Vojna knjižica iz Bosne, potrebna zbog dobijanja kanadske iseljeničke vize

korana02

Obećava
Poruka
81
Pokusala sam da pronadjem medju ovim temama odgovor na moj problem, ali ga nisam našla. Već sam postavila pitanje na jednoj temi ali niko nije imao odgovor, pa se nadam da će ovako više ljudi pročitati i možda će neko imati rešenje.

Moj rođeni brat živi u Kanadi kao državljanin. Podneo je aplikaciju za sponzorstvo mene, i naših roditelja.
Aplikacija za sponzorstvo je odobrena, a 11.decembra 2009. smo poslali aplikaciju za iseljeničku vizu u Beč.
Međutim, 20.01. sam dobila pismo iz kanadske ambasade u Beogradu, u kome nas obaveštavaju da se naš predmet ne nalazi više u Beču već u Beogradu i traže nam dopunu dokumenata.

Između ostalog, traže nam tatinu vojnu knjižicu.
Problem je u sledećem, mi smo iz Bosne, tata je 1949.godište i vojni rok je odslužio u bivšoj SFRJ. Kada smo odlazili iz Bosne 1992.knjižicu nije poneo i došli smo u Beograd.
On nikada nije učestvovao u ratu na prostoru bivše SFRJ, niti je kasnije bio u nekoj vojnoj evidenciji (nije se prijavio ni u jedan vojni odsek od početka rata u Bosni).

Da li neko ima ideju kako doći do neke potvrde i gde je tražiti?

Pokušala sam u Beogradu i oni mogu samo da daju potvrdu da nije sada, niti je bio u njihovoj evidenciji, ali bojim se da to nije dovoljno.
Raspitivali smo se u Bosni ali niko ne zna da nam kaže gde da tražimo.

Da li je neko imao neko slični iskustvo i šta ste uradili?

Svaka pomoć je dobrodošla.
 
Poslednja izmena:
Za sve one koji možda imaju sličan problem, da kažem da moj otac nije uspeo da dobije kopiju vojne knjižice jer je vojsku odslužio za vreme SFRJ, a tada je bio evidentiran u vojnom odseku u Bosni.

Svi oni kojima je potrebna potvrda o redovnom služenju vojnog roka, a imaju sličnu situaciju, treba da se obrate Invalidskoj i boračkoj zaštiti, koja danas postoji u svim gradovima u Bosni. Bez obzira da li je u pitanju Republika Srpska ili ostatak Bosne, treba se obratiti u gradu u kome ste bili vojno evidentirani pre rata. Oni sada imaju sve te podatke

Pozdrav
 
Korana, ocito si retko posteno bice, niko ti ovde na pitanje nije odgovorio, a eto, ti si nesebicno dala informaciju kako bi drugima mogla da pomogne!
Takve ljude kao ti cene svuda, a ovde u Kanadi itekako, nadam se da cete ti i porodica brzo kod tvog brata!!!!!!
Zelim tebi i tvojima svu srecu!
:super:

Hvala, sad malo crvenim zbog pohvala:rumenka:
I ja sam zahvaljujući tebi i drugima mnogo toga saznala i naučila što mi je pomoglo da se odlučim za ovaj korak ka Kanadi
Hvala na lepim željama i ja se nadam da ćemo se uskoro pridružiti vama tamo preko okeana...
Želim tebi i tvojoj porodici sve najbolje....Nadam se da ćemo nastaviti da se družimo bar preko ovog foruma.
Pozdrav:)
 
Poslednja izmena:
Hvala, sad malo crvenim zbog pohvala:rumenka:
I ja sam zahvaljujući tebi i drugima mnogo toga saznala i naučila što mi je pomoglo da se odlučim za ovaj korak ka Kanadi
Hvala na lepim željama i ja se nadam da ćemo se uskoro pridružiti vama tamo preko okeana...
Želim tebi i tvojoj porodici sve najbolje....Nadam se da ćemo nastaviti da se družimo bar preko ovog foruma.
Pozdrav:)

Dogovoreno!!!:ok:
 

Back
Top