Hocu da kod SBB-a predjem sa Prepaid-a na Flathome, kakva su iskustva?

Dragan Jovanovic

Zainteresovan član
Poruka
247
Kako je prolazilo vreme sve vise sam koristio net...

Sada vec skoro godinu dana koristim kod SBB-a prepaid tarifni
paketod 1.800,- din za 4.550MB (ograniceno trajanje paketa na 60 dana).

Poslednjeg meseca sam prakticno potrosio svih 4.550MB za mesec
dana, pa razmisljam da predjem na flathome.

Od tri ponudjene varijante mislio sam da odaberem varijantu od 2.090,- din
koja ima pristupnu brzinu od 2048/256 Kb/s.

Pitam se da li je to neka solidna brzina za neki standardan rad na netu:
e-mail, gledanje You Tube clipova, download mp3 pesama (samo pesama
i eventualno video od pesme, jer filmove ne skidam), ponekad koristim Skype,
pregledavanje slika na flickr, uploadovanje slika na PicasoGoogle itd.. znaci
neki obican korisnik da radi.

Dosadasnja brzina je bila kako pise u njihovom cenovniku (ako je to tako)
5Mb/s (1 Mb/s u uploadu).

PITANJE GLASI: Da li cu osetiti bitniju razliku na gore-lošije u radu? Ako bude bolje
nema problema, ali samo da ne bude gore jer onda i nisam puno dobio. Onda cu pre
da dam 2.300,- dinara za 6.550MB (ogranicenje na max.120dana). To bi me ako bi to
potrosio za dva meseca izaslo 3275 MB mesečno po ceni od 1150,-din, pa mi je to
možda dovoljno, a i da mi bude dovoljno brzo.

Vita jela zelen bor,
čekam brzi odgovor :)

Pozdrav,
Dragan NS
 
Flat home će ti se sigurno više isplatiti od prepaida.
Ja koristim osnovni paket 1536/128 kbps - 1390.din.
I završava mi sve potrebe bez problema, s'tim što mesečno trošim oko 60.giga.pa ti sad vidi šta ti se više isplati.

E... za istih 1390 moze da se predje sa prepaid na postpaid...
Ako se uradi samo to brzina skoci na 2048/192...
A ako se obaveze na vernost od godinu dana, onda je brzina 4096/256. Mogu da pustim 2 youtube prozora da se ucitavaju - a ja da listam net, i da ne osetim nista :mrgreen:

Jedino je procedura da se ode u uplatno mesto sbb-a, sa sve osnovnim ugovorom, da se prepravi u novi ;)

A isto, mozda se i to nekome svidi... Placanje onda ne bude platis pa koristis mesec dana, nego stignu za prethodni mesec i treba da se plate do 15-og (prvog narednog meseca)

p.s. ti paketi sa kolicinom su jako slabo isplativi... ne smes ni da mislis na torente...
 
Poslednja izmena:
Flat home će ti se sigurno više isplatiti od prepaida.
Ja koristim osnovni paket 1536/128 kbps - 1390.din.

I ja vec godinu i po dana koristim ovaj paket i prezadovoljna sam. Skidam brdo filmova i cele serije (sve sezone) jako brzo, a o MP3 fajlovima da ne govorim (30 sekundi po pesmi)! A ono sto najvise volim je mogucnost gledanja online filmova bez onih dosadnih kocenja i ucitavanja filma unapred. Dakle, toplo preporucujem da predjes na neki od Flat home paketa!:super:
 
Ja sam dve i po godine koristio flathome prepaid, onaj od 2790 (sad je 6144/384), pa sam pre dva meseca vezao ugovor na 12 meseci, pa je kao sad protok dupliran, ali naravno to je samo na papiru, u stvarnosti protok nije ni D od dupliranog. Mislim, meni je bio dovoljan i standardni protok, i lepo je radilo u pocetku, ali u poslednje vreme, internet je neverovatno spor. Ni youtube klip ne mogu da odgledam bez prekida, torenti jedva prelaze 250 kb/s (i to odlicni torenti), download preko browsera je smesan, nekih 30-ak kb/s. Ne znam sta se desilo, mozda se sve to razlikuje od slucaja do slucaja, uglavnom ja trenutno nisam zadovoljan.
 
Znas sta mozda je i do kompa..desava se da pokupimo viruse i crve koji nam usporavaju sve redom pa i net..imas na netu proveru brzine probaj..torenti zavisi odakle vuce..rapidshare su usporeni jer nisu premium useri..kad skidam nesto direktno s proverenih sajtova ide full brzina..sto se tice pripaid paketa to ogranicavaje je besmisleno jedino ako se nista ne skida
 
Ja sam dve i po godine koristio flathome prepaid, onaj od 2790 (sad je 6144/384), pa sam pre dva meseca vezao ugovor na 12 meseci, pa je kao sad protok dupliran, ali naravno to je samo na papiru, u stvarnosti protok nije ni D od dupliranog. Mislim, meni je bio dovoljan i standardni protok, i lepo je radilo u pocetku, ali u poslednje vreme, internet je neverovatno spor. Ni youtube klip ne mogu da odgledam bez prekida, torenti jedva prelaze 250 kb/s (i to odlicni torenti), download preko browsera je smesan, nekih 30-ak kb/s. Ne znam sta se desilo, mozda se sve to razlikuje od slucaja do slucaja, uglavnom ja trenutno nisam zadovoljan.

:eek: Nije da bas zelim da branim sbb... nisu bez mane... Al torenti idu koliko idu, to ne moze unapred da se zna. Nesto je lako dostupno, nesto nije.
Sa mojom sadasnjom vezom, 4096/256 (isto, ugovor na 12 meseci, ali najmanji moguci :mrgreen: ), sam imao do nekih 400-410k na torentima.
Obican 'save as' trci do 480k, sto je isto vrlo lep rezultat.

Ne primecujem neku veliku promenu od prethodnih 1536/128 do 4096/256... Samo kad saljem onda primecujem. I torenti lakse rade, ali u skladu sa kapacitetom veze.
 
PUNO se zahvaljujem svima na komentarima.

Mislim da cu se opredeliti za ovo sto mi sugerise Platin.

Jedino, sto sam ja vec uzeo za pocetak, jer sam u medjuvremenu
morao nesto, taj paket 1.390,- din prepaid flat. Za sada nisam
ni zadovoljan ni nezadovoljan. Cini mi se ipak sporo, tako da
cu verovatno ici na taj godisnji ugovor.

Sta ostali misle o tome, i sta ako odustanes, ili u najmanju ruku
preselis se u stan gde i nema SBB-a pa kako da ga koristis?

Any enlightenment on this?

Pozdrav,
Dragan NS
 
Пакет од 1390. дин. није Prepaid већ Flathome (теби се нешто увртео тај Prepaid у главу :)). Можда си незадовољан јер си "с коња сјахао на магарца" (што би се рекло), имао си брзину од 5 Mbs a сада имаш 1.5 Mbs, али са том прошлом брзином си ограничене GB могао да потрошиш док си рекао кекс (џабе ти та 2 месеца што ти дају да их трошиш кобајаги натенане, јер се с временом повећева потреба за све већим садржајем скинутим са нет-а).

Ако потпишеш уговор на годину дана, добићеш и више него дуплирану брзину, али бићеш у обавези да га плаћаш, чак иако промениш локацију на којој уопште немаш SBB. ;)
 
Пакет од 1390. дин. није Prepaid већ Flathome (теби се нешто увртео тај Prepaid у главу :)).

Gresis. Flathome moze da se placa na vise nacina (Prepaid, Postpaid, Vezivanje ugovora na 12 meseci). Uostalom:

sbb.jpg

Ja imam ovaj paket zaokruzen crvenom. Inace, svakim danom sve je sporiji net. Evo bas sad mi treba 15-ak sekundi da otvorim obicnu stranicu, probao sam razlicite browsere, brisanje cache-a, zatvaranje tabova, sve sporedne aplikacije koje koriste net sam zatvorio, nista ne skidam, sistem je skoro instaliran, pre oko nedelju dana, tako da ne verujem da je do virusa, ali nikad do sad nisam ni imao problema sa virusima, tu opciju iskljucujem odmah...i isto, zabada neverovatno...
 
Gresis. Flathome moze da se placa na vise nacina (Prepaid, Postpaid, Vezivanje ugovora na 12 meseci)....
Не грешим. Prepaid код Flathome-а је једно (односно само један од начина плаћања одређеног пакета), док је тзв. Тарифни Prepaid нешто сасвим друго (тј. он представља "закуп" одређених ограничених MB). Те две ствари се не могу мешати. И још нешто, немају сви градови у Србији ту "разноврсну" могућност плаћања Flathome пакета. У суштини, неограничени Flathome пакети су се и до сада плаћали у Prepaid варијанти, али као што рекох, то је сада (у већини градова) само један од могућих начина плаћања пакета и ништа више.;)
 
Не грешим. Prepaid код Flathome-а је једно (односно само један од начина плаћања одређеног пакета), док је тзв. Тарифни Prepaid нешто сасвим друго (тј. он представља "закуп" одређених ограничених MB). Те две ствари се не могу мешати. И још нешто, немају сви градови у Србији ту "разноврсну" могућност плаћања Flathome пакета. У суштини, неограничени Flathome пакети су се и до сада плаћали у Prepaid варијанти, али као што рекох, то је сада (у већини градова) само један од могућих начина плаћања пакета и ништа више.;)

Pa caka i jeste u tome sto paketi nisu isti u svim gradovima. Kod mene postoji PREPAID flathome, a tarifni prepaid je drugo.
 
Sve u svemu potpisujem ugovor pa kud puklo da puklo :)

Vec ovih dana cu da odem ili vec pre ovog isteka, tako da
se lagano premestim na brzi protok neprimetno kada istekne
ovaj paket.

Alaj će to biti uživancija... brzina, a nema ogranicenja,
kao u novom zakonu o saobraćaju.

"Speed - give me what I need"

Iskreno vaš,
Billy Idol :)


jesi li potpisao ugovor ??? ako jesi, kakvi su utisci ???
 
Kako je prolazilo vreme sve vise sam koristio net...

Sada vec skoro godinu dana koristim kod SBB-a prepaid tarifni
paketod 1.800,- din za 4.550MB (ograniceno trajanje paketa na 60 dana).

Poslednjeg meseca sam prakticno potrosio svih 4.550MB za mesec
dana, pa razmisljam da predjem na flathome.

Od tri ponudjene varijante mislio sam da odaberem varijantu od 2.090,- din
koja ima pristupnu brzinu od 2048/256 Kb/s.

Pitam se da li je to neka solidna brzina za neki standardan rad na netu:
e-mail, gledanje You Tube clipova, download mp3 pesama (samo pesama
i eventualno video od pesme, jer filmove ne skidam), ponekad koristim Skype,
pregledavanje slika na flickr, uploadovanje slika na PicasoGoogle itd.. znaci
neki obican korisnik da radi.

Dosadasnja brzina je bila kako pise u njihovom cenovniku (ako je to tako)
5Mb/s (1 Mb/s u uploadu).

PITANJE GLASI: Da li cu osetiti bitniju razliku na gore-lošije u radu? Ako bude bolje
nema problema, ali samo da ne bude gore jer onda i nisam puno dobio. Onda cu pre
da dam 2.300,- dinara za 6.550MB (ogranicenje na max.120dana). To bi me ako bi to
potrosio za dva meseca izaslo 3275 MB mesečno po ceni od 1150,-din, pa mi je to
možda dovoljno, a i da mi bude dovoljno brzo.

Vita jela zelen bor,
čekam brzi odgovor :)

Pozdrav,
Dragan NS

svakako flat!
 

Back
Top