Krecenje

naneses sika guard 715 w (u spreju), sacekas da se osusi i onda ismirglas. preko mozes premazati antifugicidnu boju vitex ;)

Kakva je to boja? Obicna akrilna ili? Sta mislis koju boju da uradim? Kuhinja je bela, sto braon i to je sve od nemestaja u toj sobi, tepih je nesto sivkast sa nekim crvenim detaljima...Bas nemam ideju koju boju da uradim... Ne bi neku preterano jaku, jer je osvetljenje pomocu neonke.
 
Kakva je to boja? Obicna akrilna ili? Sta mislis koju boju da uradim? Kuhinja je bela, sto braon i to je sve od nemestaja u toj sobi, tepih je nesto sivkast sa nekim crvenim detaljima...Bas nemam ideju koju boju da uradim... Ne bi neku preterano jaku, jer je osvetljenje pomocu neonke.

emulziona boja, mozes je naci u svim tonovima. sto se boje tice, biraj neku drap na primer, svetliju.
 
Која је квалитетнија полудисперзија за унутрашње зидове, Еко Пол или Јупол? Или можда неку трећу препоручујете?
 
Moze li neko da mi pomogne da odgonetnem zagonetku, koju boju (toner) treba dodati u roze (kao sladoled na tocenje od jagode), da bih okrecila kuhinju koja se vidi iz trpezarije i dnevne sobe ciji su zidovi zute boje:confused:
Misim jel me neko razumeo, znaci nemam ideju koja bi boja bila, ali znam da ne ova roze koja mi je ostala :(
 
Moze li neko da mi pomogne da odgonetnem zagonetku, koju boju (toner) treba dodati u roze (kao sladoled na tocenje od jagode), da bih okrecila kuhinju koja se vidi iz trpezarije i dnevne sobe ciji su zidovi zute boje:confused:
Misim jel me neko razumeo, znaci nemam ideju koja bi boja bila, ali znam da ne ova roze koja mi je ostala :(

nisam bas najbolje razumela problem. imas roze boju? koju boju zelis u kuhinji?
 
mislim da tu roze boju koju već ima, želi da promeni u neku drugu boju (dodatkom neke treće), i da se ta nova boja slaže sa žutom bojom trpezarije i dnevne sobe :D
 
Poslednja izmena:
QUOTE=amonijak;15898310]I meni se cini da je to htela da kaze. Ja bi tu opalila neku narandzastu boju :D[/QUOTE]


Bravo, bravo, bas to sam htela da kazem. Krecenje moje sobe je odlicno uspelo i privedeno kraju, ali imam dilemu sta sa ostatkom za kuhinju, a kako da dobijem od ove roze tu narandzastu:confused: Obzirom da takva boja raspaljuje kulinarsku mastu, tj.apetit, bolje mozda neka druga a?:rumenko::rumenko:
 
QUOTE=amonijak;15898310]I meni se cini da je to htela da kaze. Ja bi tu opalila neku narandzastu boju :D


Bravo, bravo, bas to sam htela da kazem. Krecenje moje sobe je odlicno uspelo i privedeno kraju, ali imam dilemu sta sa ostatkom za kuhinju, a kako da dobijem od ove roze tu narandzastu:confused: Obzirom da takva boja raspaljuje kulinarsku mastu, tj.apetit, bolje mozda neka druga a?:rumenko::rumenko:[/QUOTE]

Hahahaha, onda opali sivu, i neces imati zelju da ulazis u kuhinju, salim se naravno... Pa ne znam uz zutu bi isla mozda neka svetlo zelena? Kakve su ti boje kuhinjski elementi i ostalo sto stoji u kuhinji?
 
Ma znam sta bi islo uz zutu, nego meni je ostalo mnogo ove sladoled roze! Pa sam htela da nesto turim unutra da dobijem nesto sto ide uz zutu. Kuhinja je bela, tako da moze sve, ali je uslov da iskoristim kolicinu roze koja je ostala , a ima je za tri kuhinje :roll:
 
Hocu da ofarbam sobu u boju kajsije. Posto je to visoko potkrovlje cuo sam da se nizi plafoni moraju farbati u svetlije nijanse od nijanse zida, da bi soba izgledala veca. E sad se dvoumim, da li da zidove ofarbam u boju kajsije srednje tamno, a plafon u veoma svetlu nijanssu kajsije ILI i zidove i plafon u jednu te istu svetlu boju kajsije???
 
овако нешто?
decjasoba2.jpg
 
Hocu da ofarbam sobu u boju kajsije. Posto je to visoko potkrovlje cuo sam da se nizi plafoni moraju farbati u svetlije nijanse od nijanse zida, da bi soba izgledala veca. E sad se dvoumim, da li da zidove ofarbam u boju kajsije srednje tamno, a plafon u veoma svetlu nijanssu kajsije ILI i zidove i plafon u jednu te istu svetlu boju kajsije???


Ovih dana sam dosta proucavala problematiku krecenja ;)pa na tvoje pitanje imam pouzdan odgovor . Ako hoces da prostorija izgleda visa obavezno ofarbaj plafon u vrlo svetlu kajsiju, a zidove u tamniju. Kada se sve farba u jednu nijansu dobije se vizuelno nizi prostor, bez obzira koliko je svetla boja, jer visinu smanjuje - poovecava razlicita nijansa, provereno 100%:bye:
 
Вероватно ћу прихватити твој предлог, а за бордуре ћу размислити.:) Уосталом имам места за експерименте. Четворособан стан па има просторија. За 7-10 дана ћу показати фотке мојег рада. Надам се да неће бити коментара: фуј, баш је ружно. :mrgreen:
Ових дана сам завршио глетовање друге руке и преостаје ми мало дотеривање финим шмирглом. :cool:
 
Вероватно ћу прихватити твој предлог, а за бордуре ћу размислити.:) Уосталом имам места за експерименте. Четворособан стан па има просторија. За 7-10 дана ћу показати фотке мојег рада. Надам се да неће бити коментара: фуј, баш је ружно. :mrgreen:
Ових дана сам завршио глетовање друге руке и преостаје ми мало дотеривање финим шмирглом. :cool:

Stavi bordure fino izgledaju ja ih imam u sobi, a u kupatilu imam od stiropora lajsne izgledaju identicno kao gipsane, fantastino izgledaju i daju neki poseban izgled,a nisu skupe, metar je bio oko 100 din. pa razmotri i tu soluciju
 

Back
Top