BIOS greska

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
kako ne mozes da udjes u bios? koju gresku izbacuje? koji komp je u pitanju, koji bios? daj malo detalje, mi ovde ne bacamo pasulj i gledamo u isti, ako hoces da ti pomognemo, moras malo da pojasnis problem.
 
To je neki stariji racunar, kombinacija tastera je alt+f2, ali kada to odradim ne otvori mi se BIOS nego kao neki novi dos prozor. I tu izmedju ostalog pise "enter new bios name". Kada ukucam nesto samo mi izbaci "device not ready"
 
Kada pritisnes ALT+F2 pojavljuje ti se prozor za programiranje BIOS-a,na taj nacin ne mozes da udjes u bios!
Izvadi bios bateriju i sacekaj par minuta pa je vrati ili uradi clear CMOS sa jumperom i onda vidi da li mozes da udjes u Bios sa pritiskom na DEL,F2 ili F5 zavisi da li je to laptop!
 
Kada pritisnes ALT+F2 pojavljuje ti se prozor za programiranje BIOS-a,na taj nacin ne mozes da udjes u bios!
Izvadi bios bateriju i sacekaj par minuta pa je vrati ili uradi clear CMOS sa jumperom i onda vidi da li mozes da udjes u Bios sa pritiskom na DEL,F2 ili F5 zavisi da li je to laptop!

Moze li malo pojasnjenje? Kako se radi "clear CMOS sa jumperom" jer pojma nemam sta je to, pocetnik sam...
 
Ok, jesam. Nego sada kada se startuje sistem pise mi da je xp instaliran i na c i d particiji i pita me koji da pokrenem. Ja hocu da skroz formatiram hard i instaliram fresh kopiju na c ali mi nigde ne nudi opciju format. Kada se pokrene instalaciju umesto standardnog format ima da pritisnem L da izbrise staru i odradi novu kopiju, ali ona na drugoj particiji opet ostane
 
Ok, jesam. Nego sada kada se startuje sistem pise mi da je xp instaliran i na c i d particiji i pita me koji da pokrenem. Ja hocu da skroz formatiram hard i instaliram fresh kopiju na c ali mi nigde ne nudi opciju format. Kada se pokrene instalaciju umesto standardnog format ima da pritisnem L da izbrise staru i odradi novu kopiju, ali ona na drugoj particiji opet ostane

Najbolje je da obrises particije i da kreiras nove (ako imas podatke skloni ih na neki cd). Brisanje particija mozes da obavis u 6. koraku instalacije (6. korak uputstva sa sledeceg linka: http://forum.krstarica.com/threads/332996). Kada to odradis onda instaliras sistem gde ti odgovara.
 
Ok, hvala vam... Sada cu pokusati, pa vam javljam sta sam uradio. Instalirao sam 1000 puta do sada xp ali ovo je nesto cudno, komp nije ukljucivan 2-3 godine, a na obe paricije ima xp i nigde mi ne daje opciju za format :/
 
Ok, izbrisao sam jednu particiju, ali sada nigde nema tog prostora sa harda. Ostala je samo jedna particija sa nesto malo memorije odvojena za sistem. kako da vratim ovo ostalo prostora?
 
Od kada sam instalirao Windows 7 imam problem sa mikrofonom. Rec je o slusalicama sa mikrofonom, ne znam kako da ih povezem, uredjaj je ispravan 100%. Zvucna je realtek AC97 i u speaker configuration uopste nema headphone. Na xp-u je imalo. Evo i slike... kada stavim na 2 CHANNEL MODE FOR STEREO SPEAKER OUTPUT slusalice rade ali ne i mikrofon. Moze li neko da mi objasni kako da resim problem? Ili bilo kako drugacije da mikrofon proradi.
 

Prilozi

  • Capture.JPG
    Capture.JPG
    47,4 KB · Pregleda: 5
al zato imas mic in, koji ulaz za mikrofon, ako nisi siguran kako da povezes, imas sliku, tako da ti je na roze prikljucku za mikrofon, a zeleni za sluske, a i bitno je da u tzv. mikseti mikrofon bude ukljucen, odnosno ne bude mutiran.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top