Ima li pravo RS po `trenutnoj realnosti` pravo na otcepljenje od BiH?

Halix

Elita
Poruka
16.206
Ima li pravo Republika Srpska pravo na otcepljenje od Bosne i Hercegovine?Slusali smo i slusamo svakoga dana kada je u pitanju Kosovo,da je to `trenutna realnost`,ta njihova `nezavisnost`...slusali smo i od zemalja koje su priznale Kosovo da je opet u pitanju ta `tenutna realnost`...Djukanovic kaze da je morao da prizna Kosovo jer je to `trenutna realnost`...koja je to i kakva je to `trenutna realnost`?Ima li pravo Republika Srpska koju ocigledno da muslimanski predstavnici u Bosni zele da ospore i da ukinu,ima pravo da se otcepi od Bosne i da proglasi nezavisnost kao Kosovo?Da li je i to sad ta `trenutna realnost`?Da li se `trenutna realnost` koristi uvek samo kada hoce da se napakosti Srbima,ili i Srbi imaju pravo na `trenutnu realnost`?
 
Zasto ne bi zivjeli sa ostalim narodima u BiH i od njh izvlacili korist a ne samo se djelimo i nemao nista ni jedno ni drugi.
U cemu je poenta?

U tome što bošnjaci hoće da Srbim uzmu potrez i prave Džamije, a Srbi hoće te pare za nešto drugo! Bošnjaci bi da budu begovi a da Srbi budu njihova raja, e pa tako neće moći!!!
 
Poslednja izmena:
Pa nametnes svoja pravila lijepo diplomatski da ne znaju sta ih je snaslo.
A kako bi ti za usi pa iz drzave ili ?

Ja bi se pravio da sam za cjelovitu BiH, a na svakom koraku je rušio, sve dok je ne srušim! trudio se da što manje sarađujem sa Bošnjacima! Posdsticao radikalni ilamizam u BiH i vehabije i time zapečatio sudbinu Bošnjak kao terorista i neprijatelja svega evrposkog i hirišćanskog.
 
Poslednja izmena:
Ima li pravo Republika Srpska pravo na otcepljenje od Bosne i Hercegovine?Slusali smo i slusamo svakoga dana kada je u pitanju Kosovo,da je to `trenutna realnost`,ta njihova `nezavisnost`...slusali smo i od zemalja koje su priznale Kosovo da je opet u pitanju ta `tenutna realnost`...Djukanovic kaze da je morao da prizna Kosovo jer je to `trenutna realnost`...koja je to i kakva je to `trenutna realnost`?Ima li pravo Republika Srpska koju ocigledno da muslimanski predstavnici u Bosni zele da ospore i da ukinu,ima pravo da se otcepi od Bosne i da proglasi nezavisnost kao Kosovo?Da li je i to sad ta `trenutna realnost`?Da li se `trenutna realnost` koristi uvek samo kada hoce da se napakosti Srbima,ili i Srbi imaju pravo na `trenutnu realnost`?

Pa nema, zato što nije trenutna realnost.
 
Ideja je odlicna :) i sta onda sa vehabijam i ostalim ekstremistima? Opet treba rat da se oni istrjebe pa onda dodje jos vise onih kretena od amera i mi opet pod okupacijom.
Gdje je tu rjesenje i gdje je tu RS kao nezavisna?

E što više vehabija to manja podrška zapda bošnjacim i stvaranju bosanske nacije! Kad oni odustanu od ideje bosanske nacije onda zapad ima samo dvije mogućnosti ili da podrži bošnjake zbog čeka će oni izvršiti pritisak na Srbe i Hrvate koji će se odseliti u svoje matične države i eto ga Zapad ima na tlu Evrope jednu muslimansku republiku, druga mogućnost je da Zapda podrži Srbre i Hrvate koji će tu pomoć iskoristit za odvajanje od BiH čime zapda dobija opet muslimansku republiku ali ovaj put mnogo manju! Neka vrsta treće mogućnosti je da oni (Zapda) podrže Hrvatsku i Srbiju u podjeli BiH, pa da tko izbjegnu stvaranje bilo kakve muslimanske republike!
Zanači ovako, zadatk Srba u BiH:
1. Objasbniti Zapadu da je stvaranje bosanske nacije nemoguće a da multikulturalnost ne postoji, a pogotovu na Balkanu

2. Podržavati vehabije i anti-evrposke muslimane čime će oni izgubiti podršku Zapda za stvaranje bosanske nacije
i eto ga Srpska je nezavisna
 
Poslednja izmena:
Ima li pravo Republika Srpska pravo na otcepljenje od Bosne i Hercegovine?Slusali smo i slusamo svakoga dana kada je u pitanju Kosovo,da je to `trenutna realnost`,ta njihova `nezavisnost`...slusali smo i od zemalja koje su priznale Kosovo da je opet u pitanju ta `tenutna realnost`...Djukanovic kaze da je morao da prizna Kosovo jer je to `trenutna realnost`...koja je to i kakva je to `trenutna realnost`?Ima li pravo Republika Srpska koju ocigledno da muslimanski predstavnici u Bosni zele da ospore i da ukinu,ima pravo da se otcepi od Bosne i da proglasi nezavisnost kao Kosovo?Da li je i to sad ta `trenutna realnost`?Da li se `trenutna realnost` koristi uvek samo kada hoce da se napakosti Srbima,ili i Srbi imaju pravo na `trenutnu realnost`?

Tu realnost odredjuju EU, Jenki i NATO, bice onako kako oni kazu, pitanje je samo koliko dugo ce Bosna na aparatima da "zivi".

Ali realnost je takodje da neke harmonije u BiH iz vremena SFRJ vise nema, da je (onakve) nikad vise nece ni biti, da je to drzava koja cak ni na papiru ne funkcionise kako treba, ali ona najtragicnija realnost je da Bosnjaci i Hrvati sa Srbima NE ZELE da zive, NAD Srbima - da, to su pokazali svim onim vezivanjem zastava 1991 i 1992, to se danas na svakom cosku primeti, a ni Srbi vise s njima, na zalost je tako, daj Boze da se to promeni, ali ne verujem, ne skoro, a do tada drzati distancu i biti oprezan. Da li ce da bude "jedinstvena" BiH, ili ce RS da se odvoji i kada, to je veliko pitanje.

Realnost je da se narodi neograniceno mrze, i u takvim okolnostima se treba maksimalno boriti da ostane mir. To je NAJVAZNIJE. Ovo sta je sad dole nije nikakvo resenje. Mogli su da dozvole da se raspadne SFRJ - JER SU NEKI NARODI HTELI VAN, hoce da se od Srbije odvoji Kosovo - JER NEKI NARODI HOCE VAN, e pa pre ili kasnije ce morati da progutaju i odlazak RS iz BiH - JER NEKI NARODI HOCE VAN.

Ako nije mogla da opstane onaka drzava kao SFRJ, ako je agresijom izvrseno komadanje jedne suverene drzave - Srbije, onda sam siguran da je pre ili kasnije neminovno pucanje savova ovog cirkusa i haosa zvanog BiH.
 
Da ima, do sada bi se vec odavno otcijepila. Slutim da ce ovo biti samo jos jedna u nizu beskorisnih tema puna pogresnih premisa i naopakih konstatacija. Lijepo ste krenuli.

"Narodi se neograniceno mrze" - sta reci uopce na takvu glupost (sorry al' tako je).
"Trenutna realnost" - za RS potpuno ista kakva je bila i neposredno nakon Dejtona, mozda i gora.
"Bolje se u svojoj državi se patiti nego sa bošnjacima živjeti u jednoj državi" - slobodni ste da odete tamo gdje vam je bolje, ako se ne varam, sad vam ni vize ne trebaju. Ako smatrate da vam je drzava Srbija, idite tamo.

I tako....nejac kuka, godine prolaze.... :kafa:
 
Da ima, do sada bi se vec odavno otcijepila. Slutim da ce ovo biti samo jos jedna u nizu beskorisnih tema puna pogresnih premisa i naopakih konstatacija. Lijepo ste krenuli.

"Narodi se neograniceno mrze" - sta reci uopce na takvu glupost (sorry al' tako je).
"Trenutna realnost" - za RS potpuno ista kakva je bila i neposredno nakon Dejtona, mozda i gora.
"Bolje se u svojoj državi se patiti nego sa bošnjacima živjeti u jednoj državi" - slobodni ste da odete tamo gdje vam je bolje, ako se ne varam, sad vam ni vize ne trebaju. Ako smatrate da vam je drzava Srbija, idite tamo.

I tako....nejac kuka, godine prolaze.... :kafa:

Mi vjekovima zivimo na teritoriji koja se danas naziva BiH i kad iz nje budemo izlazili izaćemo sa Republikom Srpskom, jel' nije problem? Ako se tebi ne sviđa što će se Srpska otcijepiti i biti nezavisna ti idi u Tursku!!!
 
E što više vehabija to manja podrška zapda bošnjacim i stvaranju bosanske nacije! Kad oni odustanu od ideje bosanske nacije onda zapad ima samo dvije mogućnosti ili da podrži bošnjake zbog čeka će oni izvršiti pritisak na Srbe i Hrvate koji će se odseliti u svoje matične države i eto ga Zapad ima na tlu Evrope jednu muslimansku republiku, druga mogućnost je da Zapda podrži Srbre i Hrvate koji će tu pomoć iskoristit za odvajanje od BiH čime zapda dobija opet muslimansku republiku ali ovaj put mnogo manju! Neka vrsta treće mogućnosti je da oni (Zapda) podrže Hrvatsku i Srbiju u podjeli BiH, pa da tko izbjegnu stvaranje bilo kakve muslimanske republike!
Zanači ovako, zadatk Srba u BiH:
1. Objasbniti Zapadu da je stvaranje bosanske nacije nemoguće a da multikulturalnost ne postoji, a pogotovu na Balkanu

2. Podržavati vehabije i anti-evrposke muslimane čime će oni izgubiti podršku Zapda za stvaranje bosanske nacije
i eto ga Srpska je nezavisna




A jel ti palo na pamet da ameri podrzavaju te ekstremne muslimane da bi imali sa kim da ratuju?
Koliko ja znam ne postoji ni jedna drzava u kojoj zivi samo jedna nacija pa nigdje nije kao kod nas. U Americi je puno vise nacija pa nema sranja kao ovde zasto, koliko istih tih muslimana zivi u Njemckoj i u ostalim zemljama pa opet niko se ne odcjepljuje niko ne ratuje i sl? ( daleko od tog da amere smatram normalnima)
 
Mi vjekovima zivimo na teritoriji koja se danas naziva BiH i kad iz nje budemo izlazili izaćemo sa Republikom Srpskom, jel' nije problem? Ako se tebi ne sviđa što će se Srpska otcijepiti i biti nezavisna ti idi u Tursku!!!

Srbija nije bila preko Drine, niti ce biti. To ti za pocetak treba biti jasno.

A sto cu ja u Turskoj, ako smijem pitati? Cujem da je upravo srblju Turska postala omiljena turisticka destinacija. :lol: Stoga ustedjevinu u dzep i pali tamo, nejaci.

Cuj ono ce "izlaziti sa RS-om" :lol: Da se niste malo precijenili?
 
Mi vjekovima zivimo na teritoriji koja se danas naziva BiH i kad iz nje budemo izlazili izaćemo sa Republikom Srpskom, jel' nije problem? Ako se tebi ne sviđa što će se Srpska otcijepiti i biti nezavisna ti idi u Tursku!!!



Sta sad to znaci? Ko se osjeca kao Srbin treba ici u Srbiju, mslimani u Tursku ....
I ti sam u nezavisnoj RS :dontunderstand:
 
A jel ti palo na pamet da ameri podrzavaju te ekstremne muslimane da bi imali sa kim da ratuju?
Koliko ja znam ne postoji ni jedna drzava u kojoj zivi samo jedna nacija pa nigdje nije kao kod nas. U Americi je puno vise nacija pa nema sranja kao ovde zasto, koliko istih tih muslimana zivi u Njemckoj i u ostalim zemljama pa opet niko se ne odcjepljuje niko ne ratuje i sl? ( daleko od tog da amere smatram normalnima)

Pa ne ameri ratuju s njima! U Americi su svi Amerikanci, to sve zavisi od poimanja nadoda i nacije. Za mene to što ja imam bosanski ili neki drugi pasoš ne zanči da sam Bosanac i tačka. Moraš da praviš razliku između doseljenik i konstitutivnog narod. U Njemačkoj muslimani nemaju pravo da traže samostalnost zato što tamo žive tek nekoliko godina! Svi konstitutivni narodi imaju pravo na otcijepljenje, pa ne vidim u čemu je problem da to pravo i Srbi iskoriste?:think:
 
Sta sad to znaci? Ko se osjeca kao Srbin treba ici u Srbiju, mslimani u Tursku ....
I ti sam u nezavisnoj RS :dontunderstand:

Ne, nego je on reko meni da ja idem u Srbiju, a ja necu nego hoću R. Srpsku za nezavisnu državu. A njemu sam vratio istom mjerom, neka on ide u Tursku ako mu se ne sviđa to što će R. Srpska biti nezavisna! U čemu je tu problem?
 
Srbija nije bila preko Drine, niti ce biti. To ti za pocetak treba biti jasno.

A sto cu ja u Turskoj, ako smijem pitati? Cujem da je upravo srblju Turska postala omiljena turisticka destinacija. :lol: Stoga ustedjevinu u dzep i pali tamo, nejaci.

Cuj ono ce "izlaziti sa RS-om" :lol: Da se niste malo precijenili?

BiH neće biti cjelovita to je temeljna činjenica! Srbi neće biti Bosanci to je druga temeljna činjnica i R. Srpsak će biti nezavisna to je treća temeljna činjenica! Pa da vidim kako će ih Muslimani ovo da promjene?:think:
 
Poslednja izmena:

Back
Top