Temperatura procesora

borkostar

Početnik
Poruka
16
Procesor TripleCore AMD Phenom, 2100 MHz (10.5 x 200)
Naziv matične ploče Foxconn A6VMX(-K) (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video,
-Temperatura u leru 51-54 stepena
-Temperatura optereceno sistema u programu everest oko 61 stepen
- Staro oko godine dana
- Ventilator vrti na 2550 obrtaja
- Dali je to normalno, molim za pomoc
- Nije pravio probleme
- Dali mogu da stavim kuler koji automatski menja brzinu ili nemogu i dali mi to treba
- Hvala unapred
 
-Pisao sam za temperaturu procesora ne sistema u slučaju da je neko shvatio da sam pisao za sistem.
-Kuler očišćen, namazana nova pasta na procesor isto i pre i posle čišćenja.
-Ventilator od kad ga imam vrti na toliko obrtaja i "NAPOMINJEM" da ne menja automatski brzinu nego konstantno od paljenja pa do 60 i nešto stepeni drži istu brzinu i ako u biosu piše:

cool'quiet-uključeno
CASE open func disabled
CPU Smart funcion enabled
System Smart fan funcion enabled

Dali neko ima neki predlog šta da se radi
HVALA unapred
 
Sve je probano da se uključi ili isključi ali brzina kulera je uvek ista. u everestu na opterećenju procesora sa 100% temperatura se posle 10 minuta popne na 64 stepena a kuler vrti istom brzinom uvek od 2500 i nešto!

Ploča koju imaš podržava HT2.0 (HyperTransport 2000MT/s - memorijska propusnost čipseta) dok procesoru koji imaš treba HT3.0 5200MT/s, može da radi na toj ploči ali ne baš kako treba.
Mnoge firme prodaju 'povoljno' računare ali sve kriju koje su ploče u njima te tako dobijemo dobar procesor, lepu količinu memorije itd ali i Phenom ll ili Athlon ll na pločama sa čipsetom ATI690 ili ubogi nForce6100, na tim pločama dotični procesori rade baš kao i tvoj - malo su topliji. Ček kad na njih stave neki radeon 5xxx (naročito na onaj ubogi nForce), tada će i čipset da se pregreva jer će raditi iznad svih svojih mogućnosti jer i te grafike traže HT3.0....
 

Back
Top