LJUBOMORA

Зависи.
Љубомора је увек одраз несигурности или у самог себе или у партнера.

Умела сам да будем љубоморна, кад ми се да повод.
Уствари, није то права љубомора, то изгледа тако, али је више сујета у смислу да нећу да му дозволим да прави будалу од мене.
 
Znate i sami da postoje ljudi koji su bolesno ljubomorni,koji od svega prave skandal! Zanima me sta je po vama povod ili razlog za ljubomoru?

Povod može da bude osećaj ugroženosti koji ta osoba ima u odnosu na svog partnera i njegova prijateljstva i poznanstva .....

Povod može da bude nesigurnost u vezu, jer je partner sam po sebi sklon flertovanju sa svima.

Povod može da bude i najmanja sitnica ... zavisi ....
 
Ja sam u braku 6 godina sve je super funkcionisalo,ja sam radila rodila prvo dete,pa opet radila! I u jednom momentu iz nebitnih razloga ostala sam bez posla ajde to nema veze zeleli smo drugo dete bice posla. Rodila sam drugo dete koje sad ima 16 meseci i ne znam zasto da li zbog toga sto mnogo vremena provodim u kuci,ili mi je dosadno ili sta vec ja u svemu vidim razlog za ljubomoru,sve mi smeta,sve me nervira! Postala sam kao istrazni organ gde si bio,sta si radio,sa kim si bio? On mi sve lepo strpljivo objasnjava ali vidim da mu vec postaje mucno! Kako da se resim toga? Mislim kako da prestanem? Poenta je u tome da sama sebi pravim haos u glavi! On ako hoce da me vara ja to ne mogu da sprecim!
 
Ja sam u braku 6 godina sve je super funkcionisalo,ja sam radila rodila prvo dete,pa opet radila! I u jednom momentu iz nebitnih razloga ostala sam bez posla ajde to nema veze zeleli smo drugo dete bice posla. Rodila sam drugo dete koje sad ima 16 meseci i ne znam zasto da li zbog toga sto mnogo vremena provodim u kuci,ili mi je dosadno ili sta vec ja u svemu vidim razlog za ljubomoru,sve mi smeta,sve me nervira! Postala sam kao istrazni organ gde si bio,sta si radio,sa kim si bio? On mi sve lepo strpljivo objasnjava ali vidim da mu vec postaje mucno! Kako da se resim toga? Mislim kako da prestanem? Poenta je u tome da sama sebi pravim haos u glavi! On ako hoce da me vara ja to ne mogu da sprecim!

Ova poslednja rečenica je prava stvar...
Tako razmišljaj i neće biti ljubomore...
 
Ja sam u braku 6 godina sve je super funkcionisalo,ja sam radila rodila prvo dete,pa opet radila! I u jednom momentu iz nebitnih razloga ostala sam bez posla ajde to nema veze zeleli smo drugo dete bice posla. Rodila sam drugo dete koje sad ima 16 meseci i ne znam zasto da li zbog toga sto mnogo vremena provodim u kuci,ili mi je dosadno ili sta vec ja u svemu vidim razlog za ljubomoru,sve mi smeta,sve me nervira! Postala sam kao istrazni organ gde si bio,sta si radio,sa kim si bio? On mi sve lepo strpljivo objasnjava ali vidim da mu vec postaje mucno! Kako da se resim toga? Mislim kako da prestanem? Poenta je u tome da sama sebi pravim haos u glavi! On ako hoce da me vara ja to ne mogu da sprecim!


Pa mora da postoji neka pozadina svega toga .... idi kod psihijatra npr. zašto da dozvoliš da zbog ljubomore npr.izgubiš ljubav čoveka koga voliš (ako ga voliš). Verovatno da te na tu ljubomoru tera neko tvoje nezadovoljstvo ili činjenica da on radi i zaradjuje, a ti ne radiš i trenutno sediš kući uposlena poslom koji se ne može naplatiti. Šta znam .... Mada, ako si svesna da ti je ''sve povod'' za ljubomoru, onda verovatno možeš i sama da se pozabaviš razrešenjem tog problema .... Mislim, za početak je dovoljno da si svesna da imaš problem (što je za svaku pohvalu).
 
Ma kakva ljubomora
Sigurni u sebe nisu ljubomorni
Znak slabih i nesigurnih
Ako osetis da je ljubomoran, bezi od njega
Ako se kod tebe probudi ljubomora-takodje bezi od njega
 
Ево још једне теме која ће се завршити игром ,,Попљујте Ванду и Хелен и помало Софију!'' :zcepanje:
Нисам љубоморна.

Љубомора ником ништа добро није донела.
 
Pa mora da postoji neka pozadina svega toga .... idi kod psihijatra npr. zašto da dozvoliš da zbog ljubomore npr.izgubiš ljubav čoveka koga voliš (ako ga voliš). Verovatno da te na tu ljubomoru tera neko tvoje nezadovoljstvo ili činjenica da on radi i zaradjuje, a ti ne radiš i trenutno sediš kući uposlena poslom koji se ne može naplatiti. Šta znam .... Mada, ako si svesna da ti je ''sve povod'' za ljubomoru, onda verovatno možeš i sama da se pozabaviš razrešenjem tog problema .... Mislim, za početak je dovoljno da si svesna da imaš problem (što je za svaku pohvalu).

Volim ga normalno i do sad sam ga volela pa nisam toliko smarala! A mislim da ljubomora i nije dokaz ljubavi!
 
Ja sam u braku 6 godina sve je super funkcionisalo,ja sam radila rodila prvo dete,pa opet radila! I u jednom momentu iz nebitnih razloga ostala sam bez posla ajde to nema veze zeleli smo drugo dete bice posla. Rodila sam drugo dete koje sad ima 16 meseci i ne znam zasto da li zbog toga sto mnogo vremena provodim u kuci,ili mi je dosadno ili sta vec ja u svemu vidim razlog za ljubomoru,sve mi smeta,sve me nervira! Postala sam kao istrazni organ gde si bio,sta si radio,sa kim si bio? On mi sve lepo strpljivo objasnjava ali vidim da mu vec postaje mucno! Kako da se resim toga? Mislim kako da prestanem? Poenta je u tome da sama sebi pravim haos u glavi! On ako hoce da me vara ja to ne mogu da sprecim!

Е, ја сам дуго држала отворен прозор за одговор, па нисам видела овај пост.

Ниси ти ,,класично'' љубоморна.
Досадно ти је, а можда си се мало и охладила према њему па се подсвесно тераш да нађеш нешто занимљиво везано за њега.

Али, проблем је жесток, може бити незгодно...
Њему ћеш дојадити, а себе ћеш уништити.
 
Е, ја сам дуго држала отворен прозор за одговор, па нисам видела овај пост.

Ниси ти ,,класично'' љубоморна.
Досадно ти је, а можда си се мало и охладила према њему па се подсвесно тераш да нађеш нешто занимљиво везано за њега.

Али, проблем је жесток, може бити незгодно...
Њему ћеш дојадити, а себе ћеш уништити.

Da,da dosadno mi je i to je najgore. Dok sam radila ja nisam toliko obracala paznju,svako na svoj posao kuci kad se vidimo jedva cekamo da se ispricamo. A sad samo piljim u njega i decu i onda umisljam sve i svasta.:dash:
 
Da,da dosadno mi je i to je najgore. Dok sam radila ja nisam toliko obracala paznju,svako na svoj posao kuci kad se vidimo jedva cekamo da se ispricamo. A sad samo piljim u njega i decu i onda umisljam sve i svasta.:dash:

Тешко ћеш се ,,извући''.
Сама сагледаваш ситуацију веома реално.
Јесте, досадно ти је, а можда мало завидиш њему који има испуњен дан.
Не могу ти рећи ,,ради нешто'', то звучи бзвз, али у принципу, требало би да се бавиш нечим, смисли неки хоби ако већ посла немаш.
Иди на неки аеробик, трбушни плес, било шта.
Остави децу мало њему, тако ћеш имати осећај да је он учесник у одгајању деце више него сад, а ти ћеш се мало ,,издувати''.

Пишем после још, сад журим.

П.С. Кад жена више не мора 24 сата да буде ,,домаћица - супруга - мајка'', онда јој је заиста тешко.
Неке то решавају лакше, некима је теже, али мислим да је твоје осећање љубоморе произашло из тога што се не осећаш потребном као до сад.
 
Ево још једне теме која ће се завршити игром ,,Попљујте Ванду и Хелен и помало Софију!'' :zcepanje:
Нисам љубоморна.

Љубомора ником ништа добро није донела.

misliš, još jedna tema na kojoj niko nije ljubomoran:D?

ps. ljubomorna je za ljude koji nemaju šta da rade u svom životu pa ajd da bar pravim ljubomorne scene i tražim iglu u plastu sena...

mada, svakom od nas naiđe period u životu kad smo manje sigurni u sebe i u svog partnera pa umemo da napravimo neku ljubomornu scenu...ljudi smo...u globalu, nisam ljubomorna...mada to verovatno ima veze i s tim što imam pouzdanog partnera:think:
 
Nisam ljubomorna.
Uostalom, udala sam se za zgodnog muza koji cesto putuje zbog prirode posla, kad bih bila ljubomorna to bi me jednostavno ubilo... :D
Sigurna sam u sebe i u njega, nikad mi nije davao povoda za to.

Milice, i ja sam majka dve male devojcice (jedna je beba od 3 mes.), cesto sam kod kuce sa decom ali ne vidim gde je tu razlog ili opravdanje za ljubomoru. :think:
Posveti se malo sebi, nemoj da se zapustis, izlazi nekad sa drugaricama, okupiraj se nekim zanimljivim stvarima i mesta za ljubomoru nece biti.
Najvaznije u braku je poverenje... :aha:
 

Back
Top