Krecenje

gost 167296

Iskusan
Poruka
5.962
Sa pocetkom proleca,dolazim do sredjivanja kuce.Pa intresuje me koje su po vama onako lepe boje za prostorije,dnevnu kuhinju,radnu sobu i hodnik?Mozete i postaviti slike neke ako imate,moze i neka aplikacija na zidu ili neki gipsani elementi,sve dolazi u obzir
 
Ja sam stalno izmisljala sa nekim bojama.I onda mi je dosadila i ceo stan u belo i stavila zavrsne lajsne.Pazi,najlakse je u belo,bilo koja fleka uvek imas spremnu farbu.Ovako moras da pravis.
 
boja je svaka lijepa...zavisno od nijanse i same kuce/stana...
to je tesko preporuciti...

neko voli jarke...licno mi se svidjaju zemljane tople boje...

bedroom%20painting%20ideas.jpg



kids-room.jpg


http://4.***************/_597Km39HXAk/SwQSv8byRJI/AAAAAAAAFnQ/Tre-Vuqvk9g/s1600/room-painting-ideas-01.jpg

Interior_Children_s_room_005010_.jpg


Beachcomber%20Suite.jpg


living-room-pottery-barn.jpg
 
Кухиња- жута.
Дневни боравак- нежно наранџаст
Спаваћа соба- нежно розе
Ходници- крем
Купатило- плочице нежно наранџасте, зидови бело окречени

Тако је код мене...
 
Svidja mi se ova krem iznad,i narandzasta mi se jako svidja onako malo jaca kao i zuta isto malo jaca,sad ne znam dal pocnu da iritiraju posle nekog vremena?Ima li neko u stanu jake zute i narandzaste nijanse?
 
Svidja mi se ova krem iznad,i narandzasta mi se jako svidja onako malo jaca kao i zuta isto malo jaca,sad ne znam dal pocnu da iritiraju posle nekog vremena?Ima li neko u stanu jake zute i narandzaste nijanse?

Ja imam neku narandžastožutu u mojoj sobi ali nije jarka, dobijali smo je mešajući neku oker? farbu za belom dok mi se nije svidela. Prilično je svetla ali nije ovako vodenastobleda kao ovaj smajli :)
Slaže se sa nameštajem; kompjuterski sto je "svetlodrvene boje", polica za knjige je nešto tamnija, a ormari za odeću su još tamniji, tako da je u suštini sve nekako neupadljivo žućkasto-okerasto, kao u Kiplingovoj priči "kako je leopard dobio svoje pege"

Inače ideju za tu boju sam dobio jer je tako bilo obojeno sve u Američkoj čitaonici gde sam išao krajem 90-tih. Tamo mi je bilo baš prijatno (cozy)
 
Svidja mi se ova krem iznad,i narandzasta mi se jako svidja onako malo jaca kao i zuta isto malo jaca,sad ne znam dal pocnu da iritiraju posle nekog vremena?Ima li neko u stanu jake zute i narandzaste nijanse?

Imam ja, i evo vec nekih 5-6 godina mi i dalje nista ne smeta. Dnevna soba je intenzivno narandzasta, ali ne drecava nego smirena ali jako narandzasta. Hodnik toplije narandzast sa vise zute. Spavaca soba zuta, mirno topla ali ne svetlo zuta. Kuhinja bordo.
 
Ja belu boju ne volim - deluje mi suviše jednostavno, hladno i sterilno ....

Uvek krečim u bojama ... uglavnom se odlučujem za nežne boje ...jer prostor deluje lepo i toplo.

MOj stan je okrečen kompletno u tu neku drap nijansu ... jedan zid dnevnoj sobi mi je obložen tapetom (štrafte plavo,žuto, zelene)... ta tapeta odudara po intenzitetu boja, ali je jako efektna ... a u spavaćoj sobi sam preko jednog zida stavila samo jednu vodoravnu štraftu crno bele tapete ...

Tapete su sada mega hit u stanovima ... ali ne na svim zidovima, nego samo na odredjenim ili nekim isturenim.


http://www.megaline.rs/cms/category.php?qcatid=88
 
Poslednja izmena:
ja sam za belu :worth:
u modi je skandinavski jednostavno

bilo pre par godina :cool:
trenutno su i dalje aktuelne tapete, uglavnom reljefne, sa imitacijom koze/kamena/plisa.
u modi su jake boje u kombinaciji sa jednobojnim namestajem.
ili bele boje zidova sa jakim detaljima i akcentima na na primer slike.



@tema, daj pomozi malo, koje boje ti je namestaj? podovi? kakva ti ej rasveta i prirodni izvor svetlosti :lol:
 
bilo pre par godina :cool:
trenutno su i dalje aktuelne tapete, uglavnom reljefne, sa imitacijom koze/kamena/plisa.
u modi su jake boje u kombinaciji sa jednobojnim namestajem.
ili bele boje zidova sa jakim detaljima i akcentima na na primer slike.
:

ja sam demode, volim belu i skandinavski jednostavan dizajn :)
dekorisala sam stan za praznike tapetama, ali sam ih rado skinula posle
 
pa kad bi se tako gledalo...sve jednom bude demode...
mislim...ko ima novca da dekorise uvijek sta je tada moderno ...ok...
a ko nema...bolje jednostavno...
moze igra boja...ne bas napadno...jer sve te srednje i svjetlije nijanse bitne su kako se uklapaju s namjestajem...
uopsteno potrebno je da enterijer ima sklop...
da ne strci nesto sto je u modi...a namjestaj npr u rustik stilu...
ono.. sve ima svoje...:)
 
pa sad... najbolje je kad je namestaj jednostavnih linija jer se tako detalji najlakse menjaju. u enterijeru je mnogo toga bitnog receno bas u tim detaljima. zaboravih da spomenem funkcionalnost, ali to ovde nije tema :lol:
dakle ako su u modi na primer tapete, njih e bar lako zalepiti, pa skinuti, staviti druge itd. sa krevetom vec malo teze ide :lol:
 
tapete su skupe...za moj pojam..
bar ove sada aktuelne...
mene bi kostalo za npr zid u dnevnoj 200 e...
zid uz stepeniste...ne bi bilo manje od 300 e...
to je ono sto sam ja vidjela...i odustala...za sada...

milice ako znas da ima povoljnije salji...pisi....:)
 
imas velike akcije u salonu "mega", oni su u beogradjanci na 4-5 spratu. zatim imas more knjizara gde se takodje prodaju tapete po povoljnim cenama. naravno tu je i buvljak, procunjaj po tezgama ;)
da ne zaboravim i "kiku", samo sto kod njih cekas isporuku par nedelja ;)
 
Tapete:
- U Beogradjanci na V spratu od 700-8000dinara ....
- Ja juče kupila za svoj studio u Tapetinu u Kosovskoj ulici ... na sniženju 1200 dinara, ove ostale su skuplje - ali vrede.
- Home centar - takodje od 400-4000dinara - ima Espritovih na sniženju

Ima raznih dezena i za svačiji ukus .... tapete zaista daju jednu posebnu dozu topline u stanu ..... meni se taj fazon jako dopada ....

Ne mora se raditi ceo zid .. može se uraditi samo dve štrafte na zidu, na kojima stoje neke police.... ili dve štrafte u uglu dva zida .... ili jedna štrafta vodoravno .... ima 1000 mogućnosti i svaka je na svoj način lepa i posebna.
 
dobro...kad dodjem u bg...:)
naravno da je tu veci i bolji izbor...samim tim i malo povoljniji...

Natasa.....meni se svidjaju one nalepnice...daju zid smek kao da su cijele u tapetu...
mislila sam da se oprobam u slikanju na zidu....sama...nikako da se ohrabrim...:)
 
Bolje se dušo moja ohrabri da crtaš po zidu, jer te nalepnice su u beogradu od 1700-2500 dinara ... jako su skupe .... Dobiješ na kartonu 70x100 nekoliko aplikacija i to ti je što ti je .... a cena paprena ...

Možda možeš da kupiš metar samolepljive tapete i da po njoj isrtaš šare, isečeš i zalepiš na zid - eto jedne jeftinije ideje.
 

Back
Top