Nova strategija: podmiti Talibane!

Псеудо-Ксенофон

Zainteresovan član
Poruka
210
Jos jedna pobeda demokratske alijanse i NATO pakta u Avganistanu.

Posto nisu u stanju da pobede nepismene Talibane, i posto Talibani danas opet kontrolisu devedeset posto Avganistana, nasi strateski partneri su osmislili novi plan.

Naime, planira se da se Talibani - zaposle. Njihov posao ce biti da ne napadaju i ne pobedjuju avganistansku marionetsku vladu i NATO patrole, a za to ce 12.500 hiljada njih dobijati platu od 300 dolara mesecno.

Fondovi za zaposljavanje Talibana ce za sad iznositi oko 600 miliona dolara godisnje, sa tendencijom rasta. Kako kazu nasi kanadski partneri, ocekuje se da mnogi Talibani sa zadovoljstvom prihvate ovaj posao i vise ne ratuju sa NATO paktom za vreme radnog vremena.

Ocekuje se da ce hiljade Avganistanaca sada pristupiti Talibanima kako bi se kvalifikovali za zaposlenje u ovom programu zapadnih saveznika. Bilo da su im potrebne nove puske za borbe sa zapadnim judeo-krstasima, pare za beg na dekadentni Zapad, ili hemijsko djubrivo za uzgajanje maka, retki su Talibani koji ce propustiti ovakvu sansu.

Jednostavno. Domisljato. Genijalno.

Thousands of Taliban fighters may be paid off by West

Western nations are planning to attempt to buy off up to 12,500 members of the Taliban with a promise that they will be paid to defend their own villages.

http://www.telegraph.co.uk/news/wor...Taliban-fighters-may-be-paid-off-by-West.html

taliban%20fighters.jpg

Novi sluzbenici zapadnih saveznika na radnom mestu
 
Ja, istina, jos nisam cuo za nekoga ko je negde pobedio tako sto je podmicivao neprijatelje da ga vise ne tuku, i to kroz stalni radni odnos.

Ali sta ja znam, to je valjda taj napredak.

Ja baš mislim da će se to pokazati kontraproduktivnim.

Čim čuje ovo svako dete od Aljaske do Australije će poželeti da postane Taliban kad poraste.

A i mnogi odrasli.
 
Talibani su i do sad imali dosta pristalica iz Saudijske Arabije, Sirije, Irana, Iraka, i ostalih mesta odakle i reptili beže, ali zamislite tek sad koliko će gologuzije da im pohrli u Avganistan. Ima tih 600 miliona da im poraste desetostruko do kraja sledeće decenije.

ma ja to da ukazem omladini na stetnost tih pojava

Pa i ja ovo da ukažem Amerikancima da se uspešno ne vlada Azijom putem operacije promene pola nego na jedan drugi način.
 
Poslednja izmena:
Ne znam baš, za tih 600 miliona se sigurno na crnoj berzi može kupiti jedna dobra atomska bomba koja možda slučajno, eto, tako, zaluta u, recimo, Nju Jork.

Opet, kažem samo. To nikako ne znači da sam upoznat sa već postojećim planom Talibana da upravo to izvedu. Ne, to nikako nije u pitanju.
 
300$.Баш ће им значити у оним планинчинама.За казина,требе,виски,клаџе......
Па плус сервис за Крајслера,па нова каловска,на микровална.....
Па нове крпице за жену,мобилан за ћерке,плус шминка....
Одоше талибани у кредите........
 

Back
Top