TUŽNA PRIČA

tea b.

Početnik
Poruka
46
Sinoć izlazim iz svog stana i krećem širokom ulicom do ćoška da kupim palačinke. Dolazim, naručujem i posle nekoliko minuta dolaze dva cigančeta da prose.
Jedan odlazi na ulicu gubeći se u moru automobila, a ova druga dolazi u prevelikoj suknji do mene, pipkajući me traži da joj kupim palačinku:"kupi mi palačinku. Sa eurokremom. Ajde." Ja joj govorim da ne mogu i okrećem se prema ulici, a tamo na trotoaru trčkara mače od nepunih mesec dana.Baš je slatko-pomislim, ali onaj stariji rom poče nešto da ga gurka-jer nema vremena da se igra sa njim. Prolazi nekoliko minuta stižu dve devojke, a potom i otac sa sinom.Mala cigančica opet počinje:"ajde...sa eurokremom...".Dobro-rekoh i utom klinac koji je stajao sa ocem kaže:"Slušaj tata, čuje se neka maca kako mjauče."...Ja pomislim u sebi kako sam je videla i kako je baš slatka, ali onda nekako shvatim da to nije onaj pravi mjauk, da u tome ima nešto čudno...okrećem se i vidim mače kako mu donji deo na ulici nepomično stoji, dok glavicom bezuspešno pokušava da se pokrene tražeći od bilo koga da ga spase.Trčim,letim ka ulici uzimajući ga pre nego ga neko ptpuno zgazi.Trese se.Pokušava da diše.Bori se.
Mislim, ma možda su mu samo polomljene noge.Preživeće.Zvaću veterinara.Biće sve u redu...
Trčim kući.Kiša pljušti.Penjem se liftom, ulazim u stan, pokušavam da uzmem telefon...
Pogledam ga.Glava mu pada na moje krilo i njegova duša polako odlazi.Njegovo malo telo nije imalo snage da se izbori...
Nisam uspela da ga spasem, ali bar mogu da proširim sećanje na njega.Na jedno malo mače, na jedan deo prirode prirode koji je ugušen modernom civilizacijom.......................
 
Ja sam uspela pre mesec dana da spasem jednu macu!!!
Eto ga,još je živ i sve lepši...Kada mu je hladno leži na kuci,greju se...

E,stvarno mi je žao...Strašno je koliko životinja strada ispod točkova (naših) auomobila...
 
Naravno da mi je zao...Imala sam nekad macu koja je slicno zavrsla, i dan_danas sam tuzna kad se setim tog...
Samo...

kako to da se niko nije upitao sta bi s malim cigancetom, dal' je to dete dobilo veceru?
Lepo je sto volimo zivotinje, al' ako izostavljamo ljude...?
 
Macad:
Naravno da mi je zao...Imala sam nekad macu koja je slicno zavrsla, i dan_danas sam tuzna kad se setim tog...
Samo...

kako to da se niko nije upitao sta bi s malim cigancetom, dal' je to dete dobilo veceru?
Lepo je sto volimo zivotinje, al' ako izostavljamo ljude...?

Varas se... upitao se neko, samo idi malo gore i pogledaj jos jednom.
BTW, i ja imam macu koju jako volim...
 
Ne mogu da verujem.. :shock:
I ja sam bila svedok gazenja jednog maceta danas popodne... na par metara od mene...muka mi je kad se setim.
Sta im je, pobogu? Mackama, mislim.. :?
 
Dobro je sve dok u zgradi nemate klinca od 5 godina koga tata uci kako je muski ubijati macke ...i koji sa smeskom davi jednu po jednu... (prvu je ubio na Cetinju, isto ga je pametni tata hrabrio...)
A onda dodje do situacije da vas svako jutro ispred zgrade doceka po jedno mrtvo mache... bez krvi, sve uredno.
Dok ne pozovete socijalnog radnika... tek onda machici pocinju da prezivljavaju...
 
Macke arrragh. Do neki dan sam imao 7 komada.
I danas se otarasih poslednjeg maceta i ostade samo stari macak koji je napravio svo to sra*nje.

I znate sta nimalo mi nije zao ni jednog malog maceta koje mi se posralo u kuci, na krevetu.
Nije mi zao ni onog crnog koji je svaku noc spavao na prednjem sedistu u autu niti jedinog macka (ostalih 6 bejase zenke) kojeg sam poklonio drugu jer je njegovog neko otrovao niti tog maceta sto ga je agzilo auto....mrzim macice jer su mnogo glupe zivotinje za razliku od pasa koje su mnogo pametnije,a mnogo gore su prosle od macaka.
 
Кулиража:
Macke arrragh. Do neki dan sam imao 7 komada.
I danas se otarasih poslednjeg maceta i ostade samo stari macak koji je napravio svo to sra*nje.

I znate sta nimalo mi nije zao ni jednog malog maceta koje mi se posralo u kuci, na krevetu.
Nije mi zao ni onog crnog koji je svaku noc spavao na prednjem sedistu u autu niti jedinog macka (ostalih 6 bejase zenke) kojeg sam poklonio drugu jer je njegovog neko otrovao niti tog maceta sto ga je agzilo auto....mrzim macice jer su mnogo glupe zivotinje za razliku od pasa koje su mnogo pametnije,a mnogo gore su prosle od macaka.
Varaš se.Mačke mogu biti jednako pametne ako im posvetiš dovoljno pažnje.Razlika je što pas svoju ljubav prema čoveku pokazuje na jedan način a mačka na drugi...ali nije to poenta, već to što ima toliko nezaštićenih životinja bez obzira koja da je u pitanju, što ljudi misle da imaju pravo da odlučuju o njima, što niko ne preduzima ništa po tom pitanju...
...a razmislite malo koliko vam jedna životinja svojom primitivnom i naivnom igrom poboljša raspoloženje u teškim trenucima i odvrati misli od loših stvari... :roll:
 

Back
Top