Haled Hoseini

Novi roman autora svetskih bestselera Lovac na zmajeve i Hiljadu čudesnih sunaca.

Proslavljeni autor Haled Hoseini vraća se sa novim romanom posle šest godina – emocionalnom, provokativnom i nezaboravnom pričom o tome kako volimo, kako jedni druge štitimo i kako odluke koje donosimo odjekuju pokolenjima.

Znači tako. Hoćete priču, pa jednu ću i da vam ispričam....

Avganistan, 1952. godine. Abdulah i njegova sestra Pari žive sa ocem i maćehom u zabačenom selu. Otac je u večitoj potrazi za poslom a porodica se bori sa siromaštvom i ledenim zimama. Abdulahu je Pari divna i dobra poput vile po kojoj je dobila ime, ona je čitav njegov svet. On je njen zaštitnik, više kao otac nego kao brat, spreman da za nju učini sve, čak i da menja svoje jedine cipele za lepo novo pero u njenoj zbirci. Svake noći oni spavaju jedno pored drugog u kaputima, čvrsto zagrljeni.

Jednog dana zaputiće se sa ocem preko pustinje u Kabul. Pari i Abdulah ne slute da će im ono što ih tamo čeka razoriti život – jer ponekad ljudi kažu kako prst mora da se odseče da bi se sačuvala ruka.

Ovo delo velikog zamaha i ambicije prati brojne upečatljive likove od Avganistana do Pariza i od San Franciska do grčkog ostrva Tinos, i priča njihove dirljive i neodoljive priče, ponovo dokazujući Hoseinijevo duboko razumevanje spona koje nam oblikuju živote i koje nas određuju kao ljude.

„U ovoj priči koja bodri duh i pruža istinsko čitalačko zadovoljstvo Hoseini iskazuje optimizam koji nije bio toliko vidljiv u njegovim prethodnim delima.“ Library Journal

„Hoseinijev osećaj za detalj i emocionalne nijanse u ovom romanu jesu ono što dugo ostaje u nama.“ Publishers Weekly

 
;)
Nemoj tako, Rado, ovdje se knjige stalno hvale bez ikakvih argumenata, pa nikome zbog toga glava ne leti (iako ja prvi smatram da bi trebala). A to da se knjiga dopada većini baš ništa ne govori o njenom kvalitetu.

Ja sada po stoti put na istu temu Covek ( iz naslova topika, a jel ime i prezime je poznato redalkciji) pise dve knjige obe knjige postaju besteleri, koliko su vredne kao velika knjizevnost ,
to mene i ne zanima, nego sam ja citala i Remarka, sestre Bronte i jos sve i svasta i to se meni svidja, moj knjizevni ukus je cudan, citam ja i Basarine kolumne,
citam sve sto mi se nadje pri ruci,, a konkretno meni uopsste ne smeta sto neko negove (dve)knjige uzdize u nebesa ,smeta mi vise
kada neko kaze da taj romansijer,pripovedac ne vredi ni lule duvana.
 
Dobro, to možda nisu remek djela svjetske književnosti koja će se pamtiti vijekovima, ali su svakako vrlo solidne knjige. Mislim da su knjige doživjele ogromnu popularnost iz 2 razloga: jer su dobre i jer se dotiču tema koje su u to vrijeme bile vrlo aktuelne u Americi i svijetu. Na kraju krajeva, aj da shvatim da se glup narod naložio na te knjige, ali kad te knjige dobiju pozitivne kritike vodećih američkih, pa i svjetskih kritičara, to sigurno ne mogu biti ''š'' knjige!
 
Kupila sam obe knjige u Tempu na nekoj akciji, nisam još ni bila član Laguninog kluba, moguće da još nije ni bila otvorena knjižara u Nišu. Ništa nisam znala ni o piscu ni o romanima. Dopala su mi se oba, volim tako tugaljive stvari, ispričane jednostavnim jezikom, a vi me pljujte, baš me briga. I nije me briga da l' se sviđa celom svetu ili ne.
Eto, Gospodara prstenova ne bih čitala ni za dnevnicu, na primer.
 
Kupila sam obe knjige u Tempu na nekoj akciji, nisam još ni bila član Laguninog kluba, moguće da još nije ni bila otvorena knjižara u Nišu. Ništa nisam znala ni o piscu ni o romanima. Dopala su mi se oba, volim tako tugaljive stvari, ispričane jednostavnim jezikom, a vi me pljujte, baš me briga. I nije me briga da l' se sviđa celom svetu ili ne.
Eto, Gospodara prstenova ne bih čitala ni za dnevnicu, na primer.

More ja ga ne bih citala ( a ni film nisam uspela da odgledam do kraja) ni za 10000 evra (moze i dolari, eventualni svajcari)..

Meni su te dve njegov knjige drage, iz njih smo saznali stvarnu i pravu situaciju u Avganistanu. a to je nasa stvarnost, svejedno sto ne zivmo tamo
 

Back
Top