Emotivno silovanje

Poruka
15.196
Imate li sopstvenu definiciju sta je to? Po meni je to onaj osacaj kad sam i svesno ulazis u isto sablon veza okrivljujuci druge umesto sebe za istu gresku 989549 put. Izmucenost i gorak ukus u ustima. Jel ste bile ikad emotivno silovane drage forumashice i jel ste to svesno 'priustile' sebi ili ne?
 
Svaki dan, ja pokušavam da iznedrim novi osmeh i probudim želju u mojim dragim koleginicama sa Foruma i sve sam pokušao : i kačio slike kite, i bio romantičan, i duhovit i zao i tužan i veseo i opet ništa...emotivno ste me slomile i silovale moju želju za vama....sada sam usamnjen, kita mi se više ne diže, a to je sve ZBOG VAS....mučiteljke jedne nastrane
 
Imate li sopstvenu definiciju sta je to? Po meni je to onaj osacaj kad sam i svesno ulazis u isto sablon veza okrivljujuci druge umesto sebe za istu gresku 989549 put. Izmucenost i gorak ukus u ustima. Jel ste bile ikad emotivno silovane drage forumashice i jel ste to svesno 'priustile' sebi ili ne?

zasto "drage forumasice" ?

bio sam emotivno silovan! i svesno sam to priustao sebi...
 
Imate li sopstvenu definiciju sta je to? Po meni je to onaj osacaj kad sam i svesno ulazis u isto sablon veza okrivljujuci druge umesto sebe za istu gresku 989549 put. Izmucenost i gorak ukus u ustima. Jel ste bile ikad emotivno silovane drage forumashice i jel ste to svesno 'priustile' sebi ili ne?

bila sam emotivno silovana...
ali iz takve situacije izlazimo pametniji i bolji ljudi ili gori :mrgreen:
 
moze osoba sama sebe emotivno da siluje, i mislim da je to cesci slucaj:)
to su likovi sa dozom mazohizma koji izgaraju u neuzvracenim ljubavima, trceci za nekim koji nije tu za njih i bez obzira koliko im stavlja do znanja da nije tu, one i dalje misle da ce mozda jednom biti tu njihov i sa njima. i tako se samosiluju a tu drugu osobu nazivaju najruznijim imenima a sebe zrtvom i divnom i sjajnom i bajnom:)
to je samosilovanje:)
 
Imate li sopstvenu definiciju sta je to? Po meni je to onaj osacaj kad sam i svesno ulazis u isto sablon veza okrivljujuci druge umesto sebe za istu gresku 989549 put. Izmucenost i gorak ukus u ustima. Jel ste bile ikad emotivno silovane drage forumashice i jel ste to svesno 'priustile' sebi ili ne?

dodje tako po neki dan...u raznim situacijama...i partner i prijatelji i drugi dogadjaji u zivotu...al ja znam da sam sama kriva...jer o tome se ovde radi jel? o samosilovanju :lol:...ako sama stvoris takve uvjete onda si sama kriva...i tu nema zbora...al to ne znaci da manje boli i da je manje tesko...samo ne volim kad se drugi krive...ja inace vise volim da sam za srranja u zivotu sama kriva nego drugi, ne podnosim kad se nadjem u srranju a ne mogu da stavim sebe kao krivca...to je mnogo gore
 
moze osoba sama sebe emotivno da siluje, i mislim da je to cesci slucaj:)
to su likovi sa dozom mazohizma koji izgaraju u neuzvracenim ljubavima, trceci za nekim koji nije tu za njih i bez obzira koliko im stavlja do znanja da nije tu, one i dalje misle da ce mozda jednom biti tu njihov i sa njima. i tako se samosiluju a tu drugu osobu nazivaju najruznijim imenima a sebe zrtvom i divnom i sjajnom i bajnom:)
to je samosilovanje:)

Mislim da je ovo najčešći slučaj.:neutral:
 
Imate li sopstvenu definiciju sta je to? Po meni je to onaj osacaj kad sam i svesno ulazis u isto sablon veza okrivljujuci druge umesto sebe za istu gresku 989549 put. Izmucenost i gorak ukus u ustima. Jel ste bile ikad emotivno silovane drage forumashice i jel ste to svesno 'priustile' sebi ili ne?

Emotivno silovanje? To se desava sa obe strane a iz mog iskustva deluje mi da je glavni krivac Ocekivanje. Tj licnu nesredjenost jedna strana reflektuje na drugu osobu i od nje ocekuje resenje svojih problema, koji su subjektivni i licni i vezani prvenstveno za samopouzdanje....
 
Emotivno silovanje? To se desava sa obe strane a iz mog iskustva deluje mi da je glavni krivac Ocekivanje. Tj licnu nesredjenost jedna strana reflektuje na drugu osobu i od nje ocekuje resenje svojih problema, koji su subjektivni i licni i vezani prvenstveno za samopouzdanje....
Pa samopuzdanje nije direktno povezano sa uspehom veze, jeste dosta, ali ne presudno . Ocekivanja se iskazu, e sad ako jedan u vezi non stop ponavlja iste greske uprkos drugoj strani i njenim potrebama (ili ocekivanja) i to je po meni emotivno silovanje. Radis nesto a ZNAS da drugu stranu to ubija u pojam.
 
bila sam emotivno..psihichki silovana i svesno sam ushla u tu vezu i gutala go.vna dok mi nije kvrcnulo u glavi..ali vishe nikad

siva masa se talasa, mozak kao sir........Esid odlazi u manastir
samo nemoj da progutash Saudijsku Arabiju.....u Norveshku idi, pozovi i mene
icicem,o preko Orestunda, pa Malme-a za Oslo.......ja posle idem josh na sever, ali smo zajedno......mozze?
i uclanicu se u Luteransku crkvu........tako je tamo u norwege, samo da znash
 
Pa samopuzdanje nije direktno povezano sa uspehom veze, jeste dosta, ali ne presudno . Ocekivanja se iskazu, e sad ako jedan u vezi non stop ponavlja iste greske uprkos drugoj strani i njenim potrebama (ili ocekivanja) i to je po meni emotivno silovanje. Radis nesto a ZNAS da drugu stranu to ubija u pojam.

Da..al dosta odnosa imaju akcenat na igri 'moci'. Cesto nakon zaljubljenosti, krene dzangrizanje, milo za drago, teranje maka na konac ( ti si meni onomad Ono pa cu ja sad tebi Ovo itd)..i cini mi se da na sado-mazohisticki nacin oboje uzivaju u tome dok se emotivno ne 'isisaju'...
 
Da..al dosta odnosa imaju akcenat na igri 'moci'. Cesto nakon zaljubljenosti, krene dzangrizanje, milo za drago, teranje maka na konac ( ti si meni onomad Ono pa cu ja sad tebi Ovo itd)..i cini mi se da na sado-mazohisticki nacin oboje uzivaju u tome dok se emotivno ne 'isisaju'...
Ok, ima mazohizma u igri moci, klasika. Nasla krpa zakrpu. Ali nekako, znam par slucajeva 'emotivnog silovanja' iako ti ljudi mozda to tako ne bi definisali. Gde je on/ona namerno (i logicno svesno) na kraju uradio njoj (njemu) ono cega se taj neko najvise plasio cisto da bi dokao sebi tu prevlast. Svi mi imamo svoje nedoumice u vezama samo hrabri umeju da ih izgovore naglas , ili ludi, to jos ne znam. :think::sad2:
 
Imate li sopstvenu definiciju sta je to? Po meni je to onaj osacaj kad sam i svesno ulazis u isto sablon veza okrivljujuci druge umesto sebe za istu gresku 989549 put. Izmucenost i gorak ukus u ustima. Jel ste bile ikad emotivno silovane drage forumashice i jel ste to svesno 'priustile' sebi ili ne?
Хајд сад озбиљно...
Оно што је за мене "емотивно силовање" за некога је "тежак човек", нешто очекивано, прихватљиво па чак и симпатично.
Неко ће против тога да се бори, неко да искористи, неко да прихвати, неко да ужива у томе а неко да оде.
А ја не желим да силујем ни себе ни њега.
Колико мени не одговара такав однос, сигурно да ни њему не одговара моја равнодушност према томе.
Јер, сваки силоватељ прижељкује реакцију.
То му чак дође као душевна храна.

Ово се иначе не односи само на љубавне везе.
Може се наћи у свим сферама живота.

У љубавним односима је чак најлакше.
Ко се у томе не проналази једноставно може да прекине.
Макар био и брак.
Много је страшније силовање од стране родитеља.
Када дете није ни свесно шта му се дешава...
 
Хајд сад озбиљно...
Оно што је за мене "емотивно силовање" за некога је "тежак човек", нешто очекивано, прихватљиво па чак и симпатично.
Неко ће против тога да се бори, неко да искористи, неко да прихвати, неко да ужива у томе а неко да оде.
А ја не желим да силујем ни себе ни њега.
Колико мени не одговара такав однос, сигурно да ни њему не одговара моја равнодушност према томе.
Јер, сваки силоватељ прижељкује реакцију.
То му чак дође као душевна храна.

Ово се иначе не односи само на љубавне везе.
Може се наћи у свим сферама живота.

У љубавним односима је чак најлакше.
Ко се у томе не проналази једноставно може да прекине.
Макар био и брак.
Много је страшније силовање од стране родитеља.
Када дете није ни свесно шта му се дешава...
J.bg a kako ne pokazati reakciju tad? :think:
 
Ok, ima mazohizma u igri moci, klasika. Nasla krpa zakrpu. Ali nekako, znam par slucajeva 'emotivnog silovanja' iako ti ljudi mozda to tako ne bi definisali. Gde je on/ona namerno (i logicno svesno) na kraju uradio njoj (njemu) ono cega se taj neko najvise plasio cisto da bi dokao sebi tu prevlast. Svi mi imamo svoje nedoumice u vezama samo hrabri umeju da ih izgovore naglas , ili ludi, to jos ne znam. :think::sad2:

ma...ispada da moras da volis vise sebe. Pogresne ljubavi prave od coveka/zene filozofe sa post vijetnamskim sindromom a realno krivi su oboje 50:50...:think:
 

Back
Top