Sta je za VAS romantika

Metla na vestici

Zaslužan član
Poruka
118.226
naslov vec sve govori

sta je to sto radite sa partnerom, u duJetu, a da je to za vas romanticno....

nesto sto odogovara vasim karakterima, individualno...nesto sto stvara osecaj zadovoljstva, opustensi, zaljubljenosti, sigurnosti...i td, a da je vase, moze da bude samo vase i da to ne radite sa drugima, ili moze da bude i nesto svakodnevno sto radite i sami ili sa drustvom ali ima tu posebnu draz kada to radite sa partnerom...

to mogu da bude neke sitnice, neki gestovi, neki dogadjaji, neke avanture...sloboda izbora...

ajmo malo da se manemo filmskih sablona i da dokazemo da nismo programirani roboti, da nismo sundjeri koji upijaju sve sto vide i imitiraju, da imamo duha, da imamo karakter, da smo svoji i da volimo
da nije romanticno samo ono sto se vidi na filmu (:bljak:) vec da je ona prava romantika u kooperaciji dvoje ljudi, ne u holivudu

evo sta uradi holivud, kade se s necim pretera onda to izgleda ovako, pr
Romantika
Izraz kojim se izražava stav govornika o sceni iz filma ili tekstu neke pesme. U poslednje vreme se proširio sa komentarisanja ljubavnog odnosa i na druge sfere. Navedene scene ili tekstovi mogu odisati i atmosferom nostalgije, patetike, tuge i samoće. Često se ovaj izraz upotrebljava i ironično, kada su mu sinonimi: fuj, bljaks, bljutavo, lele, kuku meni i joj.

a ovako bi trebalo da bude
Romantika
To su trenuci kada ti nije bitno šta i zašto radiš, bitno ti je samo ta to prija osobi do koje ti je stalo i tebi.

a mene interesuje upravo ovaj drugi primer

izvolite


molim moderato da mi nikako ne prebacuju temu na pdf romantika, jer da sam htela tamo da pitam tamo bih i otisla...ako modovi misle da tema ne odgovara ovom pdfu (sto bi bio nonsens) neka je onda zakljucaju!
ako je bila izvinjavam se sve je vec bilo

 
Poslednja izmena:
Za mene je romantika kada me ceka posle faxa da ne idem kasno sama kuci...

Kada ukrade ruzu za mene iz nekog dvorista...

Kada na snegu skine svoju jaknu i da mi je, a on ostane u duksu...

Kada me mazi i ljubi ili ususka kad spavam, a ne zna da sam budna ili me samo posmatra...

Kada skrpimo pare za jedno parce pice i jedemo ga zgrceni jedno kraj drugog na trotoaru...

Kad sedimo na Kalemegdanu zagrljeni i posmatramo brodove...
 
... kad ujutru ćuti jer zna da ja tad ne volim da pričam
--kad mi ponese kofer ili kese iz prodavnice, iako ja to mogu sama :)
--kad zajedno gledamo filmove na tcm-u
--kad ogovaramo zajedničke poznanike:rumenko: i shvatim da isped njega mogu da kežm šta hoću, i da se ne plašim da će nekome to ispričati :)

Možda nije uobičajeno, ali to je za mene romantika:heart:
 
Za mene nisu romanticni ljudi koji traze nesto samo da bi odudarali od sablona..koji nije nametnut vec je potreba kao svaka druga..dakle ako mi se na slici dopada zalazak sunca na moru i dvoje koji zagrljeno cute sigurno u tu idilu necu ubaciti duvanje vutre da bi sablon bio razbijen..to ovo potvrdjuje..To su trenuci kada ti nije bitno šta i zašto radiš..bitno da se lepo osecas u tim ''bljak'' trenucima..a ne da u podsvesti razmisljas kako je to vidjeno na filmu..koga zabole dal je iz hollywooda ako prija ubran cvet pored puta ili vecera..kupanje u kadi uz svece
 
... kad ujutru ćuti jer zna da ja tad ne volim da pričam
--kad mi ponese kofer ili kese iz prodavnice, iako ja to mogu sama :)
--kad zajedno gledamo filmove na tcm-u
--kad ogovaramo zajedničke poznanike:rumenko: i shvatim da isped njega mogu da kežm šta hoću, i da se ne plašim da će nekome to ispričati :)

Možda nije uobičajeno, ali to je za mene romantika:heart:

u tome i jeste poenta

cek i ja da kazem nesto...evo ono sto mi sad pade na pamet...posle modzda dodam jos

kada idemo na neku klopu zajedno, jeftinu klopu, ne fensi rostorani, a imas osecaj ko da si u najeksluzivnijem restorano jer jedem s njim...oboje smo prasici pa uzivamo u tome :lol:
kad komentarisemo nekoga na tvu pa ga opletemo :lol:
kad citamo zajedno neke postove na krsti pa komentarisemo, smejemo se...
kad mi prica viceve
kad me pozove da mi isprica nesto smesno sto je tog trenutka video, cuo, doziveo...
kad igramo badminton ...to treba videti :zcepanje:

... :zaljubljena:
 
u tome i jeste poenta

cek i ja da kazem nesto...evo ono sto mi sad pade na pamet...posle modzda dodam jos

kada idemo na neku klopu zajedno, jeftinu klopu, ne fensi rostorani, a imas osecaj ko da si u najeksluzivnijem restorano jer jedem s njim...oboje smo prasici pa uzivamo u tome :lol:
kad komentarisemo nekoga na tvu pa ga opletemo :lol:
kad citamo zajedno neke postove na krsti pa komentarisemo, smejemo se...
kad mi prica viceve
kad me pozove da mi isprica nesto smesno sto je tog trenutka video, cuo, doziveo...
kad igramo badminton ...to treba videti :zcepanje:

... :zaljubljena:

Ja mog dragog DEREM u stoni fudbalu!!!!!!!!!!!!! :manikir:
 
Za mene nisu romanticni ljudi koji traze nesto samo da bi odudarali od sablona..koji nije nametnut vec je potreba kao svaka druga..dakle ako mi se na slici dopada zalazak sunca na moru i dvoje koji zagrljeno cute sigurno u tu idilu necu ubaciti duvanje vutre da bi sablon bio razbijen..to ovo potvrdjuje..To su trenuci kada ti nije bitno šta i zašto radiš..bitno da se lepo osecas u tim ''bljak'' trenucima..a ne da u podsvesti razmisljas kako je to vidjeno na filmu..koga zabole dal je iz hollywooda ako prija ubran cvet pored puta ili vecera..kupanje u kadi uz svece

pa tema je siroka, ali sam samo htela da se osvrnem da su neki sabloni nametnuti i to se vidi itekako, eto mene to malo nervira....malo se plitko gleda na to...pogotovo kod mladjih...
samo sam htela da napomenem da je poenta da odgvovorite iz srca...ako je za nekoga gledanje zalaska sunca romaticno super neka je i nek podeli sa nama ako hoce...ali ne da napise zato sto je to tako video il procitao.... hocu iskrene odgovore... pa vas kroz taj uvod navodim na to

ajde dzordzi otvori dusu :zper:
 
Meni je najromanticnije bilo kada smo otisli na izlet negde dva i po sata peske daleko od civilizacije i imali nas slatki mali romanticni piknik kraj reke... I tako sedimo mi zagrljeni, hranimo se vocem i cavrljamo, brckamo noge u plicaku, ja posegnem za vodom (zaglavili smo je kamenjem u reci da se hladi), kad ono oko flase se obavila zmijurina i krenula da izadje, ka nama!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ah, bas je bilo romanticno bezati u kupacem kroz travu visoku dva metra i vristati............................... Ja sam bezala i vristala, ne on :)
 
pa tema je siroka, ali sam samo htela da se osvrnem da su neki sabloni nametnuti i to se vidi itekako, eto mene to malo nervira....malo se plitko gleda na to...pogotovo kod mladjih...
samo sam htela da napomenem da je poenta da odgvovorite iz srca...ako je za nekoga gledanje zalaska sunca romaticno super neka je i nek podeli sa nama ako hoce...ali ne da napise zato sto je to tako video il procitao.... hocu iskrene odgovore... pa vas kroz taj uvod navodim na to

ajde dzordzi otvori dusu :zper:

Ok ako je siroka tema da krenemo iz korena..svaki vid romantike negde moramo videti pre nego li se upustimo u istu sa 15ak god na pr..na ulici..tvu..slikama..pesmama..procitamo u novinama ili knjigama..cujemo od prijatelja..samo mi smeta kad se ko tinejdzeri bunimo vecinom protiv svega normalnog da bi kao pokazali svoj stav koji izgradjujemo dok smo zivi..i sad kad vidimo ovakvu sliku zar treba da kazemo da je to bljak?naravno da nije posto to treba da prozivimo sa svakim partnerom posebno i taj trenutak se ne treba procenjivati kao dozivljeni dresh kroz koji se procenjuje partner i njegova mastovitost..jos najgore sto to uglavnom niko nije doziveo vec napamet prica na osnovu bljutavih glumaca u ljigavim filmovima..to sa realnoscu nema veze..znam par koji se ozenio u farmerkama i starkama cisto iz razloga sto im je sve kao bljak..pa obuci haljinu i odelo pa ces videti da ti lepo stoji i da mozes bolje a ne da kakis kako su svi pomodari
Romantic_dinner.jpg
 
ma jasno mi je to sto pricas i slazem se

ali mi smeta sto se taj pojam komercijalizovao...mislim stvarno sam videla i cula svasta
evo ti primer devojka kuka kako joj momak nije odavno kupio cvece, ja je pitam pa dobro a sto kukas kakve veze ima mozda nema para il sta vec, mozda paznju prosto pokazuje na razne nacine, a cevece je bilo jedno od tih, pa ne mora uvek cvece, i zagrljaj je itekako vredan, mnogo vredniji, a odgovor je bio - pa to tako treba to je lepo on treba meni da kupuje cvece
sta bre treba? ne treba nista osim da se umre
nego smo culi da eto treba da se kupi cvece pa kao ajde kupuj cvece...de je smisao onda???

eto na to sam mislila...da pisete primere u kojima uzivate ne zato sto to tako treba, tako ste videli, culi...vec zato sto vam to prija zato sto volite, zato sto je to deo vas

samo sam htela da to napomenem

i jurenje originalnosti samo zarad same originalnosti i kobajagi spontanosti je u istoj ravni kao i jurenje romantike zarad samog pojma...idiotizam prosto receno...

a ja hocu od vas samo iskreno
 
Upravo to..meni je uzasno smor birati cvece..nositi..tek sto me iritira sto je preskupo i bacis ga za 2 dana:lol:ali znam da vecini zena prija i imao sam devojke kojima cvet bas znaci i nisam im priustio..a bukvalno jedna ruza je dovoljna..tako da su ljudi razliciti i pomalo je bzvz sto moramo vagati kome treba sta i u kom trenutku..najgore ako nema covek iskustva pa bude kontra efekat..treba biti spontan i nama nesto sto im priustimo nije tesko a njima ispadne romantican trenutak..zavisi od godista i zrelosti..usput se vidi da li smo kompatibilni i da li uzivamo u istim stvarima
 
Upravo to..meni je uzasno smor birati cvece..nositi..tek sto me iritira sto je preskupo i bacis ga za 2 dana:lol:ali znam da vecini zena prija i imao sam devojke kojima cvet bas znaci i nisam im priustio..a bukvalno jedna ruza je dovoljna..tako da su ljudi razliciti i pomalo je bzvz sto moramo vagati kome treba sta i u kom trenutku..najgore ako nema covek iskustva pa bude kontra efekat..treba biti spontan i nama nesto sto im priustimo nije tesko a njima ispadne romantican trenutak..zavisi od godista i zrelosti..usput se vidi da li smo kompatibilni i da li uzivamo u istim stvarima

bas tako :D
 
Cvece, pesme, brdo slatkih poruka, posebne atmosfere, pokloni..itd ne ostavljaju na mene poseban utisak..sve to mi ponekad deluje odbijajuce i kmecavo..
Nisam taj tip osobe..... :S Ne mogu da zamislim da mi decko donese buket cveca..nisam zbog toga manje zena, niti volim manje zbog toga, jednostavno mi bezveze...
Pa me samim tim i nervira sto se sve te "radnje" kao podrazumevaju ako te neko voli...

Meni znace iskrenost, razumevanje, zagrljaji, poljupci, pljesci po guzi, golicanje, stipanje, pomoc kad mi je potrebna, medjusobo poverenje....itd.

Volim kad decko ode u prodavnicu i seti se da mi kupi omiljenu cokoladu ili sitnicu koju volim..i to obicno bude bas tad kad to pozelim...
Kad napuni kredit na mob., cisto da mi se nadje...
Romanticno mi je kad decko pevusi moje ime dok se tusira, pa kad se vrati pljesne me po guzi i prokomentarise moju dobru guzu..

Ima dosta sitnica koje mi znace vise od reci volim te, konstantnog zivkanja i sl..

Nek bude covek, prijatelj, ljubavnik prema meni svaki dan, ostalo mi nije vazno...:)
 
Upravo to..meni je uzasno smor birati cvece..nositi..tek sto me iritira sto je preskupo i bacis ga za 2 dana:lol:ali znam da vecini zena prija i imao sam devojke kojima cvet bas znaci i nisam im priustio..a bukvalno jedna ruza je dovoljna..tako da su ljudi razliciti i pomalo je bzvz sto moramo vagati kome treba sta i u kom trenutku..najgore ako nema covek iskustva pa bude kontra efekat..treba biti spontan i nama nesto sto im priustimo nije tesko a njima ispadne romantican trenutak..zavisi od godista i zrelosti..usput se vidi da li smo kompatibilni i da li uzivamo u istim stvarima

:ok: :)
 
Za mene je romantika....

hm...

**to shto se mrtav pijan u tri ujutru sjetio mene i ukrao mi zastavu Njemacke iz kafica u kojem smo stalno [inace svaki put kad smo bili tu,govorila sam kako cu je jednom ukrasti]

**to shto se uvijek smucamo po nekim klupama,zidicima jer zelimo da budemo solo

**romantika je to shto mi je dao kartu s jednog koncerta,na kojem mi je objashnjavao shta mu znacim u zivotu s recenicom: evo ti ova karta da se sjetish datuma i mjesta kada sam prvi put zamalo zbog djevojke zaplakao

**to shto budemo zajedno po 8 sati,i dodjem kuci a on me zove,samo da mi josh jednom kaze da me voli
 
:klap:
divni ste
nije sto je moja, al sto je lepa tema pu pu da je ne ureknem :pop: :lol:

nadimci, kad mi nadene neki nadimak, i tako mi tepa...sad ovo je uobicajno...al poenta je u tome sto izmedju onih klasicnih nadimaka i tepanja kojima svi ponekad podlezemo, mi jedno drugom damo i neke svojstvene bas nasem karakteru, navikama i sl...

rodjendanski poklon, to je genijalan poklon ljudi...ne mogu da ga opisem jer prvo bih morala sebe da opisem nasiroko i nadugacko ...taj momenat je za pamcenje...a poklon vrsi svakodnevno svoju funkciju :zcepanje:

kada jedno drugom dovrsavamo recenice (misli)
 

Back
Top