Sa koliko godina je idealno poceti sa vezbanjem u teretani?

sa 20,jer vise ne rastes.Mozes i prije al to ce ti se odraziti na visinu.:)

jel se salis za ovo ? prvo ako cemo realno covek moze da raste i do 25 godine to je apsolutno invidualno... caletov drug je izrastao sa 175 na 185 u 23-24... a to da utice na visinu necu ni da komentarisem ... tj uticace ako bude radio nepravilno i dizao velike tezine... Ja kad sam krenuo imao sam oko 15 godina, ovako nekako sam radio:

-Zagrevanje
-Trcanje na traci 3km (prvo idi lagano, a kad se utreniras malo probaj to za oko 10-11 minuta)
-Nozna ekstenzija (15 komada u seriji, koliko serija odredi sam, kako se osecas i koliko mislis da mozes da uradis- tezina zavisno od kilaze ne prelazi preko 40)
-Lat masina (15 komada/serija)
-Propadanja (koliko mozes po seriji)
-Zgibovi
-Sklekovi
-Ima ona masina za kolena kao sto se odgurujes ne znam kako se tacno zove, to je dobra stvar samo pazi na tezinu jer mozes sjebes kolena veoma lako tu
-Radi se bucicama vezbe; triceps,biceps (nemoj vise od 5kg-7kg)
-Obavezno trbusnjake
-Benc (mozes i to da ubacis, prvo radi sa praznom sipkom dok ne prestane da ti ide levo desno, pa onda mozda stavi i neke male tezine tu)

Veoma bitno: Posle svakog treniga radi istezanje i to dobro, dosta likova to zaboravlja.
Ja ne bih odvajao vezbe po danima, tipa noge ponedeljak, ruke sreda, ledja petak i tako nego radi full body trening

Ima jos par stvari, ali me mrzi da kuckam... Ono sto nikako nemoj da radis je mrtvo dizanje, cucanj sa tegovima (ona smith masina)...
Ja ti preporucujem da prva dva meseca ides u neku bolje teretanu, jer ce ti tamo treneri objasniti pravilno izvodjenje vezbi, kako se koristi koja masina a i sta god da ih pitas oni ce ti pomoci... Ja sam npr bio kad sam krenuo u sportskoj akademiji Kocovic, mozes da ides kad hoces, 4000 mesecno... jeste malo vise ali vredi, pogotovo za pocetnike...
 
Poslednja izmena:

Back
Top