Nevina nije kao iskusna i obrnuto

Sta je po vama bolje i normalnije ako izuzmemo vreme u kojem zivimo... :neutral:
Da devojka udje nevina u brak ili iskusna i poducena?? :lol:
bez obzira u kom vremenu se zivi, nije mi ok da bilo ko udje u brak nevin, ili da se bolje izrazim, pre nego je imao sex sa tim partnerom
zato sto je sex, i slaganje u sexu, vrlo, vrlo bitna stavka svakog odnosa, a ulaziti u brak sa nekime sa kime to nece funkcionisati, nije dobro
 
strip_plaka1.jpg

:lol:
 
ja znam parove koji su oboje usli nivini u brak, odnosno da su jedno drugome prvi sexualni partneri. Pitala sam ih bas jer me je zaimalo kako mogu da ne probaju pre braka i da li je to negativno uticalo na njih ali izgleda da nije kazu da je sve ok jedan par je u braku vise od 10 godina i deluju mi srecnije od onih koji su imali i vise pratnera pre braka. Nema pravila
 
Ne kazem da cu uci u brak nevina, ali sta ima u tome lose?
Slazem se sa Malomvelikom da su intimni odnosi vazni za vezu i da moze biti neprijatnih iznenadjenja ako se ispostavi da partneri ne odgovaraju jedno drugom, ali osim samog tog cina postoje i drugi nacini da paru bude lepo u krevetu...
 
Poslednja izmena:
Ne kazem da cu uci u brak nevina, ali sta ima u tome lose?
Slazem se sa Novalstom, da su intimni odnosi vazni za vezu i da moze biti neprijatnih iznenadjenja ako se ispostavi da partneri ne odgovaraju jedno drugom, ali osim samog tog cina postoje i drugi nacini da paru bude lepo u krevetu...

Ne mora u tome biti ništa loše, ako imaš LUDU SREĆU!!! Samo to, da na slepo uđete u brak, a da ne znate da li odgovarate jedno drugom u sexualnom smislu. Sex je veoma bitan aspekt veze/braka, i ljudi će, pre ili kasnije, ako im partner ne odgovara, krenuti da traže boljeg.

Zamisli situaciju da "sutra" on ili ona krenu da švrljaju u nadi da će naći nekog s kim će im biti dobro u krevetu. Nije baš sjajno, zar ne?
 
Ne kazem da cu uci u brak nevina, ali sta ima u tome lose?
Slazem se sa Malomvelikom da su intimni odnosi vazni za vezu i da moze biti neprijatnih iznenadjenja ako se ispostavi da partneri ne odgovaraju jedno drugom, ali osim samog tog cina postoje i drugi nacini da paru bude lepo u krevetu...
ne, ne mozes odrzavati vezu 30 godina sa time "postoje i drugi nacini da bude lepo u krevetu"
mislim, lepo mi je i kad lezimo u krevetu i svako cita svoju DOBRU knjigu, ali to nije zamena za DOBAR sex
da, postoje ti nacini, i treba ih se podsetiti s' vremena na vreme, ali brak, ili veza bez dobrog sexa ne moze dobro da funkcionise
moze naizgled, nekome ko posmatra sa strane moze delovati da je sa tim ljudima sve u redu, ali veruj mi da nije, to je konstatna frustarcija koja ce naci izraz na negativan nacin kad-tad
 
ja znam parove koji su oboje usli nivini u brak, odnosno da su jedno drugome prvi sexualni partneri. Pitala sam ih bas jer me je zaimalo kako mogu da ne probaju pre braka i da li je to negativno uticalo na njih ali izgleda da nije kazu da je sve ok jedan par je u braku vise od 10 godina i deluju mi srecnije od onih koji su imali i vise pratnera pre braka. Nema pravila
mozda je ovo boldovano kljucno?
broj partnera ne odredjuje srecu, vec situacija gde nadjes adekvatnog partnera
sanse za to su malko vece kada je taj broj veci od 1
 
Sta je po vama bolje i normalnije ako izuzmemo vreme u kojem zivimo... :neutral:
Da devojka udje nevina u brak ili iskusna i poducena?? :lol:

mislim da ni jedan muzjak ne bi setao toliko dugo nevinu pa jos i da je ozeni pa tek onda da spavaju zajedno....drugo i ta nevina ako nema poverenje, nije opustena, nema toliko ljubavi i sta sve treba za pristanak na prvi sex kako se onda udaje za tog muskarca
ovo je skoro pa nemoguce u drustvu kakvom danas zivimo i tako i treba da bude....
brak se ne svodi na to dal se karas iskusno il ne...tako da mi ovo pitanje nema bas smisla mnogo....da si ga postavila pre dvesta godina znao bi se odgovor
 
bez obzira u kom vremenu se zivi, nije mi ok da bilo ko udje u brak nevin, ili da se bolje izrazim, pre nego je imao sex sa tim partnerom
zato sto je sex, i slaganje u sexu, vrlo, vrlo bitna stavka svakog odnosa, a ulaziti u brak sa nekime sa kime to nece funkcionisati, nije dobro

o tome se radi...nebitno da li je neko izgubio nevinost sa tim partnerom, bitno je da su kompatibilni u horizontali...a moze i vertilaka :lol:
 
ja znam parove koji su oboje usli nivini u brak, odnosno da su jedno drugome prvi sexualni partneri. Pitala sam ih bas jer me je zaimalo kako mogu da ne probaju pre braka i da li je to negativno uticalo na njih ali izgleda da nije kazu da je sve ok jedan par je u braku vise od 10 godina i deluju mi srecnije od onih koji su imali i vise pratnera pre braka. Nema pravila

jesu usli nevini u brak ili su prosto jedno drugom prvi a bilo je sexa pre braka?
to nije isto
 
mozda je ovo boldovano kljucno?
broj partnera ne odredjuje srecu, vec situacija gde nadjes adekvatnog partnera
sanse za to su malko vece kada je taj broj veci od 1

o tome se radi...nebitno da li je neko izgubio nevinost sa tim partnerom, bitno je da su kompatibilni u horizontali...a moze i vertilaka :lol:
da, to sam i htela da kazem-da za ozbiljnu vezu i brak moras imati partnera sa kojim je sex dobar
a, vrlo je redak slucaj da to upravo bude i neciji prvi partner
ima slucajeva, ne kazem da nema, ali zaista retko
a, meni je to preveliki rizik-uci u brak, a ne poznavati nekoga dovoljno dobro, pa i u sexualnom smislu
isto kao kada bi se udala za nekoga ko ima dijametralno suprotne zivotne stavove od mene, a nismo pre braka ni pricali o tome...i, sta sutra? da shvatim da on zeli decu, a ja ne zelim, na primer? pa, valjda sve to proveris pre nego se za nekoga udas?
 
Nekim muskarcima je bitno. Daje im osecaj nadmoci i da niko nije pipao 'buducu majku' njegove dece. Cista nesigurnost.

ma dobro al to je drugo...a mozda i nije...cek pogubih se radim dvaes stvari u isto vreme :lol:
fora je u tome da ne treba da udju u brak nevini oboje ili jedan...mislim ko bi bre uso u brak s nekim a da se nije intimiziro na najvisem nivou...niko...danas...i to je pametno...
a drugo je ako ce da zeni zenu koju je razdevicio (o boze glupog li izrza) zato sto je ona "cista" pa je pogodna za radjanje njegove dece...mislim ako je to jedini razlog odma na lecenje :lol:
 

Back
Top