pomoc za kazaa

Mrtvorod

Početnik
Poruka
33
treba mi pomoc za kazaa. Iskreno nemam pojma kako se koristi. Citalal sam help njihov, objasnili mi nisu nista. kada hocu da trazim nesto bilo sta kaze not connected, ja kliknem connect ...i... opet nista... sta da radim, koji vrag?!!! :evil: :oops:
 
Kazu trenutno nemam ali je bila jedini P2P alat koji sam koristila - bukvalno sve sto mi je trebalo od mp3 sam skinula sa njom. Besplatna verzija ima mnogo spyware i adware ali ja nikad nisam imala problema zbog toga. Kada skidas i instaliras Kazu moras iskljuciti antivirus, firewall i slicne programe kao i kad je koristis(desni klik na takav program u Taskbaru pa Exit. Pazljivo prati uputstva tokom instalacije (moras uneti i adresu preko koje se konektujes na Kazu). Da bi brze skidao to sto te interesuje skini i Kazza download accelerator - trebalo bi da ga ima i u free verziji. Kad se konektujes u donjem delu prozora te obavesti da si konektovan i koliko je trenutno korisnika on line. Onda u pretrazivac uneses sta te interesuje i dobijes podugacak spisak sa kog mozes to i skinuti.
 
... Kada skidas i instaliras Kazu moras iskljuciti antivirus, firewall i slicne programe kao i kad je koristis(desni klik na takav program u Taskbaru pa Exit.

Uopste nije neophodno. Imam ZoneAlarm Pro Security Suite 5 i nisam iskljucivao ni antivirus ni firewall a instalirao sam Kazu i zakacio sam se na mrezu...

Znak da si se konektovala na mrezu pokazace ti lupa koja ce posle da se vidi u boji (prethodno je crno-bela). Posle ces videti polje za pretragu, izabraces tip fajla koji trazis i kucaces ono sta trazis..
Licno koristim BearShare Pro 4.5.1 - mnogo je bolji od kaze...

p0z! 8)
 
Da li ce Kazaa `raditi` zavisi od podesavanja AVP, fireware i slicnih programa - uostalom preporuka pri instalaciji bilo kog programa je da se oni iskljuce. Ako Kazaa ne radi najverovatniji razlog je upravo taj.
 
Andreavk:
Da li ce Kazaa `raditi` zavisi od podesavanja AVP, fireware i slicnih programa - uostalom preporuka pri instalaciji bilo kog programa je da se oni iskljuce. Ako Kazaa ne radi najverovatniji razlog je upravo taj.

Da, to je na mestu. Ali nije neophodno. Cesto se desava pri instalaciji nekog programa da pise da treba da se poiskljucuju svi programi koji rade u pozadini, narocito antivirusi. NIKADA nisam radio to i nikada nije bilo problema... :wink:
 
Pazi kao sto je gore receno kazaa je peer to peer program. I kada ti nesto skidas ti se konektujes na client-a tj. drugi racunar. E cela ta komunikacija radi preko nekog porta,ako ti je taj por firewallovan onda ti nece raditi.

A ja mislim da je od kazze ipak daleko bolji eMule
 
Pa jeste brate ako imas jacu konekciju od modemske...eMule i eDoneky su super, mada je neprekosnoven BearShare Pro. Prikazuje ti neogranicen broj rezultata trazenja (npr. ako kucas Windows XP, prikazace ti sve korisnike koji ga imaju na hdd-u, a eMule ce se zaustaviti... :wink: )

...p0z!
 

Back
Top