mucnine pomagajte

linga

Zainteresovan član
Poruka
102
ima li neko neki proveren savet za mucninu u trudnoci. Ja sam sedma nedelja i pre dva tri dana su mi pocele mucnine po ceo dan. Presrecna smazbog bebca ali se plasim da li cu moci da se hranim dovoljno kavelitetno izdravo jer mi se vec sad gade mnoge namirnice.
 
Nemoj da se brines. Meni je bilo muka od 1,5 do kraja treceg meseca i to najmanje ujutru. Nisam mogla da jedem ni moja omiljena jela. Dva puta sam povracala posle najblaze moguce telece corbe, cak ni salate nisam mogla da jedem, pa sam se osecala kao malo dete koga teraju da jede jer sam za stolom sedela po sat vremena terajuci se da jedem-zbog bebe. Nisam slusala savete da u tom periodu jedem bilo sta sto mogu, ako je to banana, ceo dan bananu, vec sam se trudila da se hranim po protokolu, a to mi nije polazilo za rukom.
Koliko ja kapiram na pocetku nije toliko vazno sta se jede jer beba tako mala i onako uzme za sebe sve sto joj treba, vec kada ti prodju mucnine onda se pridrzavaj svih pravila i ti i beba cete biti super. Meni je posle tih mucnina trudnoca zaista bila najlepsi period u zivotu.
 
Meni je sestra u 8 nedelji trudnoce i ima iste probleme kao i ti.Po ceo dan povraca i sve joj se gadi...Trenutno uzima neke vitamine,ne znam da li je bedoksin,moracu da je pitam.Znam samo da joj je doktor rekao da ne uzima Maternu.Kad je tebi termin?
 
Termin mi je 20 april 2005. godine. Ovih dana mi je bilo muka po ceo dan malo manje kad jedem. Jutros je nsenosno cak sam malopre i povracala. Pijem Maternu i folan - folnu kiselinu, da li smem jos pored toga da uzmem dodatno b vitamin?
 

Back
Top