjstva mene prate macke...uglavnom su to bili mesanci,odnosno samo mesanci tj.domace macke.Nemam nista ni protiv persijskih,sijamskih ali nekako me srce vuce ka domacim macama.Bilo ih je dosta.Ali evo najvise se secam zadnjih pet .To su uglavnom bili macori i svi su se isto zvali Cile...sem prvog koji je bio Caci.Razlika je bila samo u nadimcima...sada i moja deca luduju za mackama i prosto ih obozavaju.Nase macke su jako razmazene i one su gazde u kuci, i one sve mogu i nista im se ne brani.U porodici provode vreme do svog poslednjeg dana.Sve su uginule od starosti i nama ostavile vecitu bol i uvek izgovaram istu recenicu kada se oprastam od nekog od njih :nikad vise necu uzeti ni jednu macku...
 

Back
Top