Milica i Beba

Poruka
4.413
Pa red je da i dve gospodjice, nakon sto je definitivno odluceno da ostaju tu gde jesu, dobiju svoju temu sa slicicama i filmicima.

Ja sam Milica (iako postoje neka neslaganja oko mog imena, neki predlazu ime Kruela ali to je manje bitno za pricu), u ovaj dom dosla sam maja 2009 sa nepunih mesec dana (sto znaci da sad imam oko 9 meseci) nakon sto sam spasena od dva psa koja su me okruzila i spremala se...sta ja znam sta da mi urade. To je bila noc, mjaukala sam satima ali su moji vlasnici pre nego sto su postali moji imali malo iskustava sa macama a sa macicima nikakvih pa su mislili da to pisti neka ptica (ej, ptica u sred noci:dash:). Onda su izasli sa svojim psom da prosetaju i tu pocinje nase druzenje.

Kada su me doveli nisu imali pojma sta ce samnom ali im je bilo jasno da ovako mala necu opstati sama na ulici te je ideja o pravljenju bilo kakvog sklonista odmah odbacena. Da prespavamo pa cemo sutra misliti sta cemo, bila je njihova genijalna ideja :super: A trenutak kada sam ih zauvek osvojila bio je onaj kad sam nakon 15 minuta istrazivanja zaspala-na torbi:heart:



Prvi dan sam bila pomalo zbunjena, otkud ja sad odjednom na toplom, sa punim stomakom:think: U pauzama istrazivanja umela sam da sednem i tuzno placem, onako pticiji, cisto da moji vlasnici nikad ne zaborave kako zvuci plac malog maceta:)


U pocetku nisam umela lepo ni da hodam pa sam zabrinula moje dvonozne ljubimce da nemam neki problem sa nozicama a u stvari sam samo bila mnogo mala...





http://www.fotorola.com/

Narednih dana sam bila divno, milo macence koje se non-stop mazilo, gledalo samo kako na nekome da zaspi, ruckala sam na spric veoma ukusnu klopicu a posle 10ak dana pocela sam i sama da jedem i to sa stola, kao prava (iako sam bila jedva nesto veca od solje:lol:).

 
Poslednja izmena:
Vrlo brzo sam se opustila (pomalo i raspustila:whistling:) pa sam pocela da zadajem i glavobolje mojim vlasnicima. Kandzice nisam uvllacila i pravila sam se luda na sve njihove pokusaje da me sprece da ih grebem.





U nekoliko navrata sam pokusala da slozim facu "jadna ja koliko me maltretiraju" ali nikog nisam uspela da zavaram :aha:



Pokajanje je izgledalo ovako, ali samo na kratko





Jer sam i zube (koje?:rotf:) umela da pokazem...Mozda sam mala, ali ne bih se ja sa sobom zezala :rtfm:





Ipak, i dalje sam volela da se mazim i zaspim na toplom, u necijem zagrljaju.





Nisam imala nista protiv ni da od malih nogu pocnem da se obrazujem



U pauzama ucenja i ostalih zanimljivih i manje zanimljivih aktivnosti sam odmarala na "svom" jastuku.

 
Sve su redji bili momenti kada sam bila dovoljno mirna da mogu da me uhvate za foto-sesn.





A sve vise sam se glupirala...







Onda sam malo porasla ali sam i dalje ostala podjednako luda... Heloooou :zper:



Ovi moji su ponekad umeli stvarno da me iznerviraju :besna:



Neke stvari su me i dalje zbunjivale, kao npr zasto ne smem da udjem u tanjir:think:



I dalje sam se pravila nevinasce u pogledu svega sto uradim a zabranjeno je

 
A onda sam odrasla





Postala sam prava, odrasla, stalozena i mirna gospodja (jer su me u medjuvremenu i sterilisali :azdaja:). Vise se ne glupiram, grebem samo ako ne mnogo iznerviraju (kao npr kad me nosaju bas onda kad se meni ne nosa, dosade:roll:), volim svoj mir i ne dozvoljavam da mi ga narusavaju :hvala: Kada postanu previse bucni, povucem se u svoje odaje



I samo ih posmatram...



Kad slozim opasnu facu... Samo neka pridju:cool:



Ipak jos uvek volim da se mazim (ali kao i svaka druga dostojanstvena macka-samo i iskljucivo onda kada ja to dozvolim!)

 
Beba, drago mi je:bye: Ja sam toplinu doma svoga osetila u oktobru 09-te kada sam imala oko 3 meseca. Nasli su me na drvetu kako mjaucem i toliko sam se vezala za svog (znala sam ja, buduceg:per:) vlasnika da sam mu onako uplasena jer me pas saterao na drvo odmah zaspala u narucju :zaljubljena: Resili su da me odvedu kuci i vide sta ce samnom :zcepanje: A kad su videli koliko sam dobra i mazna-logicno, zadrzali su me i time popunili sve kapacitete al sta to mene uopste briga, vazno da je moje dupence na toplom :manikir: Posledice ko zna kakvih trauma su te da ne izbijam iz narucja svojih vlasnika, jedem svaki cas (zbog cega sam vec ovako mlada elegantno popunjena), brbljam ko navijena kad god mi se neko obrati i uvek, uvek, uvek sam raspolozena za mazenje (te dostojanstvene macke ne znaju sta propustaju :aha:) :klap:



Ovako ja istrazujem... Ako mi se mesto mnogo svidi, valja malo u njemu i prileci.



A sto voooolim da pijem vodu sa cesme :worth:



Ja nikad nisam bila tako aktivna kao moja cimerka Milica pa je zato vecina mojih slika iz pozicije sve 4 u vis :aha: Ja vala znam da uzivam!







A izgleda imam i neke papagajske gene :think:

 
Glavni cilj mog zivota je smestiti se sto udobnije i sto blize vlasnicima :aha:













Spavam u zanimljivim pozama i cudim se sto mi se vrat jos nije ukocio :think:





Iako na nekim slikama izgledam ljutito, to je samo maska.



U prirodi sam ja najmaznija maca na svetu :heart:

 
Nase upoznavanje proteklo je pomalo cupavo ali obe smo izvukle zive glave i vrlo brzo postale najbolje drugarice :klap: Kazu nam i da licimo, fizicki mozda, ali smo potpuno drugacije licnosti, sto ste verovatno i sami do sad zakljucili.



Prvih dana bilo je malo mrkih pogleda... Zasto ti jedes moju hranu :besan2:



Ali smo vrlo brzo shvatile da smo zajedno jace, posebno kad je lizanje prljavih sudova u pitanju :lol:



Pa s obizorm da ni jednoj ni drugoj nije padalo na pamet da napusta dom, resile smo da nam je bolje da se sprijateljimo i zajedno zavladamo :zper:





Za vreme nase kratkotrajne ali jos nedovrsene vladavine uspele smo da porazbijamo dosta toga, obavljamo sta ne treba svuda po stanu, pokusavamo da iskocimo kroz prozor, pobegnemo iz stana (znate, lose nam je ovde :sad2:) i samim tim navucemo dosta gneva na sebe... Ali ipak smo mi macke, i znamo kako da u trenutku rastopimo i najtvrdja srca...



I tako smo se na sarm mnogo puta provukle kroz iglene usi :flert:




A kada nas vide kako se ludiramo, znamo da nam je sve oprosteno :heart:

 

Back
Top