Da li ste vi svesni?

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
Da li ste vi svesni cinjenice da covecanstvo zna samo do 5% ISTINE o svemu?

Sve drugo su MODIFIKOVANE ISTINE, jer to nekome ODGOVARA da tako bude!

Kada bi se stanovnistvu prikazala PRAVA ISTINA - vise nista ne bi bilo kao pre: ni drzave, ni religije ni ljudi...

I to bi bilo nesto NAJSKUPLJE u celoj ljudskoj istoriji.

Ni religija ni nauka NECE DA KAZU istne koje znaju jer bi to necijim INTERESIMA stetilo..

Najbolje je cutati.

I kriti.
 
Ja nisam svestan.....ja sam mislio da znamo i manje od 5% svega sto se izdesavalo.... :S

Ali znas kako kazu.... "Pobednici pisu istoriju"...i tako smo mi ispali losi u ovom zadnjem ratu... :((( i dosta se te "istine" izgubilo kroz decenije,vekove,nevazno....i mozda se nikad nece otkriti....a i da se otkrije nesto mega giga vazno,"lideri" ovog sveta bi to sakrili od nas obicnih smrtnika jer je to "za nase dobro" ..... pfffffff z:hm:
 
Ja nisam svestan.....ja sam mislio da znamo i manje od 5% svega sto se izdesavalo.... :S

Ali znas kako kazu.... "Pobednici pisu istoriju"...i tako smo mi ispali losi u ovom zadnjem ratu... :((( i dosta se te "istine" izgubilo kroz decenije,vekove,nevazno....i mozda se nikad nece otkriti....a i da se otkrije nesto mega giga vazno,"lideri" ovog sveta bi to sakrili od nas obicnih smrtnika jer je to "za nase dobro" ..... pfffffff z:hm:

Ma ne radi se to samo o ratu!

To se radi o svemu!

Narocito o nauci.

Mi milsimo da je ISTINA ono sto nam nauka servira kao istine...

Ma nije....Nauku uvek neko PLACA da NAPRAVI REZULTATE.
 
Ma ne radi se to samo o ratu!

To se radi o svemu!

Narocito o nauci.

Mi milsimo da je ISTINA ono sto nam nauka servira kao istine...

Ma nije....Nauku uvek neko PLACA da NAPRAVI REZULTATE.

Ma znam brate,nego sam to samo naveo kao primer..... najvise je stradala religija po tom pitanju,pa onda ide nauka,a ratovi......pa......da njih nije bilo,50% stvari bi bile jasnije....ali ybg,pokvarene su misli ljudske. :think:
 
Da li ste vi svesni cinjenice da covecanstvo zna samo do 5% ISTINE o svemu?

Sve drugo su MODIFIKOVANE ISTINE, jer to nekome ODGOVARA da tako bude!

Kada bi se stanovnistvu prikazala PRAVA ISTINA - vise nista ne bi bilo kao pre: ni drzave, ni religije ni ljudi...

I to bi bilo nesto NAJSKUPLJE u celoj ljudskoj istoriji.

Ni religija ni nauka NECE DA KAZU istne koje znaju jer bi to necijim INTERESIMA stetilo..

Najbolje je cutati.

I kriti.

... mene zanima kakva je to "prava istina"? da su nas napravili vanzemaljci? da su nas okupirali vanzemaljci? da naucnici vec uveliko caskaju sa malim zelenima?
pa jos nadje i religiju... zasto se uvek neko kaci za religiju i ono sto se "krije" od nas vezano za crkvu? zasto blatiti i rusiti nesto u sta ljudi veruju hiljadama godina unazad? zasto rusiti ono jedino sto ljude jos uvek cini ljudima - veru?
 
Poslednja izmena od moderatora:
Da li ste vi svesni cinjenice da covecanstvo zna samo do 5% ISTINE o svemu?

Sve drugo su MODIFIKOVANE ISTINE, jer to nekome ODGOVARA da tako bude!

Kada bi se stanovnistvu prikazala PRAVA ISTINA - vise nista ne bi bilo kao pre: ni drzave, ni religije ni ljudi...

I to bi bilo nesto NAJSKUPLJE u celoj ljudskoj istoriji.

Ni religija ni nauka NECE DA KAZU istne koje znaju jer bi to necijim INTERESIMA stetilo..

Najbolje je cutati.

I kriti.

Da,to je istina...samo sto ljudi ne vide dalje od svog nosa,tj ne zele da vide Naravno da covecanstvo ne zna ni 5% istine pitanje da li zna i toliko Ljudi se zamaraju glupostima,niko da ukljuci mozak i razmislja svojom glavom :zpozdrav:
 
Da,to je istina...samo sto ljudi ne vide dalje od svog nosa,tj ne zele da vide Naravno da covecanstvo ne zna ni 5% istine pitanje da li zna i toliko Ljudi se zamaraju glupostima,niko da ukljuci mozak i razmislja svojom glavom :zpozdrav:

a o cemu to treba da razmisljam? o marsovcima, o lazima, o nasi, o cia, o fbi, o sektama, o neznamnijacemu??? ili treba da mislim o svojim dnevnim obavezama, poslu, deci, prijateljima? ili su to tebi gluposti??? get a life :roll:
 
. mene zanima kakva je to "prava istina"? da su nas napravili vanzemaljci? da su nas okupirali vanzemaljci? da naucnici vec uveliko caskaju sa malim zelenima?
pa jos nadje i religiju... zasto se uvek neko kaci za religiju i ono sto se "krije" od nas vezano za crkvu? zasto blatiti i rusiti nesto u sta ljudi veruju hiljadama godina unazad? zasto rusiti ono jedino sto ljude jos uvek cini ljudima - veru?


Vanzemaljci.....bas me nesto zabole za njih....

Religija....pa sad ti pitas,zasto rusiti ono u sta ljudi veruju hiljadama godina(tj 2 hiljade,cim si se privezala za crkvu)... pa vidi ovako,ta crkva je lagala i krala i ubijala i spaljivala...itd...i srusila sve predjasnje religije i verovanja,tvrdeci da su sve to djavolji podanici,demoni,ubice bla bla bla,i svako zlodelo koje je tada bilo napravljeno automatski je bilo povezano sa jeresom... ko ne veruje - ubij,ko veruje - neka ga(moze nam biti od koristi)...

Sve to da bi ljudi verovali u jednog jedinog ....dada.....

ima tu dosta misterija.....al da ne spamujem....

:)
 
Poslednja izmena od moderatora:
ok, slazem se, slazem se i da tema nije samo o religiji, pa ne treba spamovati.
cinjenica je da je covek tokom istorije bio najveca zver, da li u uniformi ovog ili onog - nije bitno. homo homini lupus ili covek je coveku vuk.
u sta verujemo to je ono sto smo mi sami.
 
a o cemu to treba da razmisljam? o marsovcima, o lazima, o nasi, o cia, o fbi, o sektama, o neznamnijacemu??? ili treba da mislim o svojim dnevnim obavezama, poslu, deci, prijateljima? ili su to tebi gluposti??? get a life :roll:

Nisi ni svesna koliko gresis. Globalno gledano ljudi su u velikom problemu koji se svakim momentom sve vise siri i dobija na intezitetu.

Ljudi gledaju kako da steknu moc jedan nad drugim. Ako ne mogu bukvalno onda bar onako u drustvu da se popnu koju lestvicu gore.
 
Covek nije tokom istorije bio vuk jedan drugom nego to jos uveliko traje samo sto su se sad malo smirili jer su svi vecina nahranjeni, napojeni, nadrazajno zadovoljeni.... Kada toga nestane bogme nec se svak cuva a pogotovo ovce..
 

Back
Top