VRACAR...VRH...ILI DNO!

sbojana

Aktivan član
Poruka
1.900
Na Vracaru radim... u blizini Kalenica.... Za ovih 30 godina zivota, koliko i zivim u Beogradu, nisam videla prljaviji kraj (osim onoga kod bivljaka na NBgd-u).
Obicno kada se kaze "Vracar" u Beogradu, misli se na elitni kraj, sa najskupljim kvadratom stana u gradu. Ako je nama u Beogradu ovakav kraj "elitni" mislim da moramo da se zapitamo malo vise o tome kakav je ovaj grad u stvari... Sta je dobro a sta lose naselje u jednom velegradu.
Da me neko ne shvati pogresno ja Beograd obozavam i mislim da ne bih mogla da zivim u drugom gradu, ali kada vidim scene kakve vidjam na "elitnom" Varcaru zaista mi bude muka. To nije slika ovoga grada!!!! Vracarci stidite se!
 
Nije Vracar samo `kalinic`, tako da ovo sto si napisala...nema veze. :bye::bye:

Slazem se nije samo Kalenic, .... ali.... Kalenic je nekako srce Vracara, tu je i Opstina vracar, posta, telekom, infostan....

U Sime Milosevica, Ivana Djaje, Makenzijevoj, Milesevskoj, ne mozes da ides trotoarom a da na svaka 2 metra ne naidjes na psece g+ovance. Elitno nema sta!
Malo niz Maksima Gorkog, ulice kao sto su Cerska ili Inter. brigade zrele su za komunalnu inspekciju, romi koji tamo zive..... :worth: strasno..... Ja sam Vracar zavolela za sve ove godine koliko radim tamo, ali je daleko od elite i ciste opstine, mislim da su cistija podavalska sela sa sve stokom koju ljudi tamo gaje.
 
Мени се Врачар не допада.
Осим што је прљав, пренасељен је.
На свим тротоарима су аутомобили, зграде изграђене једне на другу, пуно је уских улица.

А то што пишеш о становништву Врачара, слажем се. Општина препуна неких ултра-гига-мега фенсера и фенсерки којима није страно да изведу куцу на тротоар да се олакша.
 
Kod stanovnistva Vracara retko ima sredine, tu su uglavnom starosedeoci "pravi beogradjani" i jako poznate licnosti, i na drugoj strani romi koji bolje uslovi imaju ispod Gazele nego na Vracaru. Znaci elita i siromastvo.
 
Ne mogu da sudim o Vračarcima jer se ne družim mnogo s njima. ne sviđa mi se što su im ulice uske, trotoari prepuni parkiranih automobila da moraš da ideš po kolovozu.:roll:

Vozači se žale da su mnoge ulice na Vračaru jednosmerne:confused:

Ne bih volela tamo da živim.:neutral:
 
Sto si ljuta.
nije Vracar samo oko Kaleniceve pijace..tamo stvarno mozes da vidis svasta..
kao oko svake druge gradske pijace..
a kako si se zakacila za rome..sta reci za Vozdovac i mar bar
 
Ma ne bre.... da me pogresno ne razumete, nisam ljuta, daleko od toga, ali kao beogradjanku sramota me je da takva opstina ima status "elitne", a da vracar nije samo kalenic...vec sam objasnila u nekom postu gore.
 
Ma kakvi starosedeoci pa ne setaju oni pse i nisu oni nakupci koji prodaju na pijaci i ostavljaju grad priljavim..nego pridoslice kojih ima svuda..sad sto bas zele da zive u centru da bi pricali po selu to je problem..sto misle da je centar desavanja oko kafica i trznih centara
 
Ma super je Vračar, samo zaeban za parkiranje... uvek gužva i uske ulice, ali meni Ok. Volim taj stari deo Beograda, oduvek sam voleo. A, pijaca nemoj da te čudi... bilo gde da živiš blizu tezgi ili romskog naselja, ne gine ti štroka, dizenterija, kolera i lepra :sad2:
:lol:
 

Back
Top