..DA LI POCI ZA MOMKOM..STUDIRATI GDJE ON STUDIRA..u manji grad u grad sa manjim mogu

...uh nista te nisam razumela...za kim ili sa kim...kako god...mislim da niko ne moze da ti da savet ukoliko savet trazis...moje iskustvo je bilo da je trebalo da krenem sa njim za US, nisam to ucinila i zahvaljujem svojoj proceni svakodnevno a tada sam je zestoko isplakala...drugi primer je moja sestra koja je otisla kod njega i sada su presrecni...zakljucak bi bio da ne postoji pravilo...svaka veza je prica za sebe...da si moja mladja sestra (uh kako bih volela da imam mladju sestru) ja bih te savetovala da ne ides za njim, sa njim, zbog njega ukoliko tebi ne ide u korist zato sto si premlada, zato sto je vecina veza iz mladosti kasnije prevazidjeno, kada se samo podsetim sa kim se tada zabavljala i naravno mislila da cu umreti ako nas nesto rastavi...niko ne umire...provereno. Smatram da u mladosti svako mora najpre da pronadje sebe i da gleda sebe pa ce na tom putu upoznati srodne ljude, ukoliko sto vas dvoje srodni opstace to i ako budete ziveli u razlicitim gradovima...
 
Sto dajes savete kad nemas pojma o cemu pricas....

Nego pravis laznu analogiju da je to kuce, nije licnost, a u zivotu ima mnogo situacija gde je upravo pametan i gazda taj koji krene za nekim...

To je ispran mozak modernistickim style shvatanjima koja izviru iz casopisa .....
Jedan pametan, lukav a cak i priglup covek moze da odradi bolje resenje nego te vase stereotipne procene "sta znaci sta"....
Nego kad je palilo da glupom a tvrdoglavom da kazes da je glupl......?
 
Sto dajes savete kad nemas pojma o cemu pricas....

Nego pravis laznu analogiju da je to kuce, nije licnost, a u zivotu ima mnogo situacija gde je upravo pametan i gazda taj koji krene za nekim...

To je ispran mozak modernistickim style shvatanjima koja izviru iz casopisa .....
Jedan pametan, lukav a cak i priglup covek moze da odradi bolje resenje nego te vase stereotipne procene "sta znaci sta"....
Nego kad je palilo da glupom a tvrdoglavom da kazes da je glupl......?


Jel ti ovo meni? Znas kako veoma je bitno i sa kim i gde...zasto da se lazemo i pricamo bajke...to su toliko krupne odluke da se svakako ne donose na osnovu forumskog naklapanja ali imamo pravo na stav isto kao i ti. Ne znaci da smo mi glupe a ti pametan sto si jel zakljucio da moze da ide ako je sigurna, to je malo nije sija nego vrat, da je sigurna ne bi ni postavila ovde pitanje jos ovako lose sroceno da poslednji deo recenice nije cak ni razumljiv...ni u jednu jedinu odluku u zivotu nisam bila sto posto sigurna i smatram da sigurnost ne postoji medjutim ako gledamo objektivno zasto on ne ostane gde je ona? Kakve su mogucnosti za oboje? Da li uopste znamo mi bilo sta o njima, ne znamo prema tome da bi neko dao savet mora da POZNAJE ljude i situaciju....niko nema pravo da drugome zalepi da je glup zbog toga sto ne bi uradio ono sto on misli da treba da se uradi...i ti odmah sve znas i da je casopis u pitanju i da je kvazi modernizam...koliko puta ste nam zalepili te casopise na dusu, sta god kazale to je iz casopisa, ja sam devojci odgovorila iskreno kako postoje i ovakva i onakva iskustva i price ali da ja to ne bih uradila i sada sam glupa zbog toga...:manikir:
 
Kad ne citiram, onda se post odnosi na post neposredno iznad...

A mozda moze i neka blaza rec od glup, ali sustina je bas rec konformno glup....
Ali da ne vadim stvar, posto sigurno necu da ofiram u kojim situacijama je pametnije zalepiti se....
U praksi nije sve dobronamerno , a opet ispadne najbolje za sve...znaci itekako sebicno moze doneti dobro resenje...

A da potvrdim da stvarno mislim da je post iznad mojeg odraz modernistickog konformnog glupog...
 
...ok koristio si mnozinu pa sam pomislila da ciljas na nas dve...svejedno mi nekako nije fino koristiti rec glup ne zato sto je jaka vec samu rec ne volim...ma kako blesavo zvucala sada ali glupa mi je sama rec glup zato sto ne govori nista, valjda svako ima svoju verziju znacenja...

šta fali manjim gradovima? Bolje je biti gospodin u Smederevu (nisam tamo bio, uzimam primjer) nego seljak iz Mirijeva =)

...pa i da i ne...ja nekako na celu tu pricu oko prebivalista gledam iz ugla udobnosti...nekome je ususkan i udoban Hong Kong i oseca se kao kod kuce u njemu a neko ne bi mrdnuo iz svog sela, tu mu je lepo i neprestano govori kako je ziveo u Beogradu ali nije to za njega...e to je prava stvar da covek oseca i zna sta je za njega najbolje i gde ima osecaj pripadnosti i udobnost doma...Misljenja sam da je svako obavezan prema sebi u mladosti da oseti veliku sredinu pa ako mu se ne dopadne ima resenja, to je slicno kao godinu dana provedenih u inostranstvu, zato je Erasmus tako zaziveo...u tom smislu podrzavam odluku isprobavanja sebe u velikom gradu medjutim ukoliko neko zna da doticna sredina u koju se decko zaputio nije za njega ali ide logikom dom je gde je on sumnjicava sam...ne verujem da na duge staze moze nesto dobro iz toga da se izrodi...Cesto odgovaram na pitanja o putovanjima kada mi neko kaze da je samo vazno sa kim si a ja kazem da nije samo to vazno...vazno je i sa kim si i gde si...ne zelim da glorifikujem sebe pricom kako bih bila srecna zivotom u palanci i letovanjem u Susnju kada znam da ne bih...dok sam jako zaljubljena uzivala bih i u Buljaricama ali kada popusti ta zanesenost sta cemo onda...iz tog razloga sam pomalo narcisoidno nastrojena povodom ovog pitanja...prvo pogled u sebe pa tek onda razgovor sa njim...
 
Poslednja izmena:
...
...pa i da i ne...ja nekako na celu tu pricu oko prebivalista gledam iz ugla udobnosti...nekome je ususkan i udoban Hong Kong i oseca se kao kod kuce u njemu a neko ne bi mrdnuo iz svog sela, tu mu je lepo i neprestano govori kako je ziveo u Beogradu ali nije to za njega..

Tu dilemu je jos davno resio G. J. CERZAR kada je rekao:

VISE VOLIM DA BUDEM U SELU PRVI NEGO U GRADU - DRUGI!
 
Sto dajes savete kad nemas pojma o cemu pricas....

Nego pravis laznu analogiju da je to kuce, nije licnost, a u zivotu ima mnogo situacija gde je upravo pametan i gazda taj koji krene za nekim...

To je ispran mozak modernistickim style shvatanjima koja izviru iz casopisa .....
Jedan pametan, lukav a cak i priglup covek moze da odradi bolje resenje nego te vase stereotipne procene "sta znaci sta"....
Nego kad je palilo da glupom a tvrdoglavom da kazes da je glupl......?

Mislim da je ovo upićeno meni:D. Nemaš pojma koliko nisi u pravu(što se tiče modernističkih life style shvatanja:lol:). Pitanje je sročeno tako da se iz njega može zaključiti ono što sam napisala u prethodnom postu.

Curi koja je postavila temu sigurno nije lako. Odluka koju treba da donese tiče se samo nje i njenog dečka. Tu joj niko ne može pomoći, jer niko od nas nije na njenom mestu.
A i nje nema da kaže da li je problem selidba ili selidba u manji grad:D
 
.radi se o tome sto mi momak vec studira..druga god a ja ove god treba da upisem fax...on kaze da nam nema buducnosti ako upisem u nekom drugom gradu.pa me interesuje vase misljenje..ipak to je manji grad u odnosu na ns ili bg..gdje imam priliku da odem.kakav ce moj zivot da bude.??..molim vas posavjetujte me..hvala unaprijed!!!

Uh ma nije nego....on tako kaze...pa mora da je istina kada on tako kaze...sada sam sigurna, ne bih te savetovala da uradis to...
 

Back
Top