MEDIEVAL II MULTIPLEJER KAMPANJA(traze se igraci)

Vasilefs

Aktivan član
Poruka
1.369
MEDIEVAL II MULTIPLEJER KAMPANJA

Za igranje je neophodno imati instaliran MEDIEVAL II TOTAL WAR
Takodje neophodan je PATCH 1.2 i PATCH 1.3 oba se mogu skinuti sa ovog linka
http://www.totalwar.com/index.html?page=/en/support/supportmedievalii.html&nav=/en/7/2/
Za one koji imaju instaliran Kingdoms nije potrebno da skidaju peceve jer su oni vec instalirani :)

Multiplejer opcija je predvidjena za Kingdoms ekspanziju,ali postoji nacin da se multiplejer igra bez Kingdomsa,sve sto je potrebno je "medieval2.preference.cfg" LINK-
http://www.filefront.com/15453213/FAJL ZA MULTIPLEJER KAMPANJU.rar
Kada skinete ovaj fajl potrebno je da ga Extract-ujete u folder gde vam je instaliran MEDIEVAL C:\Program Files\SEGA\Medieval II Total War(odnosno gde vam je igra instalirana) postavice vam se pitanje da li da prekopirate fajl kliknite YES :rtfm:

Igranje multiplejer kampanje funkcionise na sledeci nacin:
Najpre se odaberu fakcije koje ce biti kontrolisane od strane IGRACA(one koje se ne izaberu kontrolise AI-Artificial intelligence odnosno kompjuter)zatim igrac koji je PRVI u nizu odigra svoj red,zatim u kampanji klikne END TURN,tada mu se otvori PROZOR na kome pise ko je sledeci na redu.Tada snimi igru,zatim izadje iz Medievala i svoj SEJV (save) aplopaduje i okaci ovde na krstarici.Tada igrac koji je sledeci na redu DAVNLOADUJE(skine) taj SAVE ubaci ga u folder SAVES koji se nalazi tamo gde mu je MEDIEVAL instaliran(npr. C:\Program Files\SEGA\Medieval II Total War).zatim startuje igru klikne na LOAD GAME i tu ce mu biti SAVE koji je skinuo.Zatim odigra svoj red pa pritisne END TURN,snimi igru i svoj SAVE aploaduje da bi ga sledeci igrac preuzeo.

Znam da ovo verovatno nije naj jasnije,ko se ne bude mogao snaci neka pita objasni cu mu :)

Igrive FAKCIJE izaberite jednu od slobodnih ;)

england..........
france...........
hre..............
spain.............
venice...........
sicily...........
milan............
scotland.........
byzantium........VASILEFS
russia...........
moors............
turks............
egypt............
denmark..........
portugal.........
poland...........
hungary
..........=d(^_-)b=

Da bi kampanja funkcionisala sto brze neophodno je da svaki igrac svoj red odigara NAJVISE 24 CASA posto je prethodni SAVE okacen.

Ovde prikacen probni SAVE,koji ce pomoci da se lakse shvati kako ovo sve funkcionise :)
http://www.filefront.com/15453287/GHS_TEST_SAVE.rar
EXTRACT-ujte ovo u folder SAVES(nalazi se npr. C:\Program Files\SEGA\Medieval II Total War)
 
Poslednja izmena:
ja bih da bukiram mesto turaka, samo jedno pitanje -
za koliko dana počinje ova sesija ?

Datum kad ce kampanja poceti jos uvek nije odredjen,mislim da bi trebalo pronaci jos nekoliko igraca pre nego sto pocnemo,ako znas nekog ko bi mozda igrao obavesti ga pa da nam se pridruzi.
Ubacen si u listu ;)

england..........
france...........
hre..............
spain.............
venice...........
sicily...........
milan............
scotland.........
byzantium........VASILEFS
russia...........
moors............
turks............SHABSTER
egypt............
denmark..........
portugal.........
poland...........
hungary
..........=d(^_-)b=
 
Par stvari mi nije jasno ....
Dakle ja zavrshim potez upishem uploadujem i cekam na sledeci potez .... Cini mi se da je to mnogo sporo. Dakle dok svaki igrac odigra svoje u roku od 24 casa najvishe moj sledeci potez moze doci za nedelju dana .... Ako neko ne odigra svoj red odustane od daljeg igranja shta s'tim ???
Onda kako se vode bitke ??? Ako napadnem drugog igraca igram bitku protiv AI ???
I imam instalirane neke modove za Medieval tako da ne znam hoce li da radi ???
Kako funkcionishe diplomatija izmedju igraca ???
 
Poslednja izmena:
Pocinjemo kad pronadjem jos nekoliko igraca,svi koji ucestvuju bice obavesteni,evo ubacujem i tebe u listu :)

england..........
france...........
hre..............
spain.............KUUREEE
venice...........
sicily...........
milan............
scotland.........
byzantium........VASILEFS
russia...........
moors............
turks............SHABSTER
egypt............
denmark..........
portugal.........
poland...........
hungary
..........=d(^_-)b=
 
Poslednja izmena:
Par stvari mi nije jasno ....
Dakle ja zavrshim potez upishem uploadujem i cekam na sledeci potez .... Cini mi se da je to mnogo sporo. Dakle dok svaki igrac odigra svoje u roku od 24 casa najvishe moj sledeci potez moze doci za nedelju dana

Pa pazi 24 casa je masimum koliko je igracu dozvoljeno za igranje reda,iz licnog iskustva mogu ti reci da je sasvim realno da dnevno 2-3 igraca odigraju svoj red,sto znaci da otprilike svoj red igras svaki drugi dan.

.... Ako neko ne odigra svoj red odustane od daljeg igranja shta s'tim ???

Ukoliko neki od igraca odustane od kampanje tada administrator(u ovoj kampanji ja) iskljucuje igraca i FAKCIJU koju je kontrolisao igrac moze da prebaci da bude kontrolisana od strane AI, ili ako se pronadje zamena pa da neki novi igrac preuzme tu fakciju,takodje administrator moze posle starta kampanje da fakciju koja je kontrolisana od AI da prebaci pod kontrolu nekog novog igraca(ako se pojavi neko zainteresovan)

Onda kako se vode bitke ??? Ako napadnem drugog igraca igram bitku protiv AI ???

Upravo tako,medjutim iz mog iskustva ti mogu reci da to nije problem,jer sva kretanja armija na mapi kontrolise igrac,tako da neces biti u situaciji da napadnes protivnicki grad koji je branjen od strane samo jedne jedinice.Ogroman je znacaj strateskih poteza na mapi.

I imam instalirane neke modove za Medieval tako da ne znam hoce li da radi ???

Modovi nece biti problem ja na primer imam instaliran Stainless Steel,PDER,Retrofit Mod,Kingdoms Grand Campaign.

Kako funkcionishe diplomatija izmedju igraca ???

Diplomatija funkcionise na sledeci nacin: na primer ti kontrolises Veneciju i ponudis meni(Vizantija) TRADE RIGHTS i MAP INFORMATION(uz pomoc diplomate kao sto dajes ponude AI-u) kada moj rede dodje i ja LOAD-ujem moj red otvori mi se DIPLOMATSKI EKRAN na kome mi je prikazana tvoja ponuda i logicno ja odlucujem da li da je prihvatim,takodje ja mogu da ubacim jos neku opciju u nas diplomatski dogovor na primer da trazim odredjenu sumu novca i tebi ce se otvoriti ponuda kada LOAD-ujes svoj red.

Na kraju da li si zainteresovan da ucestvujes?
 
Evo ja samo da prokomentarisem nesto...
dakle npr ja napravim vojsku u nekom gradu i ti me napadnes.....moj Al ce da kontrolise???
Takva igra ne pokazuje realne sposobnosti igraca , i sama igra po sebi je jaako dugacka ....80 posto vas ce odustati nakon nedelju dana......
a i tezina treba biti hard radi bolje odbrane igraca (opet NEREALNA igra)
 
Evo ja samo da prokomentarisem nesto...
dakle npr ja napravim vojsku u nekom gradu i ti me napadnes.....moj Al ce da kontrolise???
Takva igra ne pokazuje realne sposobnosti igraca , i sama igra po sebi je jaako dugacka ....80 posto vas ce odustati nakon nedelju dana......
a i tezina treba biti hard radi bolje odbrane igraca (opet NEREALNA igra)

I kampanja i bitke ce biti podesene na VERY HARD

Ne znam zasto mislis da ce 80 procenata ucesnika odustati,jesi li ucestvovao u nekoj kampanji pa govoris iz iskustva?

Evo reci mi da li je lakse pobediti AI(koji nikada ne sastavi dobru armiju,a kretanje na mapi mu je ocajno) ili nekog igraca koji ce sam sastaviti armiju koju ti napadas,ako mislis da je AI pametnij onda cu se sloziti sa tobom ako ne onda mi veruj da je multiplejer kampanja mnogo teza ;)

Nego da li si ti mozda zainteresovan da ucestvujes?
 
Ajde da se prijavim .... evo recimo Dansku ....
Nego koliko josh igraca cekamo ??? I

Odlicno ubacen si u listu,a mislim da bi mogli uskoro i da pocnemo,sacekacemo jos dva tri dana da vidimo ima li zainteresovanih.

england..........
france...........
hre..............
spain.............KUUREEE
venice...........
sicily...........
milan............
scotland.........
byzantium........VASILEFS
russia...........
moors............
turks............SHABSTER
egypt............
denmark..........M1L0SH
portugal.........
poland...........
hungary
..........=d(^_-)b=
 
I kampanja i bitke ce biti podesene na VERY HARD

Ne znam zasto mislis da ce 80 procenata ucesnika odustati,jesi li ucestvovao u nekoj kampanji pa govoris iz iskustva?

Evo reci mi da li je lakse pobediti AI(koji nikada ne sastavi dobru armiju,a kretanje na mapi mu je ocajno) ili nekog igraca koji ce sam sastaviti armiju koju ti napadas,ako mislis da je AI pametnij onda cu se sloziti sa tobom ako ne onda mi veruj da je multiplejer kampanja mnogo teza ;)

Nego da li si ti mozda zainteresovan da ucestvujes?

evo ja mislim da sam ja mnogo pametniji od AI na very hard......
80 posto ce igraca ce odustati zato sto smara prebacivanje fajla i cekanje na red....
nisam zainteresiran za mtw , trenutno igram rim :D

ako zelite da igrate RTW mutliplayer campanju bez prebacivanja fajlova idite http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=160547&page=7 i skinite programe....sve je objasnjeno tamo...

pozz
 
evo ja mislim da sam ja mnogo pametniji od AI na very hard......
80 posto ce igraca ce odustati zato sto smara prebacivanje fajla i cekanje na red....
nisam zainteresiran za mtw , trenutno igram rim :D

ako zelite da igrate RTW mutliplayer campanju bez prebacivanja fajlova idite http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=160547&page=7 i skinite programe....sve je objasnjeno tamo...

pozz

Prednost ovog nacina igranja (Medieval II) je sto igraci nisu obavezni da u isto vreme budu online,a za RTW moraju(mada postoji skript za RTW tako da kampanja moze da se igra kao i u Medievul-u)
 
Ponovo UPLOAD-ovani fajlovi(iz nekog razloga ranije okaceni nisu dostupni vise na fajl frontu)

Probni SAVE

http://www.filefront.com/15568001/undefined

CFG file

http://www.filefront.com/15568007/medieval2.preference.cfg

Takodje jos jedan igrac nam se pridruzio

england..........Anceloti
france...........
hre..............
spain.............kuureee
venice...........
sicily...........
milan............
scotland.........
byzantium........Vasilefs
russia...........
moors............
turks............Shabster
egypt............
denmark..........M1L0SH
portugal.........
poland...........
hungary
.......... =d(^_-)b=™
 
Poslednja izmena:
POCETAK KAMPANJE

Vreme je da pocnemo,ovo su najvaznija pravila za ucesnike

1.Svaki igrac trebao bi svoj red da odigra najvise 24 casa posto je SEJV okacen ovde na forumu
2.kada odigrate svoj red UPLOAD-ujte SEJV na FILE FRONT i link ostavite ovde na forumu
3.kada ste postavili link obavestite privatnom porukom sledeceg igraca u nizu da je njegov red
4.Kada jedan od ucesnika opsedne grad drugog ucesnika(npr. Madjrska neki Vizantijski grad,igrac koji je opsednut NE SME DA UNISTI GRADJEVINE UNUTAR GRADA)
5.Zabranjeno je ponavljanje bitki ako igrac nije zadovoljan rezultatom,posto ne postoji nacin da se ovo spreci ocekujem od ucesnika da igraju DZENTLMENSKI i ne krse pravilo

Takodje u cilju da kampanja bude sto interesantnija nama koji ucestvujemo,i onima koji posmatraju ovu kampanju(odnosno pogledaju ovu temu) bilo bi dobro da svaki igrac posle odigranog reda napise kraci tekst o tome sta se dogodilo u kampanji

Posle svakih 10 odigranih redova ovde na forumu cu izbaciti slike sa statistickim podacima o toku kampanje(koliko FAKCIJE imaju teritorija,kolke su armije,stanje populacije itd...)

ovo je redosled po kojem igraci igraju


1.england..........Anceloti
2.spain.............kuureee
3.byzantium........Vasilefs
4.turks............Shabster
5.denmark..........M1L0SH
6.hungary
.......... =d(^_-)b=™

VAZNO

ukoliko se pojave zainteresovani igraci u toku kampanje,mogu biti naknadno ubaceni i preuzeti neku od fakcija koja je u tom trenutku kontrolisana od strane AI,naravno pod uslovom da neki od ucesnika nema nista protiv.

Takodje igraca koji je izabrao Tursku nisam uspeo da kontaktiram,tako ako cita ovo neka se javi sto pre,jer ako ne bude preuzeo svoj red na vreme Turska ce biti prebacena pod kontrolu AI

Pobednik kampanje ce kao nagradu od ostalih ucesnika dobiti reputaciju(i nije neka nagrada,ali i to je nesto :) )

ukratko to je to,mozemo da pocnemo,srecno svima ;)

prvi SEJV-ENGLESKI red

http://www.filefront.com/15594871/undefined
 
Poslednja izmena:

Back
Top