Vasa i tudja iscekivanja

doc.smash

Domaćin
Poruka
4.206
Sa obzirom da su neki moji drugovi imalI(ili i dalje imaju) probleme kako da usklade zelje koju ce srednju upisati ili faks,sa obzirom na pritisak okoline(porodice uglavnom) da upisu ono sto oni preporuce.Da li ste vi imali takvih problema,i kako ste ih ste se resili?
Ja npr nemam takav problem,ali osecam da cu kroz par godina imati...npr,ja zelim da studiram na arhitektonskom ili fizickom faksu u bg,ali moji roditelji insistiraju da ostanem ovde,u subotici,na makovoj sedmici,gde imam faks za struku koju se direktno skolujem(gradjevinski inzinjer).Mada,sve se moze promeniti :per:
 
Sa obzirom da su neki moji drugovi imalI(ili i dalje imaju) probleme kako da usklade zelje koju ce srednju upisati ili faks,sa obzirom na pritisak okoline(porodice uglavnom) da upisu ono sto oni preporuce.Da li ste vi imali takvih problema,i kako ste ih ste se resili?
Ja npr nemam takav problem,ali osecam da cu kroz par godina imati...npr,ja zelim da studiram na arhitektonskom ili fizickom faksu u bg,ali moji roditelji insistiraju da ostanem ovde,u subotici,na makovoj sedmici,gde imam faks za struku koju se direktno skolujem(gradjevinski inzinjer).Mada,sve se moze promeniti :per:

idI u bg...jeb.es vojvodinu.....
Ja nemam taj problem...moji su me prvo smarali bolje prava nego jezici..al ih vec nesto zabole....
 
nemadoh taj problem... moji aminuju sve što odlučim... sda malo *****ju kad donesem smrtovnicu sa faxa al šta... i kaka crna sbotica beži kako znaš! e konkretan pristup zavisi od tipa roditelja i faktičke situacije...
 
Necu da slusam roditelje i da podlezem uopste njihovim pritiscima i da se vodim njihovim ocekivanjima i zeljama jer cu ja da budem ta koja ce kada se nadje u situaciji da bude nesrecna svojim zivotom i profesijom da stavi prst na celo i da se sabere i zadovolji takvom situacijom.Sebi to ne zelim, u svakom slucaju!
 
Nikako ne slusati staromodne matorce..ne kapiraju oni cak ni da se sve svodi na engleski i poznavanje racunara..znam x talentovanih za neki sport na pr a na roditeljsko insistiranje upisu medicinu..naravno ne zavrse i sad tumaraju rade nesto 6o
 
Sa obzirom da su neki moji drugovi imalI(ili i dalje imaju) probleme kako da usklade zelje koju ce srednju upisati ili faks,sa obzirom na pritisak okoline(porodice uglavnom) da upisu ono sto oni preporuce.Da li ste vi imali takvih problema,i kako ste ih ste se resili?
Ja npr nemam takav problem,ali osecam da cu kroz par godina imati...npr,ja zelim da studiram na arhitektonskom ili fizickom faksu u bg,ali moji roditelji insistiraju da ostanem ovde,u subotici,na makovoj sedmici,gde imam faks za struku koju se direktno skolujem(gradjevinski inzinjer).Mada,sve se moze promeniti :per:

Imam slichan problem , moj cale bi da idem na vojnu akademiju ( a i ide mi se , al ne verujem da bi upao ), keva bi za neshto u struci ( elektronika , elektrotehnika , programiranje , itd. ), dok bi ja ishao da psihologiju ili filozofiju , mada cu najverovatnije isterati po svome , kad sam uspeo i za srednju da isteram po svome .
 
tema: realno ne razumem kakv je to roditelj koji prigovara i meša se u detetov izbor po pitanju obrazovanja... mislim svako valjda bira no što može, želi i što mu paše... neće na fakultet za kriminalce ili fufe pa da se bune.... doduše iam i nerealne deca, al... wtf... konj se ne vaspitava u 20 godina.
 
Sa obzirom da su neki moji drugovi imalI(ili i dalje imaju) probleme kako da usklade zelje koju ce srednju upisati ili faks,sa obzirom na pritisak okoline(porodice uglavnom) da upisu ono sto oni preporuce.Da li ste vi imali takvih problema,i kako ste ih ste se resili?
Ja npr nemam takav problem,ali osecam da cu kroz par godina imati...npr,ja zelim da studiram na arhitektonskom ili fizickom faksu u bg,ali moji roditelji insistiraju da ostanem ovde,u subotici,na makovoj sedmici,gde imam faks za struku koju se direktno skolujem(gradjevinski inzinjer).Mada,sve se moze promeniti :per:

Nisam imao nikada takvih problema,a i znam da necu, jer moji u potpunosti postuju moje zelje........Razgovaraj sa roditeljima,na znam samo koji normalan roditelj ne postuje zelje svog deteta i samim tim mu cini nesto nazao....;)
 
Brate svi dolaze u BG,cela Srbija i Crna Gora se sjate u BG....

to oni koji hoce da se izive
ko hoce da sigurno zavrsi fax,izabrace ns,ili tako nesto
elem,@topic-
moji imaju izrazitu zelju da se mesaju u svaki segment mog zivota.
ali racq!
smarali su me i za srednju,hteli su medicinsku,ili najtezi moguci smer za hemiju,doduse,upala bih tamo sigurno,ali ono
a za fax,zelim pn,oni bi voleli medicinu,ja bas nisam zagrejana,ali ko zna.....
a msm da su vec shvatli da nema vajde od njihovih htenja........
 
majke mi e... strashno..
nama bas jedna nastavnica pricala, silaze s onih najgorih brda, dodju da studiraju ovde pa onda zauzmu sva radna mesta a mi ga ispusimo.. z:hm:

nema to nikakve veze
ako si ti dobra u onome sto si zavrsila,ili ako imas vec neku vezu,nema za tebe zime
a ako nemas blage veze,nece ti pomoci pa ni da se celi bg isprazni,trazice nekog strucnijeg.
 
Sa obzirom da su neki moji drugovi imalI(ili i dalje imaju) probleme kako da usklade zelje koju ce srednju upisati ili faks,sa obzirom na pritisak okoline(porodice uglavnom) da upisu ono sto oni preporuce.Da li ste vi imali takvih problema,i kako ste ih ste se resili?
Ja npr nemam takav problem,ali osecam da cu kroz par godina imati...npr,ja zelim da studiram na arhitektonskom ili fizickom faksu u bg,ali moji roditelji insistiraju da ostanem ovde,u subotici,na makovoj sedmici,gde imam faks za struku koju se direktno skolujem(gradjevinski inzinjer).Mada,sve se moze promeniti :per:

Moji roditelji se, za divno cudo, ne mesaju u moju odluku sta cu da upisem, mada ni ja sam neznam, stalno sam mislio nesto tipa psihologija, onda sam se predomislio ekonomiju kada sam video kuma od mog kuma kako je uspesan(on je zavrsio ekonomski fax),a sad stv nznm, mozda mi jos nesh padne na pamet :D
 

Back
Top