Mini-Rusija

Propki

Iskusan
Poruka
5.741
Nekako,Srbija nam dodje ko mini-rusija...............
Prvo je na vlasti bio tito(pu crko da Bog da :mrgreen:),i zivot je bio lep(dok nismo pogledali racun posle njegove smrti),kao sto je staljin bio dobar za obicne ljude(iako je mnogo streljao i ubijao).Sve u svemu,na pocetku(posle ww2) je u obe drzave bio covek koji je donosio srecu u nesreci.Onda je na vlast dosao gorbacov(kod nas Milosevic),u njegovo vreme se raspao SSSR.Posle njega je dosao jeljcin.E za njega rus nije imao reci hvale.Vladao je desetak godina,i unakazio drzavu[Rusija je upala u krizu,koja je bila za nijansu slabija(u smislu,manje je bilo "beskucnika") nego ova ek u sad-u],kod nas je to tadic & CO.
Po ovome,rusi su u "buducnosti" desetak godina ispred nas.To bi onda trebalo da znaci,da sada,za koju godinu,treba da dodje srpski putin.Nekome ce da bude cudno,zato sto sada u politici nema prave opozicije,ali ni ruski putin nije dosao iz neke stranke.Dosao je iz KGB-a(to valjda znaci da bi srpski putin trebao da dodje iz BIA-e).Sto se mene tice odakle god da dodje,samo neka dodje sto pre. :mrgreen:
Tekst malo zvuci bezveze,ali ja sam otimista :D

Daj Boze da se obistini ovaj tekstic :tajna::kafa:
 
Nekako,Srbija nam dodje ko mini-rusija...............
Prvo je na vlasti bio tito(pu crko da Bog da :mrgreen:),i zivot je bio lep(dok nismo pogledali racun posle njegove smrti),kao sto je staljin bio dobar za obicne ljude(iako je mnogo streljao i ubijao).Sve u svemu,na pocetku(posle ww2) je u obe drzave bio covek koji je donosio srecu u nesreci.Onda je na vlast dosao gorbacov(kod nas Milosevic),u njegovo vreme se raspao SSSR.Posle njega je dosao jeljcin.E za njega rus nije imao reci hvale.Vladao je desetak godina,i unakazio drzavu[Rusija je upala u krizu,koja je bila za nijansu slabija(u smislu,manje je bilo "beskucnika") nego ova ek u sad-u],kod nas je to tadic & CO.
Po ovome,rusi su u "buducnosti" desetak godina ispred nas.To bi onda trebalo da znaci,da sada,za koju godinu,treba da dodje srpski putin.Nekome ce da bude cudno,zato sto sada u politici nema prave opozicije,ali ni ruski putin nije dosao iz neke stranke.Dosao je iz KGB-a(to valjda znaci da bi srpski putin trebao da dodje iz BIA-e).Sto se mene tice odakle god da dodje,samo neka dodje sto pre. :mrgreen:
Tekst malo zvuci bezveze,ali ja sam otimista :D
Daj Boze da se obistini ovaj tekstic :tajna::kafa:

Испретурано, братац, до злабога. Требало је најпре да се испаваш па напишеш ,,текстић''.
Добро, написао си, прочитано је и шта сад? Значи ли то да хоћеш Ивицу Дачића за Председника?
 
Испретурано, братац, до злабога. Требало је најпре да се испаваш па напишеш ,,текстић''.
Добро, написао си, прочитано је и шта сад? Значи ли то да хоћеш Ивицу Дачића за Председника?

:eek:
Ti ili brzo zaboravljas,ili uopste nisi procitao :think:
 
Po ovome,rusi su u "buducnosti" desetak godina ispred nas.To bi onda trebalo da znaci,da sada,za koju godinu,treba da dodje srpski putin.

Nismo mi te srece, a sumnjam i da imamo kadrove.

KGB je, na kraju krajeva, bio mocna organizacija koju su svi s razlogom postovali, i naravno da je imao i vrhunske ljude i uticaj da u prvi red izbaci nekoga kao sto je Putin.

Komunisticke tajne sluzbe Jugoslavije (sto ta vajna BIA u sustini i dalje jeste) su kastrirane jos od vremena Rankovica, pune poslusnika kojima je glavni neprijatelj i predmet sumnje bio sopstveni narod, i visestruko dokazane kao totalno nesposobne i kompromitovane za vreme raspada Jugoslavije i u svemu sto se desavalo u zadnjih dvadeset godina. Tesko je i zamisliti zemlju koja je slabije cuvana od stranih mutivoda, spijuna, i ostalih strateskih partnera od Srbije.

Imaju reputaciju kao reketasi, pilicari, i facilitatori ubacivanja heroina u Evropu. Ne plasi ih se bas niko van Srbije, gde povremeno ubijaju srpske politicare, bivse mafijaske partnere, jedni druge, i sl. To je, ukratko, BIA.

Takva firma moze da rodi samo fukaru, izdajnike i secikese, a takvih imamo vec dosta, pa nema ni potrebe da se naprezu.
 
Не можемо ми с Русима да се поредимо у том смислу.
Они су јако велик народ. А кад је народ велик, шанса да се из истог изнедри прави човек је јако велика.
Ми смо мали народ, лош, склон среброљубљу, капацитет нам је слаб.
Нама би могло само чудо да помогне.
Али пре сам склона веровању да ћемо нестати.
 
Nismo baš za poređenje s Rusima.
Mi smo zbog svoje teritorije, Kosova, dobili po ušima, a oni su rascepkali Gruziju za tri dana..
Zapad je bio jako užasnut, trtljali su o ljudskim pravima, bili su jako zabrinuti.. i naravno, ništa drugo sem pokazivanja zabrinutosti nisu mogli da urade.
Oni su tri godine trpeli opsadu Lenjingrada, a mi bi pola države dali za besplatnu vizu do bečkog hotela , gde ćemo godišnju ušteđevinu stući za pet dana.
 
Nekako,Srbija nam dodje ko mini-rusija...............
Prvo je na vlasti bio tito(pu crko da Bog da :mrgreen:),i zivot je bio lep(dok nismo pogledali racun posle njegove smrti),kao sto je staljin bio dobar za obicne ljude(iako je mnogo streljao i ubijao).Sve u svemu,na pocetku(posle ww2) je u obe drzave bio covek koji je donosio srecu u nesreci.Onda je na vlast dosao gorbacov(kod nas Milosevic),u njegovo vreme se raspao SSSR.Posle njega je dosao jeljcin.E za njega rus nije imao reci hvale.Vladao je desetak godina,i unakazio drzavu[Rusija je upala u krizu,koja je bila za nijansu slabija(u smislu,manje je bilo "beskucnika") nego ova ek u sad-u],kod nas je to tadic & CO.
Po ovome,rusi su u "buducnosti" desetak godina ispred nas.To bi onda trebalo da znaci,da sada,za koju godinu,treba da dodje srpski putin.Nekome ce da bude cudno,zato sto sada u politici nema prave opozicije,ali ni ruski putin nije dosao iz neke stranke.Dosao je iz KGB-a(to valjda znaci da bi srpski putin trebao da dodje iz BIA-e).Sto se mene tice odakle god da dodje,samo neka dodje sto pre. :mrgreen:
Tekst malo zvuci bezveze,ali ja sam otimista :D

Daj Boze da se obistini ovaj tekstic :tajna::kafa:

Руси су испред нас не 10-так година,већ минимум 100 година.Иначе мало је незахвално поредити Србију са државом која је највећа светска сила
 
Не можемо ми с Русима да се поредимо у том смислу.
Они су јако велик народ. А кад је народ велик, шанса да се из истог изнедри прави човек је јако велика.
Ми смо мали народ, лош, склон среброљубљу, капацитет нам је слаб.
Нама би могло само чудо да помогне.
Али пре сам склона веровању да ћемо нестати.

Не бих баш рекао да смо лош народ.Свеукупна слика Србије јесте лоша првенствено захваљујући неспособно-полтронској "елити"која спроводи политику коју други креирају а која је на штету Србије.Тако да није народ као народ лош већ су лоши они који га воде,народ једино мора на себе да преузме део кривице зато што је гласао за тако неспособне људе али опет треба имати на уму да је за њих гласао из најбоље намер верујући у обећани просперитет.
 

Back
Top