sta smo nosili nekad, a sada se tome smejemo?

Trilijan

Aktivan član
Poruka
1.824
Trendovi obicno posle par sezona prerastu u parodiju na same sebe.

Koji su to trendovi koji su pre 2-5-10-20 godina bili ultrahit, a sada deluju smesno?

Koje ste stvari nekada imali ili silno zeleli da imate, a danas vam je smesno, i mozda pomalo stid, kad se setite toga, ili ih vidite na starijim fotkama?

Ili je bio neki trend koji vam je bio toliko odvratan da ste samo cekali da prodje, da ga ne gledate vise u okolini?

Evo, npr, ja sam silno zelela u ovom da prosetam kroz grad.

air-classic-bw-textile-570x449.jpg


Ali, u mojoj kuci se to zvalo patike za fizicko, a u skolu se islo iskljucivo u baletankama, koznim cipelama, cizmama.
Gde je moju familiju dovela takva politika, mislim da je ocigledno sa one druge teme. :p

Vi ste na redu!:mrgreen:
 
Poslednja izmena:
Niti jednog dijela garderobe ili obuce se ne stidim koji sam nosio prije 10, 20, ili 30 godina.
Uvijek st to bili opstevremenski modeli.
Uvijek Levi's 501. Uvijek dobre kaubojke eventualno kozne cipele. Uvijek Reebok Classic patike. Uvijek dobra pamucna majica ljeti. Uvijek dobar vuneni dzemper zimi. Zimi je uvijek Levi's jeans jakna. Zimi je kvalitetan kaput.
Sve je to "klasican" dizajn koji prakticno ne izlazi iz mode.

Zaista, kad podjedam fotografije od prije 25 godina kao i starijeg ili novijeg datuma, zamjerke nema.
 
Pa dobro...
Djevojke jesu drugacije. One mnogo cesce "prate modu". Za djevojku u starkama, farmerkama, obicnoj majici... a takav stajling ima godinama, ne mozemo reci da prati modu. Sve to stoji i opstevremensko je.
Djevojke koje pak "prate modu" vrlo cesto vidis kako mijenjaju stilove oblacenja. Juce ih vidis u satenskim pantalonama, stiklama od 13 Cm a sutra dan u baletankama i farmerkama.
To mi izgleda jako, jako smijesno, da ne upotrijebim neki drugi izraz, jer upravo taj nacin odabira pokazuje da osoba nema stila.
Cijenim ako djevojka/zena konstantno ima svoj, prefinjeni, stil bio on ovakav ili onakav. Dopadalo se to meni ili ne.
Sjetimo se hipi tunika proslog ljeta. Zaista fenomenalne tunike. Nemam rijeci. Pogledajmo i ove cizme preko koljena koje zenske masovno nose ove sezone, pa one su bile u modi "zima 1993. i 1994. godine". Vec sledece sezone bice nesto drugo.
Pa kada se kroz 10, 20, 30 godina pogledaju fotke mnoge ce od njih na pitanje: "Jeli bako, a i ti si nosila hipi haljinicu nekada? Jao, nosila si i cizme preko kolena. Izgledas mi smesno." , odgovoriti: "Pa da to je tada bilo u modi".
E zato treba imati svoj stil i pazljivo vrsiti odabir stvari koje ce osoba nositi.
 
Trilijan,
iskren da budem... obozavam vidjeti djevojku ili zenu dotjeranu jos kad nategne cizme preko koljena. Jos ako imaju stiklu od 12 Cm. Izgleda amazig. Zaista. To je moj licni stav i ukus.
Ali ako vidim istu zenu/djevojku za par dana u baletankama, e slusaj... nemam rijeci.
Zato sam i kazao da cijenim svaciji stil pa makar se on meni i ne dopadao.


Sto se cizama preko koljena tice, otvorih temu prije nego sto su iste postale popularne.
Ne kazem ja da sve one moraju da ih nose ili da im se dopadaju. Ne. Jednostavno je to "moderno".

Pogledajmo onu Viktoriju Bekam... nju sam prije 2 ili 3 dana a prvi put nakon sigurno 15, 20 godina vidio u baletankama i vjeruj da sam se zabrinuo za njeno zdravlje . (provjeri na forumu).
Vidjeces, nesto ne stima. Ona je zena koja ima prefinjen ukus koji se nekome nece dopasti ali ga ima.
 
Stvarno nemam pojma, ne mogu ni da se sjtim šta je bilo aktuelno :think:
Sjećam se da su djevojke oko vrata nosile krst, i takmičile se čiji će biti veći, pogotovo pjevačice :D Zatim su djevojke farbale dva pramena u plavo, crno..... to je bila preteča sadašnjh pramenova.
Onda one ˝floroscentne˝ farmerke, narandžaste, ljubičaste :lol:
A muškarci u svom dizel fazonu :sad2:

Sjećam se jednog lika i njegove kombinacije patike, satenske pantalone, kajiš sa onim odvratnim metalnim tokama, gornji dio trenerke utrpan i preko kožna jakna :zcepanje:
A mislio je da je faca :sad2:
 
Stvarno nemam pojma, ne mogu ni da se sjtim šta je bilo aktuelno :think:
Sjećam se da su djevojke oko vrata nosile krst, i takmičile se čiji će biti veći, pogotovo pjevačice :D Zatim su djevojke farbale dva pramena u plavo, crno..... to je bila preteča sadašnjh pramenova.
Onda one ˝floroscentne˝ farmerke, narandžaste, ljubičaste :lol:
A muškarci u svom dizel fazonu :sad2:

Sjećam se jednog lika i njegove kombinacije patike, satenske pantalone, kajiš sa onim odvratnim metalnim tokama, gornji dio trenerke utrpan i preko kožna jakna :zcepanje:
A mislio je da je faca :sad2:

Pa i bio je faca čim si ga upamtila :zper:
 
Trilijan,
iskren da budem... obozavam vidjeti djevojku ili zenu dotjeranu jos kad nategne cizme preko koljena. Jos ako imaju stiklu od 12 Cm. Izgleda amazig. Zaista. To je moj licni stav i ukus.
Znam, samo se salim malo... :lol:
A za ukus sto se tice cizama, verujem da ti se svidja taj stil (ne trend, stil). Nonstop neke stiklice kacis... Ne stiklice, nego OZBILJNE stikle. Ispod 12 nist. :):zper:

Stvarno nemam pojma, ne mogu ni da se sjtim šta je bilo aktuelno :think:
Sjećam se da su djevojke oko vrata nosile krst, i takmičile se čiji će biti veći, pogotovo pjevačice :D
Joooj, secam se ovog sa krstovima!
A pre par godina su tako bila srca. Debeli zlatni lanac i na njemu veeeeliko srce sa gomilom cirkona po sebi.
Zatim su djevojke farbale dva pramena u plavo, crno..... to je bila preteča sadašnjh pramenova.
Ovo sam imala za malu maturu! Na musku frizuru. Htela sam da budem kao pevacica iz Aqua-e...:zcepanje:

Sjećam se jednog lika i njegove kombinacije patike, satenske pantalone, kajiš sa onim odvratnim metalnim tokama, gornji dio trenerke utrpan i preko kožna jakna :zcepanje:
A mislio je da je faca :sad2:
Dizelas :zper:
 
Znam, samo se salim malo... :lol:
A za ukus sto se tice cizama, verujem da ti se svidja taj stil (ne trend, stil). Nonstop neke stiklice kacis... Ne stiklice, nego OZBILJNE stikle. Ispod 12 nist. :):zper:


Joooj, secam se ovog sa krstovima!
A pre par godina su tako bila srca. Debeli zlatni lanac i na njemu veeeeliko srce sa gomilom cirkona po sebi.

Ovo sam imala za malu maturu! Na musku frizuru. Htela sam da budem kao pevacica iz Aqua-e...:zcepanje:


Dizelas :zper:

Da Ceca je bila ta koja je krst od dva kila nabila među grudi i sa
njime vitlala po koncertima, ona je tu sramotu donela u modu, a pre toga ga je Arkan
nosio na svadbi, užas kakvo bogohuljenje

-%201007%20-%20FELJTON%20%20-%20CECA%20SVADBA%20PELEVIC%20B.jpg
 
Poslednja izmena:
Ceo život se oblačim isto, i ponosim se time.
Stvarno nemam čega da se stidim.
To jest, ako imam čega da se stidim, onda treba da se stidim i danas.

Moda je opasna stvar: morala sam da provedem sate, dane, nedelje i mesece ( :lol: ) u Kinoteci ne bih li naučila da prepoznajem bez greške dive tridesetih, četrdesetih, pedesetih itd. godina. Iste kose, obrve, šminka, haljine...
 
Sjećam se da su djevojke oko vrata nosile krst, i takmičile se čiji će biti veći, pogotovo pjevačice :D
Ја и сад носим крст око врата, и не мислим да је то демоде...:roll:
Додуше, мањи је ;)

Onda one ˝floroscentne˝ farmerke, narandžaste, ljubičaste :lol:
Имала, мени је то баш било кул :)
 
Svoje odece se nikad nisam stideo.
A ono sto ne bih voleo da se vrati u modu:
- helanke
- naramenice
- crne kosulje i pantalone u kompletu sa sarenom kravatom i drecavim zaketom
- kisni mantili
- ona odela sto nosi Dzimi Barka (kosulja sa sirokom kragnom i zvonaste nogavice)
- trenerke od mikrofibera
- havajske gace (modni krik u zadnje 2-3 godine)
- ovi dzemperi na romboide
- lakovane zenske cipele sa snalom
- plave soferske kosulje kakve je nosio Seselj
- sesiri a la Sekula & Dzastin Timberlejk
...
 
Bice da sam ja tesko sujetna osoba...

...evo od sinoc pokusavam da se prisetim da li sam necim sto sam oblacila sada posramljena...zaista nisam...

...pocev od gimnazije mogla bih da nosim celokupnu garderobu, jedino mozda sada ne bih nosila tregerasice (siroke kao za medu) ali bas su mi bile slatke...prakticno sam u njima zavrsila gimnaziju, niko nije mogao da nas razdvoji toliko sam ih volela da sam u brucoskoj godini otisla na faks jedanput i moje prijateljice su me gledale kao cudo...tada sam shvatila da je moj grad postao nesto drugo...volela sam da vezem visok repic pa je onako duuuug kao kod ponija, obucem uzanu sportsku majicu i siroke tregerasice, ranac na ledja i u skolu...meni je cak i sada to preslatko...iako ga eto vise ne bih nosila...

...ne dopada mi se modni stil '90ih...sve mi je bilo ruzno...mozda su jedino bile cute one cvetne haljinice na tanke bratelice i levi's 501...
 
E, da, ne mora tema da se odnosi na ono sto smo bas mi nosili nekad a sad ne bismo ni za kakve pare.

Moze i na prethodne trendove za koje smo jedva cekali da prodju.
To bi mi isto delovalo zanimljivo.

Ja mrzim modu osamdesetih, to je vreme kada sam odrastala. Zato su za mene neprihvatljivi svi modni detalji koji me na bilo koji način podsećaju na tu deceniju, a malo malo pa se povampire - plastične narukvice, jarke boje u "seksi" izvođenju, jedno rame golo, helanke, šljokice brrrrrrrrr ima toga dosta...
 
Trendovi obicno posle par sezona prerastu u parodiju na same sebe.

Koji su to trendovi koji su pre 2-5-10-20 godina bili ultrahit, a sada deluju smesno?

Koje ste stvari nekada imali ili silno zeleli da imate, a danas vam je smesno, i mozda pomalo stid, kad se setite toga, ili ih vidite na starijim fotkama?

Ili je bio neki trend koji vam je bio toliko odvratan da ste samo cekali da prodje, da ga ne gledate vise u okolini?

Evo, npr, ja sam silno zelela u ovom da prosetam kroz grad.

air-classic-bw-textile-570x449.jpg


Ali, u mojoj kuci se to zvalo patike za fizicko, a u skolu se islo iskljucivo u baletankama, koznim cipelama, cizmama.
Gde je moju familiju dovela takva politika, mislim da je ocigledno sa one druge teme. :p

Vi ste na redu!:mrgreen:

Звонцаре! Катастрофа! И фармерке са високим струком....:dash:
 
kad sam bila manja nosila sam zvoncare, farmerke na tregere, koshuljice, majce sa kragnom, suknje preko kolena, itd.. :mrgreen:
ali to je normalno oblachenje za malo dete :mrgreen:
i uvek sam bila lepo obuchena :D
moja keva kazhe, dok me ona oblachila, uvek sam lepo izgledala :mrgreen: a od kad se oblachim kako ja hocu, ne lichim ninashta :aha:
mada ja se ne slazhem sa njom :P

Ahahahaha

Da nisu moja mama i tvoja mama davno razdvojene sestre bliznakinje :)


Meni su smesne neki sakoi koje sam nosila ranije, vec odavno sakoe ne mogu da smislim.
 

Back
Top