Kako ateisti objasnjavaju...

Slazem se. Da se chuda u pravoslavnim manastirima stvarno deshavaju, ne bi bilo ni ateista ni vernika drugih religija. Sve je to marketing popova i placebo za izlechene. A moguce je i samoizlechenje.

Pitanje za postavljacha teme: jel postoji neka studija uspeshnosti odlaska u neki pravoslavni manastir na izlechenje? Neshto mi se javlja da se bozija volja poklapa sa statistichkom shansom za samoizlechenje.
 
Ne bih optužila popove da obmanjuju narod. Njihove reči, u vezi sa ovakvim stvarima, nisu precizne. Oni govore ispravno, ali je razlika u shvatanju tih reči. Ja, npr. kada kažu da treba tražiti Boga i da će Bog pomoći onome ko u njega veruje i td. razumem: treba tražiti ispravnost i dobro, ljubav u sebi i ponašati se u skladu sa tim. Onda će ti biti dobro. Najveće zlo mi sebi možemo naneti. Ako msilimo loše, gajumo mržnju, okrenuće se te misli protiv nas i možemo oboleti, gubićemo vreme na bezvezarije, propustićemo nešto od života. Bog je ideja dobrog života. A sve one priče koje su u vezi sa raznoraznim diskriminacijama nemaju veze sa životom i, prema mom tumačenju, sa Bogom. Smislili su ih ljudi koji su na taj način želeli da upravljaju masom. Bog je idal koji treba da postoji i kome ljudi treba da teže. Da li stvarno postoji, nije ni bitno na kraju. Važno je da se u ovom životu, koji jedino i znamo i sigurno imamo, ne ponašamo kao neljudi, već da budemo dobri prema sebi i svojima prvestveno, što ne znači sebičluk, kako bi neki tumačili, već odgovornost i dobro. Neće čovek koji voli sebe učiniti zlo nekome zato što mu je to ćef. Neće imati ni želje ni volje. Oni koji stvarno vole sebe nisu zli. Zli su oni koji bi voleli da se vole, ali su svesni svojih mana, opet ne čine ništa da ih poprave. Sve je u nama. A popovi kažu da je Bog u nama.
 
Ne bih optužila popove da obmanjuju narod. Njihove reči, u vezi sa ovakvim stvarima, nisu precizne. Oni govore ispravno, ali je razlika u shvatanju tih reči. Ja, npr. kada kažu da treba tražiti Boga i da će Bog pomoći onome ko u njega veruje i td. razumem: treba tražiti ispravnost i dobro, ljubav u sebi i ponašati se u skladu sa tim. Onda će ti biti dobro. Najveće zlo mi sebi možemo naneti. Ako msilimo loše, gajumo mržnju, okrenuće se te misli protiv nas i možemo oboleti, gubićemo vreme na bezvezarije, propustićemo nešto od života. Bog je ideja dobrog života. A sve one priče koje su u vezi sa raznoraznim diskriminacijama nemaju veze sa životom i, prema mom tumačenju, sa Bogom. Smislili su ih ljudi koji su na taj način želeli da upravljaju masom. Bog je idal koji treba da postoji i kome ljudi treba da teže. Da li stvarno postoji, nije ni bitno na kraju. Važno je da se u ovom životu, koji jedino i znamo i sigurno imamo, ne ponašamo kao neljudi, već da budemo dobri prema sebi i svojima prvestveno, što ne znači sebičluk, kako bi neki tumačili, već odgovornost i dobro. Neće čovek koji voli sebe učiniti zlo nekome zato što mu je to ćef. Neće imati ni želje ni volje. Oni koji stvarno vole sebe nisu zli. Zli su oni koji bi voleli da se vole, ali su svesni svojih mana, opet ne čine ništa da ih poprave. Sve je u nama. A popovi kažu da je Bog u nama.

:super::super::super:
 
Само ћу рећи света вода, и то је то, ту је крај свих ваших оспоравања постојања Бога, ту више ништа не можете да измислите...

Мислиш на ово:

MOSKVA - Više od 100 ruskih pravoslavnih vjernika primljeno je u bolnice nakon što su pili "svetu vodu" tokom proslave Bogojavljenja u istočnom gradu Irkutsku, priopćio je dužnosnik u ponedjeljak.
Ukupno 117 osoba, među kojima 48 djece, primljeno je u bolnice jer su se žalili na akutne bolove u stomaku nakon što su pili vodu iz bunara u i oko lokalne crkve prošlog tjedna, priopćio je Vladimir Salovarov, glasnogovornik istražnog komiteta Irkutska, prenosi AP.
Salovarov je izjavio da su 204 osobe tražile medicinsku pomoć nakon što su pile vodu, čiji je izvor u stajaćem jezeru. Kazao je, ipak, kako je prerano reći što je izazvalo obolijevanje.
Mnogi Rusi smatraju bilo kakvu vodu do koje dođu na Bogojavljenje, koje slave 19. siječnja, svetom.
Voda se po običaju flašira kako bi se kasnije pila. Voda iz česmi u najvećem dijelu Rusije nije za piće.
 
ikone koje placu

Upravljana kondenzacija, pumpice, itd.


Placebo.


neraspadnute mosti???

250px-OetzitheIceman-glacier-199109b.jpg

300px-OetzitheIceman02.jpg


"Sveti" Oci, Ledeni čovek. :lol:
oko 3300. godine pre nove ere.


300px-Homme_de_Tollund.jpg


Čovek iz Tolunda, Danska.
IV vek pre nove ere.
Telo je toliko dobro očuvano, da su po otkriću tela alarmirana policija, jer je smatrano da se radi o skorašnjoj žrtvi ubistva. :lol:

180px-Grauballemanden_stor.jpg


180px-Grauballemanden3.jpg


Čovek iz Graubalea, Danska.
290. godina pre nove ere.

Da li ti je ovo dovoljno ili da ti navodim budističke sveštenike, koji se takođe nisu raspali posle smrti? :think:


Само ћу рећи света вода, и то је то, ту је крај свих ваших оспоравања постојања Бога, ту више ништа не можете да измислите...

http://arhiva.glas-javnosti.rs/arhiva/2003/05/07/srpski/BG03050606.shtml

:roll:
 
Poslednja izmena:
Upravljana kondenzacija, pumpice, itd.



Placebo.




250px-OetzitheIceman-glacier-199109b.jpg

300px-OetzitheIceman02.jpg


"Sveti" Oci, Ledeni čovek. :lol:
oko 3300. godine pre nove ere.


300px-Homme_de_Tollund.jpg


Čovek iz Tolunda, Danska.
IV vek pre nove ere.
Telo je toliko dobro očuvano, da su po otkriću tela alarmirana policija, jer je smatrano da se radi o skorašnjoj žrtvi ubistva. :lol:

180px-Grauballemanden_stor.jpg


180px-Grauballemanden3.jpg


Čovek iz Graubalea, Danska.
290. godina pre nove ere.

Da li ti je ovo dovoljno ili da ti navodim budističke sveštenike, koji se takođe nisu raspali posle smrti? :think:




http://arhiva.glas-javnosti.rs/arhiva/2003/05/07/srpski/BG03050606.shtml

:roll:

калибурне ти си атеиста или се само тако осећаш?
 
калибурне ти си атеиста или се само тако осећаш?

Kakve veze ima moje versko opredeljenje sa onim što sam napisao? :dontunderstand:
Sale, ti si se izgleda napio one svete vodice, pa si zaboravio da si me već pitao za moje versko opredeljenje... više puta i da sam ti više puta odgovorio. :roll:
Izlgeda da je to još jedan dokaz da ista nije toliko čudotvorna koliko pravoslavic to misle. :think:
Ja nisam ateista i mislim da ateisti nemaju neki poseban miris po kome bi mogli da se "osećaju". ;)

Uzgred, zanimljivo da nisi odgovorio nekim argumentom.
 
Cuda u pravoslavnim manastirima, ikone koje placu, isceljuju, neraspadnute mosti???

Ikone placu, jer ih vernici varaju :)

Bila je pre neko vece emisija na History, povezivali su neke rodjake i iskopali par grobova radi uzimanaj zuba za DNK analizu, nebitno. Kada su otvorili jedan grob star 80 godina, bio je neki betonski sanduk i telo u njemu je bilo ocuvano, cak i kosa, misici.........tako da nije nemoguce ocuvati telo na neki nacin.
 
Ikone placu, jer ih vernici varaju :)

Bila je pre neko vece emisija na History, povezivali su neke rodjake i iskopali par grobova radi uzimanaj zuba za DNK analizu, nebitno. Kada su otvorili jedan grob star 80 godina, bio je neki betonski sanduk i telo u njemu je bilo ocuvano, cak i kosa, misici.........tako da nije nemoguce ocuvati telo na neki nacin.

gledao sam tu emisiju. Bilo je u pitanju otkrivanje identiteta posade prve podmornice na svetu, a iz doba gradjanskog rata u americi.

Secam se tacno smimka. Kad su otvorili grob, les unutra je bio svez kao da je juce umro. Malo budji na licu mu je jedino odavalo da je malko odlezao.
 
Cuda u pravoslavnim manastirima, ikone koje placu, isceljuju, neraspadnute mosti???

Ikone koje placu: kondenzacija, sa dobrom dozom masovne histerije.

Ne bih rekao da su pravoslvni manastiri u isceljivanju "cudima" ista uspesniji od africkih vraceva ili indijanskih samana.

Neraspadnute mosti? Tela koja se ostave u suvu prostoriju cesto umeju da se osuse i da se tako samomumifikuju.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Za sve te pojave postoji objasnjenje i ono je cesto toliko jednostavno da ce ga svaki vernik odbaciti kao uvredu.
 
Bilo bi jako zanimljivo da se ikona odnese u labaratoriju odmah čim proplače i podrvrgne detaljnoj analizi (hromatografija, elektronski mikroskop, takve stvari). Ako je to plakanje stvarno neko čudo sigurno bi naučnici otkrili nešto čudesno.
 

Back
Top