Vegeterijanci

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Imas 15 godina?
Nalazis se u periodu najveceg rasta i razvoja a ne unosis namirnice zivotinjskog porekla koje su ti preko potrebne.
Pa ne bih se bas slozila da je to zdravo.
 
Dita:
Mislite li da je vegeterijantstvo zdravo?Ja sam vegeterijanka 4 godine,imam 15 i mislim da je to odlicno.
To je perfektno! Bravo! :D Samo tako nastavi. Imas podrsku od mene!
Idi na kulinarstvo>makrobiotika ili se javi p.p.
Ipak bi trebalo da ti dam par korisnim saveta, odnosno moja prijateljica. Ipak si u pubertetu!
Pozdrav 8) :D
 
Nikakva iskljucivost u ishrani, pa ni vegetarijanstvo, ne moze biti potpuno zdravo. Sigurno je zdravije od zdranja chvaraka, kolenica. pechenja... , ali nije potpuno zdravo. Bilo kakvo iskljucivanje, bilo kojih namirnica, ima i svoje posledice. Ipak je coveku potrebno mnogo vise, od onoga sto se nalazi u hrani biljnog porekla. Srecom, jako si mlada, pa jos uvek ne osecas posledice i imas vremena da ispravis propuste. Pamet u glavu !!!
 
Aloha!
Ja sam vec jako dugo vegeterijanac. "Zvanicno" sam to odlucila jos '99... a pre toga sam jednom godishnje terala sebe da jedem meso... i uvek mi je bilo uzasno dok sam to radila.

Volim zivotinje i ne mogu da podnesem da ih jedem.

NIsam primetila da je ovde iko pomenuo zivotinje ili ljubav prema njima, sto je malo paradoksalno...

ne moze me niko ubediti da to nije zdravo, jer kako neka individua moze da poznaje moje telo bolje od mene?
To je odgovor za sve one koji bi me osudili zbog mog operedeljenja kulinarskog :)

Pozdrav! :wink: :D
 
neko voli zivotinje pa ne moze da ih jede.
neko voli pasulj pa ne moze da ga jede.

nemam nista protiv vegeterijanaca koji su izabrali takav nacin zivota, ali su mi pateticni oni koji su negde culi da je to ql pa naprasno postali. toliko.
 
dr:
Imas 15 godina?
Nalazis se u periodu najveceg rasta i razvoja a ne unosis namirnice zivotinjskog porekla koje su ti preko potrebne.
Pa ne bih se bas slozila da je to zdravo.

Ne razumem se u medicinu, ali ovo mi deluje logicno.

Nikada nisam razumela vegetarijance.

Mozda mogu da shvatim one koje bas eto ne vole da jedu meso, ali oni sto to rade na silu da bi se reklo da su vegetarijanci ili oni sto to rade zbog prava zivotinja...ccc...svasta!

Ja obozavam i hranu zivotinjskog i hranu biljnog porekla, ne mogu da zamislim da neko sebi uskracuje takvu divnu raznovrsnost ukusa...mmm
 
kako ne poludis dok prolazis pored poslasticarnica. :I
aha utesis se (imam ja svoje cokoladne bonzite! ovi moskva shnitovi su bljak i od otrovanih krava)



Hm.. dal iko od vas "antivegeterijanaca" znaci sta se ustvari podrazumjeva pod vegeterijanstvom? Postoje razne vrste.. uostalom i mi uzivamo u hrani i poslasticama kao i vi! Ja sam se na takav nacin zivota odlucila jer sam se nagledala svakakvih scena ubijanja zivotinja! Odvratno! Ne znam kako ljudi mogu tako nesto da rade!? I to sto kazete da nije zdravo..hm..pa o tome ne vrijedi raspravljati... ali evo, ja sam bila anemicna, glava me je stalno bolila i visila sam po bolnici dok nisam presla u vegeterijance.. od tad naravno vise paznje pridodajem vocu, povrcu i mlijecnim proizvodima tako da sam poboljsala svoje zdravlje.. Svi imamo svoj nacin i zivota i te razlike treba da se postuju.. pa et kako hocete.. aj pozz za sve.. :D
 
Hm.. dal iko od vas "antivegeterijanaca" znaci sta se ustvari podrazumjeva pod vegeterijanstvom?
Da znamo, imate problem da jedete sve što ima oči. ;)

bug.gif
 
Boze blagi, odakle iskopaste ovu temu - dadoh coveku opomenu z akomentar od pre 4 godine! I ja budala pa ne gledam od kad je tema, a i vi ko da ste poludeli pa iskopavate teme od pre sto godina! Teme o ishrani i zdravlju postoje - daleko svezije od ove, pa svaka dalja rasprava o nacinima ishrane molim da s eprebaci tamo!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top