POTREBNA POMOC!!!

NepoznatiKnez

Početnik
Poruka
40
Zamolicu ljude iz vojske i ostale koji dobro poznaju tu tematiku da mi pomognu oko jednog pitanja. Naime, zavrsio sam fakultet politickih nauka i planirao sam da od marta upisem SRO, ali postoji jedan problem.
Kada sam radio onaj test licnosti na regrutaciji bilo je raznih pitanja, kao sto znate neka su bila bas kretenska (tipa da li neko kontrolise vase misli, da li volite policiju itd.). Ja sam taj test uradio kako sam uradio i malo sam izasao iz normale (jer sam na neka pitanja namerno davao radikalne odgovore) pa sam morao da idem kod psihologa na razgovor.
Kad sam popricao sa psihologom on mi je posle dvominutnog razgovora napisao da sam privremeno nesposoban i oslobodio me na godinu dana vojne obaveze. Ja sam tada mislio, posto nisam bio ponajbolje upucen u termine, da je to normalno i da se to pise svima koji trenutno ne mogu da idu u vojsku iz nekih objektivnih razloga (ja sam tada bio jos na studijama, ostala su mi bila 2 ispita do kraja).
Danas odem do vojnog odseka i kazu mi da sad u martu ne mogu da upisem SRO jer mi tek u aprilu istice tih godinu dana "privremene nesposobnosti" (tek sam danas video da mi je psiholog napisao "usled emocionalne nezrelosti").
Ne znam sta sad da radim. Nisam se zalio pre godinu dana kad sam bio kod psihologa jer sam mislio da je to normalno da se napise svima koji studiraju. Razmisljam o tome da tuzim psihologa sa regrutacije. Sada zbog tih mesec dana ne mogu da upisem SRO, a mnogo mi to treba zbog posla u Vojnobezbednosnoj agenciji.
Daleko od toga da sam emocionalno nezreo i muka mi je vise od tih nekompetentnih psihologa koji su ludji nego iko.
Pomozite mi nekako. Dal postoji neka legitimna procedura da trazim ponovno vestacenje mog psihickog stanja (prosto mi glupo ovako da se izrazavam, ispada kao da sam neki poremeceni ludak) ili da ih tuzim? Sta da radim?
Unapred zahvalan
 
Nema razloga da ti bude glupo da se izražavaš. Nisi poremećeni ludak, nego si emocionalno nezreo! To ne mora da znači nešto loše. Pomiri se sa tim! Nemoj svaljivati krivicu na druge. I zašto si namerno davao odgovore koji nisu svojstveni tebi??? Naravno, ako sumnjaš u verodostojnost psihološkog nalaza, možeš tražiti ponovno testiranje, e sad, ako ide preko suda, nećeš stići da završiš sve do marta najverovatnije...
 
Poslednja izmena:
U principu stvar se svodi na jedno.... teoretsku sansu nemas da te prime za SRO
Mozda si se ti zezao kada si popunjavao test,ali to oni ne znaju,i da bi bio primljen,osim fakulteta,bezbednosne provere,i zdravstvenog stanja,moras i taj i test inteligencije da si uradio relativno dobro. Inace kada se prijavis za SRO,onda sve ides izpocetka,i obavices jos jednu ''mini'' regrutaciju,odnosno pregled....vadjenje krvi itd.
Ali odma da ti kazem,ni pod tackom razno.... *** tako je.
 
Pa posto bih ja morao svejedno opet sve to da radim u aprilu...da li bi nekako moglo i ako bi moglo na koji nacin, da uradim pre vremena opet sve (jest da nije prosla puna godina, al 11 meseci).
Da li bih mogao da se zalim na procenu psihologa nekako i da trazim prevremeni pregled kod drugog ili nesto slicno?
Pa meni su rekli u vojnom odseku da ako u aprilu bude sve ok sa testovima, mocicu SRO u septembru da upisem (ako ga bude tada, a pitanje je dal ce ili ce samo u martu). Problem je sto ja moram SRO u martu, jer moram do oktobra da zavrsim to zbog posla.

P.S. Hvala na odgovorima
 
Pa posto bih ja morao svejedno opet sve to da radim u aprilu...da li bi nekako moglo i ako bi moglo na koji nacin, da uradim pre vremena opet sve (jest da nije prosla puna godina, al 11 meseci).
Da li bih mogao da se zalim na procenu psihologa nekako i da trazim prevremeni pregled kod drugog ili nesto slicno?
Pa meni su rekli u vojnom odseku da ako u aprilu bude sve ok sa testovima, mocicu SRO u septembru da upisem (ako ga bude tada, a pitanje je dal ce ili ce samo u martu). Problem je sto ja moram SRO u martu, jer moram do oktobra da zavrsim to zbog posla.

P.S. Hvala na odgovorima

Ne mozes sam. Oni to zakazu za sve ,koji su za SRO,i tu im opet vade krv,itd.... To je posebna ''regrutacija'' za njih.
Ne znam dali mozes da se zalis,ali oni imaju i sada tvoj test... jer oni su te poslali kod psiha zbog testa,ne salju oni svakog. A to ti je ''mrlja'' a za SRO ne smes da imas nista slicno,jer ti fakticki postaje oficir zavrsetkom SRO.
U martu ne mozes u SRO,jer je regrutacija vez zavrsena za to... a taj sto ti to rekao u vojnom odseku,il ne zna sta prica,ili te zezao... ne primaju oni lako u SRO,i kada je sve Ok i BESPREKORNO,i onda ti treba neka veza, jer ih malo primaju,a cesto se prijavi puno vise njih,nego sto ima mesta.
Dakle za mart,nema sanse,oni su imali pred bozic ''regrutaciju'' il kako se to vec zove...
 
Ma problem je sto je psiholog mislio da meni cini time sto mi je to napisao. Bas sam danas pricao sa psihologom i kaze mi da mi je "ucinila" time sto mi je napisala privremenu nesposobnost.

Raspitao sam se malo, i nakon ponovnog razgovora, koji sam dogovorio za 2. april, trebalo bi da mi napise da je sve ok i da u septembru upisem SRO, ako ga uopste bude posto postoje indicije da ce ga ukinuti.

Nisam ja toliko lose uradio test, samo sam minimalno izasao iz normale, pa je psiholog trebao da oceni jel sam ok ili nisam, a ona meni da ucini pa proceni da nisam sposoban u narednih godinu dana.

Ionako sam trenutno na postdiplomskim studijama pa ne bih ni mogao SRO dok ne zavrsim sa tim, tako da cu ostaviti to za septembar.

Hvala svima na savetima i odgovorima.
 

Back
Top