Ustolicenje Patrijarha Irineja 25.april- ima li opasnosti???

Da li postoji ikakva opasnost po dolasku novog patrijarha Irineja u Pec???


  • Ukupno glasova
    17
  • Anketa je zatvorena .

Miloš KS

Aktivan član
Poruka
1.950
Svi znamo sta se desava na Kosovu.

Svi znamo da se uskoro ocekuje i odluka Medjunarodnog suda (nadamo se pravicna) o "proglasenju" nezavisnosti Kosova i Metohije, stoga i da svi znamo, da Jeremic izjavljuje, da je jasan razlog proterivanja Srba sa pomena umrlim rodjacima, Ministra, pomocnika, ustvari dva razloga:

1. napetost i nepovoljnost po "drzavljane Kosova" u odluci Medjunarodnog suda

2. "uspostavljanje Vlasti Kosova nad severom te drzave".


Svi znamo i da je odmah na ustolicenju Patrijarh Irinej, novi Duhovni vodja Srpskog naroda, i definitivno dostojni zamenik blazenopocivseg Pavla, izjavio bolne reci, da cemo krenuti, mi, narod, za Patrijarhom, na Kosovo, u Pec, medju tudj narod, tudju drzavu, nametnutu "istinu".


I ovu vest:


utorak, 26. jan 2010, 12:43 -> 19:33

Ustoličenje patrijarha 25. aprila

Novi poglavar Srpske pravoslavne crkve Irinej biće svečano ustoličen 25. aprila u Pećkoj patrijaršiji. Dobro je što će biti i stranih gostiju jer će moći i sami da vide stanje na Kosovu i šta Pećka patrijaršija znači za srpsku crkvu i srpski narod, rekao patrijarh Irinej.

Patrijarh srpski Irinej izjavio je da će njegovo svečano ustoličenje biti održano u Pećkoj patrijaršiji 25. aprila.

Izjava patrijarha srpskog Irineja

"Tada će početi Sabor, a nastavak će biti u Beogradu", rekao je patrijarh.

Prema njegovim rečima, u Pećkoj patrijaršiji će biti i stranih gostiju i to je dobro, "jer će moći i sami da vide stanje na Kosovu i šta znači Pećka patrijaršija za srpsku crkvu i srpski narod".

Među najvažnijim pitanjima u narednom periodu patrijarh je naveo potrebu da "okupimo i povežemo dijasporu" i da se "naš narod koga ima na svim kontinentima oseća kao narod koji pripada jedinstvenoj crkvi, državi Srbiji i da se vraća svojim korenima".

Govoreći o odnosima Srpske pravoslavne crkve i nepriznate Makedonske pravoslavne crkve, srpski patrijarh je naglasio da smo "uvek činili sve da taj problem prevaziđemo".

Dodao je da u rešavanju problema sa Makedonskom crkvom "sada postoji novi problem jer postoji i nova zvanična crkva koji svi narodi priznaju (Ohridska arhiepiskopija)".

"Sada će trebati napora i sa njihove strane da međusobno reše taj problem. Naša vrata su otvorena, moja je želja da nađemo rešenje", dodao je patrijarh Irinej.

Poglavar SPC je napomenuo da "smo mi najbliži jedni drugima, da imamo zajedničku istoriju, kulturu, jezik" i da "to što se ranije događalo nije bilo normalno".

CPC je neozbiljna zajednica

Govoreći o nepriznatoj Crnogorskoj crkvi, patrijarh je istakao da je to neozbiljna zajednica koju, nažalost, država podržava, ali koja ima malu podršku naroda.

"Mi polako izlazimo iz duhovne krize, što se ogleda po velikom broju obnovljenih i novosagrađenih pravoslavnih hramova i što je u crkvi sve više mladog sveta", rekao je poglavar SPC.

Govoreći o vremenu provedenom na čelu niške eparhije, patrijarh je naglasio da nikada nije imao neprijatnosti sa vlastima i da njegova funkcija vladike nije shvatana kao nepoželjna i neočekivana.

"Bilo je razumevanja, ranije smo gradili Metoh Svetog Save, Hilandarski metoh, Bogosloviju, poslednjih desetak godina urađeno je više nego, možda, u 150 godina ranije, ali takva su tada to vremena bila", dodao je on.

Njegova svetost je izrazila očekivanje da će Niš biti centralno mesto obeležavanja 17 vekova hrišćanstva 2013. godine i rekao da Niš gradi veoma lep hram posvećen Konstantinu Velikom.

Takav hram predstavljaće naš duhovni stav, našu kulturu, to će doprineti našem većem ugledu u svetu kakav treba da ima naša kultura, istorija i država.

Patrijarh je u vladičanskom domu niške eparhije primio gradonačelnika Niša Miloša Simonovića i predsednika Skupštine grada Mileta Ilića.

Simonović i Ilić zhvalili su patrijarhu na dosadašnjoj saradnji, a Simonović je Njegovoj svetosti uručio zlatnik sa likom i statuetu Konstantina Velikog, kao i Triptih o starom Nišu.


Obavezno pogledajte video-snimak na sajtu RTS-a: http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/125/Društvo/460391/Ustoličenje+patrijarha+25.+aprila.html

A evo i jednog komentara sa kojim cu se sloziti, apsolutno, sa sajta RTS-a:

utorak, 26. jan 2010, 20:09)
anonymous [neregistrovani] pošalji odgovor

veselim se tom
25. aprilu, jer ćemo tada KONAČNO "saznati" (?!) da li je KiM naš (ili je šiptarski?!)


Videcemo.



Dakle, pitanje je jasno, i bice jasno postavljeno, postoji li, na ikakav nacin, opasnost po patrijarha Irineja na ustolicenju, 25.aprila, dve nedelje nakon Vaskrsa???
 
Poslednja izmena:
Dakle, pitanje je jasno, i bice jasno postavljeno, postoji li, na ikakav nacin, opasnost po patrijarha Irineja na ustolicenju, 25.aprila, dve nedelje nakon Vaskrsa???

Nesmeju bre!Nema sanse,plase se isuvise.Napad na njega bio bi shvacen kao napad na sve pravoslavne crkve! :rtfm:
Cak ni siptari sa sve amerima nemaju tolika mooda,da celokupan pravoslavni svet dignu protiv sebe :roll:
 
Да се Шиптари питају, итекако би било опасности, овако, политичари ће добити инструкције да се праве фини и да му пожеле добродошлицу (не би ме чудило ни да Тачи присуствује церемонији) а полиција, еулекс и КФОР ће будно мотрити шта се догађа и завести неку врсту полицијског часа док патријарх не иде.....
Дакле, припремиће класичан маркетинг који ће покушати да продају свету.
 
Patrijarh Irinej očekuje da će „braća na Kosovu imati dovoljnu svest i da će shvatiti da odlazak u centar SPC nije nikakva provokacija, nego svečani čin ustoličenja, koji se i do sada obavljao u Peći“. On je naglasio da je odluku o njegovom svečanom ustoličenju u Pećkoj Patrijaršiji 25. aprila doneo Sinod, koji za to još nije počeo pripreme, ali da je na crkvenoj „vladi“ da sva pitanja organizacije reši sa nadležnima u Srbiji i na Kosovu.
-----------------------------------------------------------------
Sve ce proteci u najboljem redu kao i lani na Gazimestanu ... A i nema razloga za drugacije nesto !!!
 
Patrijarh Irinej očekuje da će „braća na Kosovu imati dovoljnu svest i da će shvatiti da odlazak u centar SPC nije nikakva provokacija, nego svečani čin ustoličenja, koji se i do sada obavljao u Peći“. On je naglasio da je odluku o njegovom svečanom ustoličenju u Pećkoj Patrijaršiji 25. aprila doneo Sinod, koji za to još nije počeo pripreme, ali da je na crkvenoj „vladi“ da sva pitanja organizacije reši sa nadležnima u Srbiji i na Kosovu.
-----------------------------------------------------------------
Sve ce proteci u najboljem redu kao i lani na Gazimestanu ... A i nema razloga za drugacije nesto !!!

разлога има а то је њихова патолошка мржња према свему српском, међутим сила и жеља за маркетингом политичких лидера Шиптара ће то спречити.
 
ipak se ti Mikice naoruzaj i budi kraj kompjutera za svaki slucaj , da mos pravovremeno da se ulogujes i odmah odlucno reagujes ,ako nesto ne daj Boze podje po zlu

Ти јајаро се поклопи и иди на бурек код адема па мало теферићите..да нас поштедите спамовања форума својим глупостима!
:ok:
 
kako pojedini kao jedva da cekaju da bude neki incident :mrgreen:

Dzaba se nadate, nisu Albanci glupi, ovamo govore o integraciji Srba u kosovsko drustvo, a ovamo da naprave njesra na ustolicenju patrijarha, ne ide nikako :mrgreen:

...али би (шиптари) од свег срца аплаудирали неком инциденту...као што рекох, чист маркетинг.
 
Ne razumem....

Pa, niko ovde, ni ja medju vama, ne zeli da bude sukoba, zasto bi bilo? Ima li nekih razloga za to??? Osim sto pleme nema veru, naravno.

Prvo: to ne bi bilo shvaceno kao "napad na Pravoslavlje", jer svi znamo kako siptarija mrzi Srbe i kako su to bezbroj puta pokazali (cak i nagradjeni za to, drzavom), i kako to nikad nije okarakterisan kao "napad na Pravoslavlje", kako zele jos da pokazuju, a posto svi znamo da oni nemaju ni kucno vaspitanje, vec zivotinjsko, divlje, to sto su sad "drzava" ne znaci da ne zele da nestane svaki trag Srba na Kosovu.

Drugo: oni ne znaju da misle, znaju samo da kolju (i siluju), a to ce im biti izuzetna prilika da pokazu svoju "nadmoc" na Kosovu, naravno, u potpuno pogresnom smislu, ali kao sto rekoh, oni nemaju nimalo obzira za to.

Trece: mislim da bi to bio svojevrstan napad na PRAVOSLAVNE SRBE, a ne "napad na Pravoslavlje", jer svi znamo da niko ne bi prstom mrdnuo na tako nesto, npr. UN. Zato sam i napisao i stojim iza toga, to bi bila krajnja linija i Siptariji vise ne bi bilo spasa. U tom smislu, ako tako bude, i podrzavam da bude incidenata.


Ja cu najverovatnije, i nadam se, ICI NA USTOLICENJE, nadam se da cete i vi, neki sa foruma, a rekoh, brat mi studira u Mitrovici i sigurno ne bih "voleo" da se nesto desi, jer svi znamo da ce se tog dana u Peci okupiti ogroman broj Srba, iz Srbije, a svi znamo i da zivog Srbina u Peci nije ostalo, zar bih ja zeleo da se nesto desi meni, ajde, meni, ali zar bih zeleo da se nesto desi mom bratu, samo zato sto smo krenuli u Pecku Patrijarsiju da se pomolimo za Srbe i novog patrijarha???
 

Back
Top