KOJU STE DISCIPLINU NAJVISE GLEDALI NA OLIMPIJADI?

Za mene je ipak to bilo macevanje i skokovi u vodu. Zao mi je sto ni na jednom kanalu nije bilo modernog petoboja jer bih i to sigurno gledao i to po citav dan. To su po meni najuniverzalniji sportisti i njihove rezultate moramo gledati kroz jednu sasvim drugaciju prizmu.
I naravno tu su i skokovi u vodu.
Cini mi se da su skakaci i skakacice u vodu najskladnije gradjeni sportisti i naravno sportiskinje :).
Gimnastiku ne mogu da svarim jer kada vidim onu decu (specijalno to vazi za zensku konkurenciju) kako se lomataju odmah mi je u glavi konstrukcija "mali gladijatori". Odmah mogu da zamislim kako ih treneri i trenerke maltretiraju.
Prilicno je bio zanimljiv i dzudo.
 
Ma gledao sam tu stafetu ... stvarno je fascinantno izgledalo .... ja imam obicaj da kazem "jedu vodu", medjutim .... uvek postoji neko medjutim .... ja sam se bavio dugo i plivanjem .... moderno plivanje pocinje da mi lici na modernu atletiku ... tj. cini mi se da je 90% njih na ovaj ili onaj nacin dopingovano. Ne mogu da verujem da su onako plivali "cisti". Skakaci u vodu sigurno ne uzimaju neka dodatna sredstva .. mislim sta ce im .. zar ne? Pored ostalog plivaci jesu dobro gradjeni, madjutim polgedaj plivacice i uplasi se :) :), dok to nije slucaj sa skakacicama u vodu, a posebno dok lete :)
 
Maitre des Armes:
Ma gledao sam tu stafetu ... stvarno je fascinantno izgledalo .... ja imam obicaj da kazem "jedu vodu", medjutim .... uvek postoji neko medjutim .... ja sam se bavio dugo i plivanjem .... moderno plivanje pocinje da mi lici na modernu atletiku ... tj. cini mi se da je 90% njih na ovaj ili onaj nacin dopingovano. Ne mogu da verujem da su onako plivali "cisti". Skakaci u vodu sigurno ne uzimaju neka dodatna sredstva .. mislim sta ce im .. zar ne? Pored ostalog plivaci jesu dobro gradjeni, madjutim polgedaj plivacice i uplasi se :) :), dok to nije slucaj sa skakacicama u vodu, a posebno dok lete :)

100% svih sportista na tom nivou se dopinguje. Samo neke uhvate a neke ne (ako se ne varam u Atlanti je bilo skandala sa skakacima u vodu, mislim da je bio u pitanju Efedrin ali nisam siguran)
Sto se plivacica tice, stvarno ne izazivaju strah kod mene, zavist mozda (e da su mi onaka ledja :wink: ) ali strah nikako, cak me je ona matora holandezanka Inge odusevila ponasanjem i pristupom takmicenju i ostalim takmicarkama a i kontaktom sa medijima (sto bi reko pevac, sirok osmeh i zlatan zub :lol: )
 
Maitre des Armes:
Hahahah ma "strah" sam pomenuo onako figurativno, ali pravo da ti kazem na bi bas voleo da mi jedna onakva zalepi "dandaru". Inge je i moj favorit i prava sportiskinja u klasicnom smislu te reci. Jedino joj malo smeta ona progenija(izrazena brada) pa da bude prava lutka (istina malo veca) :) :)

E sad siguran sam da bi se nasli i oni koje bi bas to palilo, bez obzira dal je u pitanju brada ili "dandara" (mada, si ti siguran da medju njima ima onih koje treniraju Sve(i)bor pa da znaju kako se udara "dandara" :wink: )

Ma mene je bre Inge odusevila ponasanjem i stavom, ona je tamo dosla da se takmici i to je radila sa uzivanjem bez trunke prepotentnosti tako krakteristicne za Felpsa i jos neke amere (izuzetak je njihova zenska stafeta) trebalo je smao slusati odusevljenje engleskih komentatora kad neki amer izgubi trku.
 
Generalno mislim da su Holandezi jedna vrlo jaka nacija u svakom smislu. Sama njihova borba sa morem i oduzimanje kopna govori mnogo o tim ljudima. Dobro nisu se bas proslavili u II sv. ratu, ali izgleda da su se smorili od ratovanja. Medjutim njihovi uspesi u sportu su za primer. Pa tako i njihovo shvatanje sporta, a najbolji primer je zaista Inge
 

Back
Top